Справа №2-2456/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 грудня 2008 року м.Димитров
Димитровський міський суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Петуніна І.В.,
при секретарі Мельниковій І.С.,
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Димитров справу за
позовом ОСОБА_1 до Димитровської міської ради про визнання
права власності на спадщину, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Димитровської міської Ради про визнання права власності.
В обгрунтування вимог вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла матір позивача - ОСОБА_3. Окрім неї, першочерговими спадкоємцями за законом є сестри: ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, але вони не бажають приймати спадщину, що відкрилася після смерті матері, про що вони надали письмові, нотаріально посвідчені заяви. До складу спадщини входить квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 Після смерті ОСОБА_3 вона не звернулася у встановлений законом строк до нотаріуса про прийняття спадщини, оскільки вважала, що її прийняла на підставі п.1 ч.1 ст.549 ЦК УРСР, бо після відкриття спадщини вона вступила у фактичне володіння спадковим майном. На теперішній час у неї виникла необхідність в отриманні свідоцтва про право власності на спадщину, але нотаріусом було відмовлено у його видачі, оскільки вона на час смерті спадкодавця не була з ним зареєстрована. На підставі вищевказаного позивач просить визнати за нею право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_2
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, обґрунтовуючи їх викладеними в позовній заяві обставинами.
Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений відповідно до цивільно-процесуального законодавства, надав суду заяву, що з позовом згоден та просить розглянути справу без його участі.
Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права та обов'язки сторін і немає необхідності вислуховувати особисті пояснення особи, яка не з'явилася до суду.
Вислухавши пояснення позивача та дослідивши докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла матір позивача, ОСОБА_3, сестри позивача, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 надали нотаріально посвідчені заяви, що на спадщину не претендують (а.с.7, 16, 17, 23-31). Згідно довідки БТІ м.Димитрова та свідоцтва про право власності на житло № 2/47-1438 від 09.11.1994р.. виданого в/о «Красноармійськвугілля». ОСОБА_3 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.8, 11).
Згідно довідки Димитровської держнотконтори. після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1., спадкова справа не відкривалась, заповіти від імені ОСОБА_3 не посвідчувались.
Свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 пояснили суду, що позивач поховала свою матір, ОСОБА_3, розпорядилася речами домашнього вжитку померлої.
Згідно ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Оскільки позивач поховала спадкодавця та розпорядилася предметами домашнього вжитку померлої, то на підставі п.1 ч.1 ст.549 ЦК УРСР вона прийняла спадщину після смерті своєї матері.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що позов підлягаю задоволенню.
На підставі ст.ст.525, 529, 548, 549 ЦК України 1963р., ст.ст.392, 1223. 1261, 1268. 1269 ЦК України, керуючись ст.ст.10, 15, 60, 209, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Димитровської міської ради про визнання права власності на спадщину задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 57,0 м" та житловою площею 40,1 м після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.