Судове рішення #12009092

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

17 листопада 2010 р.           Справа № 2-а-4207/10/0270

                                                                                                              м. Вінниця

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду  Мельник-Томенко Жанна Миколаївна, розглянувши в  порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці   

до:   суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1  

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

Заявлено позов про стягнення з суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 1126,53 грн.

Ухвалою суду від 26.10.2010 року відкрито скорочене провадження у справі. Копію ухвали направлено відповідачу 26.10.2010 року.

Відповідно до довідки Укрпошти від 04.11.2010 року фізична особа – підприємець ОСОБА_1 не проживає за адресою зазначеною у свідоцтві про державну реєстрацію № НОМЕР_2 від 27.12.2006 року, а саме: АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», зміни  до установчих документів юридичної особи,  а також  зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи   -   підприємця  підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше  приміщення,  придатне  для  проживання  в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному  пункті,  в  якому  фізична особа проживає постійно,  переважно або тимчасово,  що знаходиться за  певною  адресою,  за  якою  здійснюється  зв'язок  з  фізичною особою – підприємцем.

Згідно з ч. 3 ст. 167 КАС України, судове рішення вважається врученим, у тому числі  у  разі повернення  поштового відправлення,  яке  не  вручено  адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі,  за адресою,  повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця  проживання),  що  зазначена  в Єдиному  державному  реєстрі  юридичних  осіб  та  фізичних осіб - підприємців,  чи  для  фізичних  осіб,  які   не   мають   статусу підприємців,  за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.

Враховуючи викладене ухвала суду від 26.10.2010 року вважається врученою відповідачу.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута  у  порядку скороченого провадження протягом таких строків не  пізніше  трьох днів з дня   закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановивши обставини справи та оцінивши докази, дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію № НОМЕР_2, 27.12.2006 року ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа – підприємець (а.с. 11). Згідно довідки ДПІ у м. Вінниці № 446 від 04.06.2010 року СПД ОСОБА_1 знаходиться на обліку в ДПІ у м. Вінниці з 29.12.2006 року та являється платником єдиного податку з 16.12.2008 року (а.с. 9, 10).

Як встановлено судом, за СПД ОСОБА_1 рахується податковий борг по єдиному податку в сумі 1126,53 грн., що підтверджується обліковою карткою (а.с. 15-18).

Відповідно до ст. 11 Закону України “Про систему оподаткування”  відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів  (обов'язкових платежів) і додержання законів  про  оподаткування  несуть  платники  податків  і  зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Позивачем вживались заходи до отримання податкового боргу, передбачені законом України “Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, зокрема направлялись податкові вимоги, перша податкова вимога № 1/1328 від 28.04.2009 року та друга податкова вимога № 2/133 від 25.01.2010 року,  проте, вжиті заходи не дали позитивного результату щодо погашення зазначеної суми податкового боргу, який на даний час не сплачено.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727/98 від 03.07.1998 року, суб'єкт підприємницької діяльності -  фізична  особа  сплачує єдиний  податок  щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. У відповідності до п. 5 Указу № 727/98, суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність  за правильність  обчислення,  своєчасність  подання  розрахунків   та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

У відповідності до статті 124 Конституції України, юрисдикція  судів  поширюється  на  всі  правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах,  міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до  підприємств,  установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход  держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках  -  коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також  про  стягнення  заборгованості  перед бюджетом і державними цільовими  фондами  за  рахунок  їх майна.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.  

Таким чином, судом встановлено, що СПД ОСОБА_1 при здійсненні видів діяльності, допустила податковий борг по єдиному податку на загальну суму 1126,53 грн., що підтверджується матеріалами справи. За таких підстав, у відповідності до чинного законодавства, податковий борг відповідача підлягає стягненню.

Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.   

Керуючись ст.ст.  86, 94, 158, 162, 183-2, 256  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) податковий борг по сплаті єдиного податку в розмірі 1126 (одна тисяча сто двадцять шість) грн. 53 коп. в дохід Державного бюджету.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

                    Суддя                                                            Мельник-Томенко Жанна Миколаївна

17.11.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація