Судове рішення #12030290

                                                                            Справа № 2-а-4328

                                                                                                 2010 р.

                                                                                     П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

19 листопада     2010 р.      суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області  Полєва С.Ф.  розглянувши у  скороченому  провадженні адміністративну  справу за  позовом  ОСОБА_1   до Управління Пенсійного Фонду України у Мелітопольському районі  Запорізької області  про   стягнення недосплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,

                                                                              В С Т А Н О В И В :

             Позивачка  звернулася до суду з позовом,  у якому просить  визнати протиправною рішення про відмову у підвищенні пенсії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату їй надбавки до пенсії, як дитині війни за період з 12.04.2010 року по 01.10.2010 року у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

В обґрунтування позову вказує, що вона має статус дитини війни та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має  право на щомісячну грошову допомогу у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, однак всупереч вимогам законодавства призначена йому грошова допомога    виплачувалася не в повному обсязі.

В судове засіданні позивачка не з'явилася, але надала заяву, у якій просить суд про розгляд справи за її відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутності, а також  надав письмове заперечення у якому  позов не визнав та пояснив, що згідно  із Законом України «Про соціальний захист дітей війни», фінансування виплат проводиться із Державного бюджету України, а не із бюджету  Пенсійного Фонду України, тому на думку представника  відповідача, не вбачається  будь-яких порушень законодавства з боку відповідача.  

Суд, вивчивши матеріали справи  вважає, що позов слід задовольнити частково.

Як було встановлено в судовому засіданні, та як видно із матеріалів справи, позивачка народилася  ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером за віком, що підтверджується її паспортом та пенсійним посвідченням, копії яких є у справі.

Позивачка перебуває на обліку у відповідача, отримує пенсію за віком та має правовий статус дитини війни, що надає їй право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлені Законом України "Про соціальний захист дітей війни"  № 2195-IV від 18.11.2004 року.

Відповідно до ст.10 Закону України "Про пенсійне забезпечення", постанови Кабінету Міністрів України "Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами

Пенсійного фонду" № 497 від 11.04.2000 року,  пенсійне забезпечення здійснюється органами Пенсійного фонду України.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (в редакції, що діяла до набрання сили Законами України "Про державний бюджет України" та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28.12.2007 року) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст.7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" фінансування забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

              Законом України "Про державний бюджет на 2010 рік" не призупинено дію ст.6 Закону  України  "Про соціальний  захист дітей війни".

Таким чином, при розрахунку розміру надбавки до пенсії як дитині війни слід керуватися ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Статтею 22 Конституції України встановлено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

До основних прав і свобод громадянина ст.46 Конституції України, зокрема, відносить і право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.  

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

            При вирішенні справи суд керується принципом верховенства права (ст.8 КАС України) відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.  

Право позивача на отримання надбавки до пенсії закріплено у Законі, гарантовано державою та підтверджується відповідними доказами, а обов'язок здійснення перерахунку пенсії позивача покладено саме на відповідача.

                                                                                                                                                                     2

Для звернення до суду з адміністративним позовом, відповідно до ст. 99 КАС України, встановлений  шестимісячний  строк.

              Відповідач проявив бездіяльність щодо законодавчо визначеного обов'язку здійснити перерахунок надбавки до пенсії дитині війни, при цьому суд не може здійснювати розрахунок суми надбавки до пенсії позивача, оскільки це відноситься до повноважень відповідача, а лише має право зобов'язати його вчинити дії щодо перерахунку допомоги відповідно до вимог ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

             На підставі викладеного, суд вважає, що достатнім засобом захисту прав позивача буде визнати бездіяльність відповідача щодо законодавчо визначеного обов'язку здійснити перерахунок надбавки до пенсії дитині війни протиправною, та зобов’язати відповідача нарахувати позивачу надбавку до пенсії відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"  та забезпечити її виплату у межах шестимісячного  строку для звернення до суду.

Таким чином  суд вважає, що позов  необхідно задовольнити  , визнати бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України у  Мелітопольському районі  Запорізької області,  щодо законодавчо визначеного обов'язку здійснити перерахунок надбавки до пенсії дитині війни протиправною, та зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України у Мелітопольському районі  Запорізької області нарахувати позивачу надбавку до пенсії відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з  12.04.2010 року  до 30.09.2010 року у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату.  

 Керуючись   Законом України «Про  соціальний захист дітей війни»,  ст.ст.11,71,161, 162, 183-2   КАС України, суд  -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1  до Управління Пенсійного Фонду України  у  Мелітопольському районі  Запорізької області  про стягнення недосплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» -  задовольнити  .

Визнати бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України у Мелітопольському районі  Запорізької області щодо нездійснення перерахунку та невиплати  ОСОБА_1  підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з   12 квітня  2010 року  до 30 вересня  2010 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком – протиправною.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України у Мелітопольському районі  Запорізької області  здійснити перерахунок та виплатити  ОСОБА_1  підвищення пенсії відповідно до  статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 12  квітня  2010 року  до 30 вересня  2010 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Постанова   може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти  днів з дня отримання копії  цієї постанови.

Постанова  суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.   У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                                              Суддя                                                                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація