Судове рішення #12013010

Справа №   2-1103/   2010 рік  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


04 жовтня 2010 року   м. Сімферополь  


  Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:  


головуючого, судді   Онищенко Т.С.,  

при секретарі   Ревенко-Котовської Н.Г.,  


розглянувши   у відкритому судовому засіданні   цивільну справу     за позовом     ОСОБА_3   до ОСОБА_4   про стягнення аліментів   на утримання дочки – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення дитиною двадцяти трьох років при умові продовження навчання, -  

встановив:  

  Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою обґрунтовуючи свої вимоги тим,  що вони з відповідачем від шлюбу мають дочку ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги.  

Позивач в  судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити.  

Відповідач погодився на розгляд справи у його відсутності, проти задоволення позовних вимог заперечував, надав суду письмові заперечення, основний зміст яких полягає в тому, що він є громадянином Російської Федерації, а вимоги позивача засновані на законодавстві іноземної держави - України, яке суперечить законодавству Російської Федерації. Крім того, він є безквартирним, як військовослужбовець додаткового прибутку не має, при цьому виплачує аліменти на утримання свого неповнолітнього сина ОСОБА_7, 2001 року народження, і надає матеріальну допомогу своїй матері, яка є людиною похилого віку. Просив в задоволенні позову відмовити.  

Матеріалами справи і дослідженими в судовому засіданні доказами встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.  

Від шлюбу сторони мають дитину – дочку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження.  

02.12.1994 сторони зареєстрували розірвання шлюбу, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу.  

11.10.1999 позивач зареєструвала законний шлюб з ОСОБА_8, у зв’язку з чим змінила дошлюбне прізвище «ОСОБА_3» на прізвище чоловіка «ОСОБА_3», що підтверджується свідоцтвом про одруження.  

18.07.2008 судовим наказом мирового судді судової ділянки №21 м. Острова і Островського району Псковської області з відповідача стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дитини.  

За договором найму житлового приміщення від 20.01.2010 відповідач сплачує щомісячно 6000 руб.  

Відповідно до угоди від 13.07.2010, відповідач зобов’язався щомісячно сплачувати аліменти своїй матері – ОСОБА_10, 1945 року народження, на її утримання в розмірі 5500 карбованців.  

Відповідач є військовослужбовцем Російської Федерації та розмір його середньої заробітної плати за період с січня по червень 2010 року складає 25121,00 руб.  

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, навчається у вищому учбовому закладі «Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського» (денна форма навчання), строк закінчення навчання – 30.06.2013.  

Згідно з договором про надання освітніх послуг від 10.08.2009, навчання ОСОБА_5 є платним і розмір плати складає 48800 грн. за весь строк навчання (12200 грн. на рік).  

Дитина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з позивачем, яка є її матір’ю та перебуває на її утриманні.  

Правовідносини сторін регулюються статтями 199-200 Сімейного кодексу України, відповідно до яких якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.  При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.  

Вивчивши матеріали справи, заслухавши позивача, оцінивши докази, приймаючи до уваги потреби дитини і можливості, як матері, так і батька, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.  

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд враховує матеріальне становище, як дитини і позивача, так і платника аліментів, наявність на утриманні платника аліментів непрацездатних осіб, та виходить з  того, що  дитина навчається у вищому учбовому закладі, не працює, потребує матеріальної допомоги, мати надає певну матеріальну допомогу, але її недостатньо, а батько може надавити таку матеріальну допомогу, оскільки працює та має постійний заробіток.  

Розглядаючи дану справу, суд застосовує положення Сімейного кодексу України, оскільки, відповідно до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах (22.01.1993 м. Мінськ), учасниками якої є Україна та Російська Федерація, правовідносини батьків і дітей визначаються за законодавством Договірної Сторони, на території якої постійно проживають діти.  

Відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує  з відповідача   судові витрати по справі.  

Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.  

К   еруючись статтями  10, 88, 212, 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, -  

  ВИРІШИВ:  

1.   Позов задовольнити частково.  

2.   Стягнути з   ОСОБА_4   на користь ОСОБА_3   аліменти   на утримання  дитини  – дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1,   щомісячно, починаючи з 04.01.2010     та     до досягнення   дитиною   двадцятитрьохлітнього віку   при умові навчання дитини у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського   у розмірі 1/10   частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менш  30% прожиткового мінімуму для  дитини відповідного віку.  

  Право на утримання припиняється у разі припинення   ОСОБА_5   навчання.  

  3.   У задоволені решті частини позовних вимог відмовити.  

4.   Стягнути з   ОСОБА_4     судовий збір в доход держави у розмірі   51,00  грн.  

5.   Стягнути з   ОСОБА_4   на користь територіального Управління Державної судової адміністрації України в АР Крим витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду АР Крим у розмірі   120,00 грн.  

6.   Допустити   негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу  за один місяць.  

  Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення  апеляційної скарги.  

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

  Суддя                   Онищенко Т.С.  

  • Номер: 2-1103/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльності УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1103/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Онищенко Тетяна Сергіївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.09.2010
  • Дата етапу: 16.09.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація