РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-1044/10
04 листопада 2010 року м. Кременчук
Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді – Колотієвського О.О.,
при секретарі – Голуб О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на автомобіль та витребування його з чужого незаконного володіння, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Кременчуцького районного суду міста Кременчука Полтавської області з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на автомобіль: WOLKSWAGEN PASSAT, номер шасі: НОМЕР_2. 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб. см., реєстраційний номер: НОМЕР_3 та витребування його з чужого незаконного володіння.
В позові вказала, що 30.11.2009 року нею у громадянина ОСОБА_2 було придбано автомобіль: WOLKSWAGEN PASSAT, номер шасі: НОМЕР_2. 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб.см., реєстраційний номер: НОМЕР_3. На підтвердження даної угоди громадянин ОСОБА_2 надав їй розписку, відповідно до якої взяв на себе зобов’язання зняти з обліку в Кременчуцькому ДАІ зазначений автомобіль та передати його ОСОБА_1 разом з всіма відповідними документами, як власнику, для подальшої його реєстрації на останню. Відповідно до розписки від 30.11.2009 року вищевказані дії ОСОБА_2 повинен був здійснити в строк до 30.12.2009 року, але станом на 30.12.2009 року ОСОБА_2 автомобіль з обліку не зняв та громадянці ОСОБА_1 переданий не був. У зв’язку з викладеним в неї виникла необхідність звернутися до суду для захисту своїх прав, а саме визнання права власності на автомобіль.
В позові позивач просила суд постановити рішення, яким визнати право власності на автомобіль: WOLKSWAGEN PASSAT, номер шасі: НОМЕР_2. 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб. см., реєстраційний номер: НОМЕР_3 та витребувати його з чужого незаконного володіння.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, надіслав суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності та у присутності його представника. Відповідно до ст.174 ЦПК України відповідачем було подано до суду заяву про визнання позову в повному обсязі.
Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_3 позовні вимоги позивача визнала в повному обсязі та проти задоволення позову не заперечувала.
Суд заслухавши доводи позивача, представника відповідача, дослідивши в судовому засіданні письмові докази, оцінивши зібрані докази їх сукупності, вважає, що є всі підстави для задоволення позовних вимог позивача, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідносини, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до розписки від 30.11.2009 року позивач передала відповідачу грошові кошти, чим виконала свою частину зобов’язання, а відповідач зобов’язувався зняти з обліку автомобіль та передати його позивачу.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до розписки від 30.11.2009 року позивач свої зобов’язання виконала в повному обсязі, а відповідач, в порушення даної норми, своїх зобов’язань не виконав.
Відповідно до ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до розписки від 30.11.2009 року відповідач повинен був зняти з обліку та передати автомобіль в строк до 30.12.2009 року але, в порушення вимог вищезазначеної норми, своє зобов’язання у встановлений строк не виконав.
Тобто на підставі викладеного суд приходить до висновку, що дані правовідносини, які виникли між Позивачем та Відповідачем на підставі розписки від 30.11.2009 року, за своєю юридичною природою є певним видом зобов’язань.
Відповідно до п.2 ст.11 ЦК України однією з підстав для виникнення цивільних прав та обов’язків є договір.
Відповідно до ст.ст.626, 628, 629 ЦК України договір є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору. Договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.638 ЦК України, - договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Відповідно до ст.640 ЦК України, - договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.
Відповідно до глави 54 ЦК України, - окремим видом зобов’язань є зокрема договір купівлі-продажу.
Так відповідно до ст. ст. 655, 656, 662, 663 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.
Продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.
Продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу.
На підставі зазначених норм суд приходить до висновку, що правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем, мають всі ознаки договірних правовідносин, а розписка надана позивачу відповідачем 30.11.2009 року ознаки - «Договору», передбаченого розділом II главами 52, 53 ЦК України, а саме розписка - є окремим видом зобов’язань у вигляді договору купівлі-продажу.
Відповідно до договору купівлі-продажу автомобіля /розписки/ від 30.11.2009 року Відповідач /ПРОДАВЕЦЬ/ зобов’язувався передати майно у вигляді автомобіля: WOLKSWAGEN PASSAT (номер шасі: НОМЕР_2. 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб.см., реєстраційний номер: НОМЕР_3), а позивач, як покупець зобов’язувалася прийняти це майно та сплатила за нього грошові кошти у розмірі – 48 000 гривень.
В порушення умов Договору та вимог Цивільного законодавства Відповідач свої зобов’язання не виконав, автомобіль з відповідними документами не передав, хоча не був позбавлений такої можливості, оскільки відповідно до довідки Кременчуцького ВРЕР від 05.10.2010 року за №5587 зазначений вище автомобіль з 27.02.2009 року числиться зареєстрованим за ОСОБА_2; під арештом цей транспортний засіб не перебуває.
Відповідно до ч.2 ст. 665 ЦК України, - якщо продавець відмовився передати річ, визначену індивідуальними ознаками, покупець має право пред'явити продавцеві вимоги відповідно до статті 620 ЦК України.
Відповідно до ст. 620 ЦК України, - у разі невиконання боржником обов'язку передати кредиторові у власність або у користування річ, визначену індивідуальними ознаками, кредитор має право витребувати цю річ у боржника та вимагати її передання відповідно до умов зобов'язання.
Статтею 328 ЦК України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ст.ст. 386, 387 ЦК України - держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.
Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
У відповідності до ст.391 ЦК України, - власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
У відповідності до ст.392 ЦК України, - власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Керуючись п. 2 ст. 11, ст. ст. 15, 16, 328, 386, 387, 391, 392, 509, 526, 530, 620, 626, 628, 629, 638, 640, 655, 656, 662, 663, ч. 2 ст. 665 Цивільного Кодексу України, ст. 174, 209, 212-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на автомобіль: WOLKSWAGEN PASSAT, номер шасі: НОМЕР_2. 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб. см., реєстраційний номер: НОМЕР_3 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаюча: АДРЕСА_1, ідент. номер: НОМЕР_1) право власності на автомобіль WOLKSWAGEN PASSAT, номер шасі: НОМЕР_2. 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб. см., реєстраційний номер: НОМЕР_3.
Витребувати з чужого незаконного володіння автомобіль: WOLKSWAGEN PASSAT (номер шасі: НОМЕР_2, 1998 року випуску, білого кольору, об’єм двигуна – 1781 куб. см., реєстраційний номер: НОМЕР_3) в кого б він не знаходився - де б не перебував, передати його ОСОБА_1, як власнику, та зобов’язати ОСОБА_2 та інших осіб не чинити перешкод у здійсненні ОСОБА_1 права власності.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати – сплачений судовий збір в розмірі 480 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
- Номер: Б/н 1233
- Опис: про визнання наказів незаконними, зміну формулювання причини звільнення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1044/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Колотієвський Олександр Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.10.2015
- Дата етапу: 27.10.2015
- Номер: 2-зз/766/66/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1044/10
- Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
- Суддя: Колотієвський Олександр Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.10.2016
- Дата етапу: 25.10.2016
- Номер: 6/443/35/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1044/10
- Суд: Жидачівський районний суд Львівської області
- Суддя: Колотієвський Олександр Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2021
- Дата етапу: 08.12.2021
- Номер: 2-1044/10
- Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1044/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Колотієвський Олександр Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.09.2010
- Дата етапу: 13.09.2010