Судове рішення #12009229

справа №   2-2494   /2010 рік  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


04 жовтня 2010 року   м. Сімферополь  


  Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:  


головуючого, судді   Онищенко Т.С.,  

при секретарі   Ревенко-Котовської Н.Г.,  


розглянувши   у відкритому  судовому засіданні   цивільну справу     за позовом     ОСОБА_3   до ОСОБА_2, яка діє в свої інтересах та, як законний представник, в інтересах неповнолітньої дитини – дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,   про дострокове розірвання договору піднайму (найму) житлового приміщення з зобов’язанням зняття з реєстраційного обліку   за участю третіх осіб – Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим в особі відділу по справах громадянства, іміграції та регистрації фізічних осіб, Управління у справах дітей Сімферопольської районної державної адміністрації, -  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач звернувся до суду з  даною позовною заявою, обґрунтовуючи свої вимоги  тим, що відповідач за договором піднайму (найму) зареєстрована у квартирі АДРЕСА_1, проте не проживає на даній житловій площі та сплачує комунальні платежі.  

Позивач та її представник в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві та доповненнях до неї, просили позов задовольнити та пояснили, що відповідач зареєстрована у квартирі, що належить позивачеві на праві приватної власності, але систематично не сплачує комунальні послуги.  

Відповідач в судовому засіданні позов не визнала, проти задоволення позовних вимог заперечувала та пояснила, що вона за договором піднайму (найму) зареєстрована у квартирі АДРЕСА_1, дану квартиру звільнила за вимогою позивача, комунальні послуги вона сплачувала.  

Представник третьої сособи –  Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим в особі відділу по справах громадянства, іміграції та регистрації фізічних осіб в судове засідання  не з’явився,  надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю, не заперечуюючи проти заявлених вимог /арк. с. 28/.  

Представник третьої сособи –  Управління у справах дітей Сімферопольської районної державної адміністрації в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував без правового обгрунтування таких заперечень.  

Матеріалами справи і дослідженими в судовому засіданні доказами встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.  

10.08.2006 позивач за нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу придбала у власність квартиру АДРЕСА_1 /арк. с. 7/.  

Право власності позивача на зазначену квартиру зареєстровано у встановленому законом порядку в Сімферопольському районному БТІ /арк. с. 8/.  

16.01.2007 між позивачем - ОСОБА_3 і відповідачем - ОСОБА_2 укладено безстроковий договір піднайму (найму) житлового приміщення у вигляді окремої кімнати площею 11,2 кв.м в квартирі АДРЕСА_1 /арк. с. 10/.  

Відповідно до умов даного договору, відповідач зобов’язалася  щомісячно сплачувати комунальні послуги.  

Відповідач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 /арк. с. 27/.  

09.02.2010 позивач направила на адресу відповідача – ОСОБА_2 через приватного нотаріуса заяву, в якій повідомила ОСОБА_2 про розірвання договору найму житлового приміщення та звільнення квартири АДРЕСА_1 /арк. с. 11/.  

Положеннями Житлового кодексу України передбачено, що укладений на визначений строк договір найму жилого приміщення в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, припиняється після закінчення цього строку, і його може бути продовжено лише за угодою між наймачем і наймодавцем. Дострокове розірвання договору найму жилого приміщення з ініціативи наймодавця можливе лише за згодою наймача. Договір найму жилого приміщення, укладений на невизначений строк, може бути розірвано за вимогою наймодавця у разі систематичного невнесення наймачем плати за комунальні послуги (стаття 168).  

Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши сторони, оцінивши докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги  підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.  

При судовому розгляді справи встановлено, що позивач, яка є власником квартири АДРЕСА_1, 09.02.2010 попередила відповідача – ОСОБА_2, як наймача, про розірвання договору найму житлового приміщення та звільнення квартири АДРЕСА_1.  

Відповідач ОСОБА_2 погодилася з такою заявою позивача та звільнила квартиру АДРЕСА_1.  

Позивач надав суду належні докази, що підтверджуть сплату саме нею комунальних послуг, а відповідач ОСОБА_2 у свою чергу не надала суду жодних доказів у підтвердження здійснення нею сплати таких комунальних послуг.  

Таким чином, позивач, як власник, вимагає розірвання договору житлового найму, укладеного без зазначення строку, у випадку і в порядку, передбачених статтею 168 Житлового кодексу України.  

Відповідач ОСОБА_2 повинна знятися з реєстраційного обліку за даною адресою, оскільки договір найму, на підставі якого вона була зареєстрована та набула право користування житловою площею, припинився внаслідок розірвання в судовому порядку.  

Відповідач не надав суду доказів, що спростовують правомірність та законність заявлених вимог.  

Суд стягує з відповідача ОСОБА_2  на користь позивача, сплачені останньою судові витрати по справі.  

На підставі викладеного,   керуючись статтями  10,  88, 60, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -  

ВИРІШИВ:  

1.   Позов задовольнити.  

2.   Розірвати договір піднайму (найму) жилого приміщення   у вигляді окремої кімнати площею 11,2 кв.м   в квартирі АДРЕСА_1, укладений безстроково між ОСОБА_3 і ОСОБА_2 та зареєстрований 16.01.2007 за №11.  

3.   Зобов’язати   ОСОБА_2,   ІНФОРМАЦІЯ_2,   знятися з реєстраційного обліку   за адресою: АДРЕСА_1.  

4.   Стягнути з   ОСОБА_2   на користь ОСОБА_3 судові витрати по справі в сумі   45,50 грн.  

  Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення  апеляційної скарги.  

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

  Суддя               Онищенко Т.С.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація