Справа №2-380/2007 p.
УХВАЛА
20 квітня 2007 p. Полтавський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді - Нечволода В.В.
при секретарі - Постоленко Ю.М.
розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви ОСОБА_1до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні приватною власністю, відшкодування моральних та матеріальних збитків ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_2про усунення перешкод у користуванні приватною власністю, відшкодування моральних та матеріальних збитків та звернувся з заявою про його об'єднання в одне провадження зі справою №2-69/2007 р. за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про усунення перешкод у користуванні приватною власністю, відшкодування моральних та матеріальних збитків.
Відповідно до ст.123 ЦПК України відповідач має право до або під час попереднього засідання пред'явити зустрічний позов.
Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом , якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним , зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин, або коли вимоги за позовами можуть зараховуватися , або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Справа №2-69/2007 р. призначалася до попереднього розгляду на 30.10.2006 року та ухвалою суду від 30 жовтня 2006 року призначена до судового розгляду.
Таким чином, процесуальний строк, передбачений ст.123 ЦПК України закінчився 30.10.2006 р.
Відповідно до ст.72 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Документи, подані після закінчення процесуальних строків залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку.
Зустрічна позовна заява ОСОБА_1. не містить клопотання про поновлення пропущеного строку для пред'явлення зустрічного позову, а тому підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищенаведеного, а також ст.ст.72, 123 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2про усунення перешкод у користуванні приватною власністю, відшкодування моральних та матеріальних збитків - залишити без розгляду.
Направити позивачеві копію ухвали з позовною заявою та додатками до неї.
Роз'яснити відповідачеві за первісним позовом ОСОБА_1., що він має право звернутися до суду з окремою позовною заявою, питання про можливість об'єднання якої з первісним позовом буде вирішуватись відповідно до чинного законодавства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд Полтавської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.