№ 3-11888 2010 р.
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
2 листопада 2010 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Тютюн Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території Оболонського району та автомобільно-технічної інспекції, підпорядкованого УДАІ ГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Первомайськ Миколаївської області, непрацюючого, що проживає за адресою: Київська область, АДРЕСА_1
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
у с т а н о в и в :
7.10.2010 року о 1250 годині ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_1 на пр-ті Московському в м. Києві, на порушення вимог п.13.1 Правил дорожнього руху України залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки та стану транспортного засобу не дотримав безпечного інтервалу, внаслідок чого здійснив зіткнення з автобусом “Богдан А-144.5” д/н НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, який рухався праворуч, та пошкодив вказані транспортні засоби.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав та суду пояснив, що 7.10.2010 року о 1250 годині, керуючи автомобілем “ЗІЛ”, рухався по пр-ту Московському в другій смузі із швидкістю 20 км/год. Автобус “Богдан”, що рухався попереду на відстані близько 5 метрів, почав заїжджати до зупинки, увімкнувши покажчик правого повороту. Але коли автобус майже заїхав на зупинку, водій став вивертати ліворуч, не вмикаючи покажчика повороту, і зупинився. Він, намагаючись уникнути зіткнення, також вивертав лівіше, але все одно зачепив автобус.
Свідок ОСОБА_2 суду показав, що 7.10.2010 року о 1250 годині, керуючи автобусом “Богдан”, рухався по пр-ту Московському в другій смузі із швидкістю 30 км/год. Проїхавши зупинку “Вулиця Лайоша Гавро”, почав перестроюватися в крайню праву смугу, але автомобіль, який їхав у тій смузі попереду, загальмував до повної зупинки. Він також був вимушений гальмувати і відчув удар у задню частину автобуса від зіткнення, яке здійснив водій автомобіля “ЗІЛ”.
Не дивлячись на невизнання ОСОБА_1 вини, його винуватість у вчиненні правопорушення повністю підтверджується показаннями свідка, викладеними вище, та доказами, які містяться в матеріалах справи: протоколом про адміністративне правопорушення, в якому детально викладено суть порушення, вчиненого ОСОБА_1; схемою місця ДТП, підписаною обома водіями, на якій позначено місце зіткнення транспортних засобів – друга смуга на пр-ті Московському, та позначено їх розташування після пригоди, а саме, автобус “Богдан” знаходиться між крайньою правою та другою смугами, автомобіль “ЗІЛ” – між другою та третьою смугами, що підтверджує показання свідка щодо його перестроювання праворуч і спростовує пояснення ОСОБА_1 щодо його руху в другій смузі.
Разом з тим, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 також не дотримав безпечного інтервалу під час об’їзду перешкоди та випередження, тобто порушив вимоги п.13.3 Правил дорожнього руху України. Вказані обставини не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки будь-які докази, які б свідчили, що на момент зіткнення ОСОБА_1 випереджав автобус або об’їжджав перешкоду, в матеріалах справи відсутні. Тому суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявне порушення тільки вимог п.13.1 Правил дорожнього руху України.
Отже, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425 (чотириста двадцять п’ять) гривень у доход держави.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Строк пред’явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя