Судове рішення #1204281
Справа 2- 1573\6/2007 p

Справа 2- 1573\6/2007 p.

РІШЕННЯ

Іменем України

8 лютого 2007 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді                      Нежури В. А.

при секретарі                              Тищенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання права власності на новостворене майно

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1, а також господарчі споруди -навіс та баню, розташовані за цією ж адресою (далі - Будинок), посилаючись на те, що будівництво Будинку було розпочато у 2003 році без дозволу відповідних державних установ і закінчено у 2006 році, на земельній ділянці, яка належить йому на праві власності, згідно із договором дарування від 17.11.2000 року.

Представник позивача підтримав заявлені вимоги в судовому засіданні і зазначив, що Будинок збудовано із дотриманням всіх необхідних будівельним норм і правил, позивач звертався до відповідача із проханням дати дозвіл на введення Будинку в експлуатацію, але відповіді до цього часу не отримав, внаслідок чого вимушений звернутися до суду із даним позовом.

Відповідач надав суду заяву про слухання справи без участі їх представника за наявними у справі доказами.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 376 ч. 5 ЦК України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Встановлено, що за договорів дарування від 17.11.2000 р. позивач набув право власності на будівлю та земельну ділянку, площею 0,10 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1 (а.с. - 69).

У 2003 році позивач самочинно почав будувати новий жилий будинок замість старого, знесеного. До 2006 року будівництво Будинку було закінчено.

Вже після початку будівництва, Розпорядженням Голосіївської РДА м. Києва № 1437 від 13.12.2004 р. позивач отримав дозвіл на знесення старого будинку і будівництво на його місці нового житлового будинку (а.с. - 70).

Відповідно до технічного висновку НДК Київського національного університету будівництва та архітектури від 26.12.2006 p., Будинок знаходиться у задовільному стані, придатний для експлуатації за функціональним призначенням, параметри Будинку, відстань від житлових будинків та до межі сумісних ділянок відповідають діючим вимогам для індивідуальних забудовників України, у тому числі протипожежним, екологічним та санітарно-гігієнічним (а.с. - 6).

Враховуючи наведене, у відповідності до вимог п. 5 ст. 376 ЦК України, суд вважає можливим визнати за позивачем право власності на Будинок, оскільки останній збудований на земельній ділянці, відведеній для цієї мети і яка належить позивачу на

 

2

праві власності, а сам Будинок відповідає всім необхідним вимогам, встановленим для індивідуальних забудовників України.

Суд також вважає можливим визнати право власності і на господарчі будівлі, а саме навіс, позначений під літ. "Б" та будівлю бані - літ. "В" з тих же правових підстав, оскільки, за висновками зазначеного технічного висновку НДК Київського національного університету будівництва та архітектури ці споруди побудовані у відповідності із існуючими на дату обстеження будівельними нормами і правилами.

Керуючись ст. ст. 331, 376 п. 5 ЦК України, ст. ст. 11, 60,169, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на новостворене майно - житловий будинок, позначений літ. "А", господарчу будову (навіс) - літ. "Б" та будівлю бані (сауна) - літ. "В", розташовані за адресою АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10 - денного строку для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження подано, але апеляційна скарга не була подана у 20 - денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація