Справа №22ц-6464/10 р. Головуючий в І інстанції
Червоненко Д.В.
Категорія:34 Доповідач: Полікарпова О.М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року жовтня місяця 07 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого : Кузнєцової О.А.
суддів : Приходько Л.А.
Полікарпової О.М.
при секретарі : Жегуліній Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Новокаховського міського суду Херсонської області від 21 липня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в м.Нова Каховка про відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и л а:
Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом , посилаючись на те, що вона є інвалідом по захворюванню , пов’язаному з роботою по ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. Відповідач систематично нараховує їй неправильно пенсію, чим завдає їй душевних страждань. Просила стягнути з відповідача на відшкодування моральної шкоди 5000 грн.
Рішенням Новокаховського міського суду Херсонської області від 21 липня 2010 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на неналежну оцінку судом представлених нею доказів, просить скасувати зазначене рішення суду і ухвалити нове, про задоволення її позовних вимог.
Судова колегія, заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що вона задоволенню не підлягає.
Відмовляючи позивачці у відшкодуванні моральної шкоди, суд першої інстанції виходив з того, що позивачкою не доведено факт заподіяння їй такої шкоди.
Судова колегія погоджується з таким висновком суду першої інстанції і вважає, що судом повно та правильно встановлено обставини по справі, належно оцінено надані сторонами докази, а також правильно застосовані норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини.
При з ’ ясуванні фактів, з якими закон пов ’ язує відшкодування моральної шкоди, слід виходити з вимог ст.1167 ЦК України, яка визначає підстави покладення обов’язку по відшкодуванню такої шкоди та обставини, які мають враховуватися при визначенні розміру відшкодування.
Відповідно до роз’яснень, викладених в п.5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», обов’язковому з ’ ясуванню при вирішенні справ про відшкодування моральної шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв’язку між шкодою та протиправними діяннями її заподіювача та вина останнього в її заподіянні.
Судова колегія вважає, що позивачка не довела наявність вини у діях відповідача, оскільки відмова їй у перерахунку пенсії відповідала вимогам діючого на той час законодавства. Саме ця обставина викликала необхідність для позивачки захищати свої права у суді.
З огляду на зазначене, доводи апеляційної скарги не дають підстав для скасування рішення суду, всі вони перевірялись судом першої інстанції і їм дано належну оцінку.
Керуючись ст. ст. 303, п.1 ч.1 ст.307, ст. 308 ЦПК України, судова колегія, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Новокаховського міського суду Херсонської області від 21 липня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності після її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді: