Судове рішення #12052360

        Справа  № 2-451/2010р.                                                                                                                                      

                                                                                    Копія:

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

 29 жовтня 2010 року                Щорський районний суд Чернігівської області

в складі: головуючого-судді                               Шаповал З.О.,

при секретарі                                                     Скорій Л.О.

представника позивача                                     ОСОБА_1

відповідачки                                                       ОСОБА_2

 

         розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду  в м. Щорсі по справі за позовом   ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Новоборовицької  територіальної громади та ОСОБА_2 про визнання права власності на  спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:

       У  вересні 2010 року позивачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Новоборовицької  територіальної громади та ОСОБА_2 про визнання права власності на  спадкове майно, обгрунтовуючи свої вимоги, тим, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачів ОСОБА_5, що постійно проживав  в АДРЕСА_1 Щорського району разом з відповідачкою по справі їхньою матір»ю  ОСОБА_2. Після смерті спадкодавця відкрилась спадщина за законом на майно. Згідно закону у першу чергу на спадкування мають діти спадкодавця, тобто позивачі по справі та той з подружжя, який його пережив. Відповідачка ОСОБА_2-  дружина спадкодавця у встановлений законом  шестимісячний строк звернулась до нотаріальної контори  з заявою про відмову від прийняття спадщини та просить визнати право власності на спадкове майно у рівних частках за дітьми- відповідачами по справі ОСОБА_3 та ОСОБА_4  У нотаріальному порядку оформити право власності на спадкове майно вони не мають можливості, оскільки відсутня первинна реєстрація на домоволодіння.

    В судовому засіданні представник позивачів ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала.

       Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги визнала та пояснила, що після смерті чоловіка залишилось спадкове майно, що складається з  житлового будинку з надвірними будівлями. Вона являється спадкоємцем першої черги на спадкування, але не бажає реалізувати своє право на отримання спадщини про, що написала відмову від прийняття спадщини у шестимісячний строк. Просить визнати право власності за позивачами у рівних частках.

    Представник   Новоборовицької  територіальної громади в судове засідання не з»явився та просить розглянути справи за їх відсутність. Проти позовних вимог не заперечують.

Суд, вислухавши доводи представника позивачів, відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до слідуючого.

             Відповідно до ст. 1222  ЦК України, спадкоємцями  заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Законодавчо визначено, що у першу чергу на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або неприйняти її (ст.1268 ЦК України) також може відмовитись від прийняття спадщини протягом строку, встановленого законом. Заява про відкриття спадщини про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

   

Факт того, що позивачі являються спадкоємцями за  законом підтверджується  свідоцтвом про народження позивачів  згідно яких встановлено, що їхнім батьком був ОСОБА_5, який помер. Факт смерті спадкодавця підтверджується свідоцтвом про смерть виданим Новоборовицькою сільською радою  1 березня 2010 року. Відповідачка фактично прийняла спадщину, оскільки проживала зі спадкодавцем  як чоловік та дружина, але в установлений законом строк відмовилась від прийняття спадщини. Вказана відмова не протирічіть закону. Якщо від прийняття спадщини відмовляється один із спадкоємцем за законом з тієї черги, яка має право на спадкування за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він має право прийняти, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги і розподіляється між ними порівну. Оскільки спадкоємець за законом ОСОБА_2 відмовляється від прийняття спадщини то право на спадкування переходить до її дітей- позивачів по справі ОСОБА_3 та ОСОБА_4  у рівних частках.

В судовому засіданні не встановлено даних, які б заперечували факт права власності  у померлого, а також не встановлено інших осіб, які б мали право на спадкове майно або які б претендували на це право.

За таких обставин позов є законним обгрунтованим і підтверджений відповідними доказами тому підлягає задоволенню.

   

          Керуючись ст.ст. 1222, 1273, 1275, 1268 ЦК України ст.ст. 3-6, 10-11, 15, 31, 213-215 ЦПК України суд, -

             

В И Р І Ш И В:

     

            Позов задовольнити.

    Визнати за  ОСОБА_3 та ОСОБА_4 право власності в рівних частинах за кожним по Ѕ частині житлового будинку загальною площею 54,70 м.2 з надвірними будівлями, що розташовані в АДРЕСА_2  Чернігівської області .

 Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

          Суддя -          З.О. Шаповал

 З оригіналом    згідно

Рішення набрало чинності  9 листопада 2010 року

                  Суддя                                                                              З.О.Шаповал

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація