Судове рішення #11995564

Справа № 2-А-1585/10  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  1 листопада 2010 року Лутугинський районний суд Луганської області у складі головуючого судді Бескровного Я.В.,     розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі  Луганської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної допомоги дітям війни,  

  ВСТАНОВИВ:  

  1 жовтня 2010 року позивач звернувся з вказаним позовом до суду.  

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він має статус «дитини війни» у зв’язку з чим, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виплачувана йому пенсія повинна підвищуватись на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. У 2007-2009 роках йому таке підвищення не виплачувалося. Позивач просив визнати неправомірними дії відповідача по нарахуванню та виплаті допомоги як дитині війни, як такі , що суперечать Конституції України та Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язати відповідача нарахувати йому та виплатити не отриману допомогу з 9.07.2007р. по 31.12.2007р., з 22.05.2008р. по 31.12.2008р.  Просив розглянути справу за його відсутності.  

  Представник відповідача у судове засідання не з’явився, просив розглянути справу за його відсутності, вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду та вимоги э безпідставними, у зв’язку з чим наполягає на відмові у задоволенні позову.  

    20 жовтня 2010 року постановлено ухвалу про розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі ч.3 ст.122 КАС України. Дослідивши матеріали справи, суд   вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

З матеріалів справи вбачається, що позивач має правовий статус дитини війни, що підтверджується копією посвідчення.  

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-4, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2006 рік» дію статті 6  Закону України  « Про соціальний захист дітей війни» було зупинено, а тому у позивача не було права на отримання зазначеної в позові доплати до пенсії в 2006 році.  

Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.  

Судом встановлено, що позивач має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників війни, на підставі Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та отримує відповідні соціальні виплати за цим Законом, від яких не відмовився, а тому, на підставі ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у задоволенні позову необхідно відмовити.  

Керуючись ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», , ст.ст. 2,11, 17, 18, 87, 94,99, 102, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  

          ПОСТАНОВИВ:  

У задоволенні позову відмовити.  

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.  

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.  

  Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація