Судове рішення #12035627

   

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22-6972 /2010 рік                                             Головуючий по 1-й інстанції:

                                                                                                           Киричко С.А.                  

                                                                                                  Суддя-доповідач: Карнаух П.М.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2010 року  червня  місяця   23 дня                                                        м.Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської  області в складі:

Головуючого судді: Карнауха П.М.

Суддів:            Обідіної О.І., Дорош А.І.

при секретарі :         Киві А.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Новосанжарському районі Полтавської області

на  постанову Новосанжарського районного суду  Полтавської області від 20 січня 2010 року

у справі за позовом ОСОБА_3   до Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області про перерахунок  та нарахування раніше призначеної пенсії, -

             Колегія  суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Апеляційного суду, -

В С Т А Н О В И Л А:

Постановою Новосанжарського районного суду  Полтавської області від 20 січня 2010 року  адміністративний позов  задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області щодо відмови  ОСОБА_3 в призначені пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій  за віком, згідно норм Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області з 09.07.2009 р. здійснити перерахунок призначеної   ОСОБА_3 пенсії  відповідно до ч.4 ст.54 Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком з послідуючим перерахунком розміру пенсії в зв’язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати.

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області призначити   ОСОБА_3  з 09.07.2009 р. відповідно до ч.1 ст.50 Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи» додаткову пенсію у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати.

В іншій часині позовних вимог відмовлено.

Вирішено питання про судові витрати.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області просить скасувати постанову, постановити нове судове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3, посилаючись на  порушення судом норм матеріального права і процесуального права, що  призвело до неправильного вирішення справи. Вважає, що Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області діяло в межах повноважень, передбачених чинним законодавством та в межах бюджетних асигнувань.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

          Згідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

          Судом першої інстанції вірно встановлено і не заперечується сторонами, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом війни 3 групи захворювання, пов’язаного з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії.

В липні 2009 р. позивач звернувся до  відповідача з  заявою про перерахунок пенсії в розмірі,  встановленому ст. 50, 54 Закону України «Про  статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи»  (далі- Закон), на що отримав відмову.

Відповідно до ст. 49  вказаного Закону    особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4    пенсія встановлюється    у вигляді : а) державної пенсії, б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, яка призначається після виникнення права на державну  пенсію.

За змістом ст. 50 даного Закону особам, віднесеним до  1 категорії, інвалідам 3 групи, призначається  щомісячна  додаткова  пенсія за шкоду, заподіяну здоров»ю у розмірах – 5о% мінімальної пенсії за віком, інвалідам 2 групи - 75% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.4 ст. 54  Закону, якою визначаються підстави  та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії 1 та у зв»язку з втратою годувальника, у всіх випадках розміри пенсії для інвалідів, щодо яких  встановлено зв»язок  із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по 3 групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком,  а по 2 групі  інвалідності  - 8 мінімальних пенсій за віком.

У зв»язку з чим, судом першої інстанції зроблено обґрунтованим висновок про  те, що вихідним критерієм  обрахунку державної та додаткової пенсії виступає мінімальна пенсія  за віком, яка у відповідності до положення  ст. 28 Закону України «Про  загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування»  встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму, визначеного законом для осіб, які  втратили працездатність.

Проте, розрахунок пенсії  позивача,  здійснений відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 р. № 530 та «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» від 16.07.2008 року №654.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції вірно застосував принцип пріоритетності  законів над підзаконними актами  і при розрахунку державної та додаткової пенсії, передбачених відповідно ст.ст. 50, 54 згаданого Закону,  правильно зазначив, що застосуванню підлягає розмір  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений   Законом  про держаний бюджет України на відповідний рік, саме з якого і визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

На підставі зазначеного, суд  правильно  констатував, що дії  відповідача щодо виплати позивачу державної та додаткової пенсії в розмірі меншому,  ніж встановлено ст.ст.50,54  Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи»  є  неправомірними.

Враховуючи  заявлені  позовні  вимоги, суд першої інстанції  , задовольнив останні, відповідно до меж, визначених позивачем, зобов»язавши  відповідача здійснити перерахунок  та виплату призначеної пенсії з 09.07.2009 р.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді  справи судом  першої інстанції були  порушені норми  матеріального та процесуального права, у зв»язку з чим відсутні підстави для скасування  рішення.

Керуючись ст.ст. 303,307 , 308, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в  Новосанжарському районі Полтавської області - відхилити.

Постанову Новосанжарського районного суду Полтавської області від 20 січня 2010 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги  безпосередньо до Верховного Суду України .

               

Головуючий :         /підпис/

 

         Судді :                   /підпис/

КОПІЯ

ВІРНО: Суддя апеляційного суду

   Полтавської області         /підпис/     П.М. Карнаух

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація