Судове рішення #12012676

                    Справа № 2-16021/2010  

УХВАЛА  

Іменем України  

      27 вересня 2010 року суддя Московського районного суду м. Харкова Скотар А.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 на захист прав та інтересів малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, Московської районної в м. Харкові ради про визнання договору пожертви дійсним, договору купівлі-продажу квартири недійсним та визнання права власності, -  

 

ВСТАНОВИВ:  

  ОСОБА_1 звернулась до Московського районного суду м. Харкова з зазначеним позовом, в якому вказала, що є бабусею ОСОБА_2, в інтересах якої і звернулась до суду.  

Договором про пожертву від 16.04.2007 вона передала ОСОБА_2, в особі її батька ОСОБА_3, 75000 грн. для придбання у сумісну з батьками власність квартири АДРЕСА_1. ОСОБА_3 придбав зазначену квартиру, однак оформив право власності виключно на себе, про що свідчить договір купівлі-продажу квартири від 18.04.2007.  

В подальшому ОСОБА_3 також діючи одноособово продав квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_4. згідно договору купівлі-продажу від 18.01.2008.  

Таким чином їм не були враховані інтереси дитини та умови договору пожертви ані при купівлі-квартири, ані при її продажу, в результаті чого малолітня ОСОБА_2 залишилась без житла.  

Позивачка просить визнати договір пожертви дійсним, договір купівлі-продажу квартири від 18.01.2008 недійсним та визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частину спірної квартири.  

Розглянувши позовну заяву суд вважає, що вона подана особою, що не має на це відповідних повноважень.  

Так, відповідно до ч. 1 ст. 38 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до 14 років захищають у суді відповідно їх батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом. Позивачка звертаючись до суду в інтересах малолітньої онуки не підпадає під жодну з зазначених категорій осіб.  

Стаття 42 ЦПК України зазначає перелік документів, що посвідчують повноваження представників, а ст. 43 цього Кодексу передбачає можливість призначення законним представником, проте умови цих статей позивачкою при подані позову не виконані.  

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 121 ЦПК України заява повертається позивачеві якщо її подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.  

За вказаних умов заява ОСОБА_1 повинна бути їй повернута.  

При цьому суд повідомляє, що окрім батьків, права малолітньої ОСОБА_2 можуть бути захищені шляхом звернення до суду органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, відповідно до ст. 45 ЦПК України. Таким органом за певних умов може бути орган опіки та піклування, прокурор тощо.  

Керуючись ст. 121 ЦПК України, -  

  УХВАЛИВ:  

  Позовну заяву ОСОБА_1 на захист прав та інтересів малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, Московської районної в м. Харкові ради про визнання договору пожертви дійсним, договору купівлі-продажу квартири недійсним та визнання права власності повернути заявниці.  

  Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з моменту її проголошення.  

Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з моменту отримання її копії.  

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

  Суддя                                                                                                               А.Ю. Скотар  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація