Справа № 2-”о”-76/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2010 року Ананьївський районний суд Одеської області
у складі: головуючого судді Скуртова М.І.,
при секретарі Чернієнко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа Новоселівська сільська рада Ананьївського району Одеської області,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою в якій посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер його батько – ОСОБА_2, який проживав у АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилась спадщина на майно, в тому числі й на земельну ділянку, яка розташована на АДРЕСА_2 та посвідчена державним актом серії НОМЕР_1 виданого 08 грудня 2004 року Ананьївською районною державною адміністрацією.
Заявник вказує, що в державному акті на право приватної власності на земельну ділянку та свідоцтві про смерть прізвище його батька вказане як «ОСОБА_2». Разом з тим прізвище заявника в свідоцтві про народження та паспорті вказане як «ОСОБА_2» .
У вересні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини для її належного оформлення, однак йому було відмовлено з причини відсутності документів, які могли б підтвердити їх родинні відносини з померлим (а.с.12), в зв’язку з чим просить задовольнити заявлені вимоги.
Таким чином вказані розбіжності, які є наслідком помилок, допущених посадовими особами при оформленні документів, не дають змоги простежити родинний зв’язок між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
У попередньому судовому заявник доводи заяви підтримав повністю та просить суд встановити той факт, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, дійсно був його батьком.
Представник Новоселівської сільської ради Ананьївського району Одеської області, у судове засідання не з’явився, однак сільська рада надала заяву про розгляд справи у відсутність представника, заявлені вимоги визнають у повному обсязі (а.с.14).
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні, кожен окремо, пояснили, що заявника знають дуже добре, адже вони сусіди, знали й ОСОБА_2, нині покійного, підтвердили той факт, що дійсно він доводиться ОСОБА_1 батьком, пояснили що про помилку в документах дізнались лише тоді, коли заявник звернувся до суду.
Суд, заслухавши пояснення заявника, взявши до уваги заяву заінтересованої особи, допитавши свідків та перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку, що прохання заявника підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець АДРЕСА_1 та мешканець вулиці АДРЕСА_3, про що свідчить копія паспорту (а.с.5).
Відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, його батьками вказані ОСОБА_2 та ОСОБА_5 (а.с.6).
Так, згідно виписки з погосподарської книги — особовий рахунок №НОМЕР_2 до складу сімї гр-на ОСОБА_2 входять: дружина — ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, син — ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, син — ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.7)
Встановлено, що згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, що виданий на ім’я ОСОБА_2 08 грудня 2004 року Ананьївською районною державною адміністрацією йому належить земельна ділянка розміром 3,73 га, яка знаходиться на АДРЕСА_2 (а.с.8).
На підставі копії заповіту від 02 березня 2009 року з’ясовано, що гр-н ОСОБА_2 заповів все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, в тому числі і земельну ділянку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 (а.с.10).
Згідно зі свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року в АДРЕСА_1 (а.с.11).
Відповідно ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту: родинних відносин між фізичними особами.
У суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Даних про їх заінтересованість в результаті розгляду справи немає, їх показання об’єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.
Встановлення факту родинних відносин має для заявника значення для вирішення питання належного оформлення спадкового майна, яке залишилося після смерті ОСОБА_2.
Із пояснень ОСОБА_1, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, та матеріалів справи (а.с.5-11) слідує, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_2 — батько заявника, і після його смерті відкрилась спадщина на майно померлого. Заявник є спадкоємцем померлого за законом, проте не може прийняти майно у спадщину внаслідок помилки в документах через яку неможливо простежити лінію родинних відносин з ОСОБА_2.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для встановлення того факту, що ОСОБА_2 дійсно є батьком ОСОБА_1.
Заявнику роз’яснено вимоги ст. 174 ЦПК України й наслідки відповідних процесуальних дій.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,130,174,256,257,259 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Вважати встановленим той факт, що ОСОБА_2, який проживав у АДРЕСА_1 та помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року дійсно є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований по вулиці АДРЕСА_3
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: Скуртов М.І.
Рішення набуває законної сили «___» ____________2010 року.
Оригінал судового рішення знаходиться в матеріалах судової справи №2-«О»-76/2010 р. Ананьївського районного суду Одеської області.