Судове рішення #1207702
16/223

      КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД       

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 23.10.2007                                                                                           № 16/223

 Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

 головуючого:          Шипка  В.В.

 суддів:             

 при секретарі:            

 За участю представників:

 від позивача - Жидейкіна Н.Д. – (дов. № 155/1/11-5085 від 10.09.2007р.)

 від відповідача - Клочкова Н.В. – (дов. № б/н від 18.06.2007р.)

 розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України

 на рішення Господарського суду м.Києва від 10.07.2007

 у справі № 16/223  

 за позовом                               КП "Київжитлоспецексплуатація"

 до                                                   Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України

             

                       

 про                                                  виселення та повернення нежилого приміщення

 

ВСТАНОВИВ:

 Комунальне підприємство “Київжитлоексплуатація” звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом до Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України про виселення та повернення нежилого приміщення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що договір оренди № 06/1358 від 17.03.2006р. припинив свою дію і відповідач без правових підстав користується нежилим приміщенням площею 351,70 кв. м. за адресою: вул. Шота Руставелі у будинку № 38 літера “В”.

Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України була подана зустрічна позовна заява до Комунального підприємства “Київжитлоекспулатація” про укладення договору оренди нерухомого майна, в якій він просив вважати укладеним договір про передачу майна комунальної власності та наводить текст договору.

Позовні вимоги за зустрічною позовною заявою мотивовані тим, що договір є погодженим з Київською міською радою дозвіл якої на оренду приміщення надавався на три роки. Також позивач посилається на ч. 1 ст. 777 ЦК України, якою встановлено, що наймач, який належно виконує свої обов’язки за договором найму, після спливу строку договору має переважене право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк.

Рішенням Господарського суду м. Києва від 10.07.2007р. у справі № 16/223 первісний позов задоволено повністю.

Виселено Асоціацію міжнародних автомобільних перевізників України з нежилого приміщення, загальною площею 351,70 кв.м. в будинку № 38 літера В на вул. Шота Руставелі у м. Києві та передати його КП “Київжитлоексплуатація”.

Стягнути з Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України на користь КП “Київжитлоекспулатація” 85 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

По зустрічному позову провадження у справі припинено.

Відповідач, не погоджуючись з рішенням суду, звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою та доповненням до неї в яких просить, скасувати дане рішення та прийняти нове, яким в позові КП “Київжитлоексплуатація” відмовити та задовольнити зустрічний позов Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.

Представник апелянта в судовому засіданні апеляційної інстанції апеляційну скаргу підтримав та  просив її задовольнити.

Представник позивача у судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечував.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши доводи апеляційної скарги  та наявні матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України підлягає задоволенню з наступних підстав.

1.          По первісному позову.

Між Комунальним підприємством “Київжитлоекспулатація” (далі - позивач) та Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України 17.03.2006р. був укладений договір № 06/1358 оренди нерухомого майна (нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади міста Києва

За вказаним договором оренди позивач (орендодавець) на підставі рішення Київської міської ради від 18.03.2004р. № 99/1309 додаток 2 пункт 8 передав, відповідач (орендар) прийняв в оренду нежиле приміщення загальною площею 351,70 кв. м. за адресою: м. Київ Шота Руставелі, 38 літера В для розміщення офісу.

Пунктом 9.1 Договору сторонами встановлений термін дії договору з 17.03.2006р. до 17.03.2007р.

Пунктом 9.3 Договору встановлено, що після закінчення строку дії цього договору його дія може бути продовжена на підставі Київської міської ради.

Пунктом 5.4 Договору встановлено, що орендар після закінчення терміну дії цього договору має переважне право, за інших рівних умов, на продовження дії Договору, за умови належного виконання своїх обов’язків за цим Договором. Дозвіл на продовження строку оренди надає Київрада.

Місцевий суд визнав встановленим факт відмови Київської міської ради у продовженні терміну дії договору оренди. Проте, ця обставина не відповідає дійсності, оскільки рішення про відмову в оренді щодо відповідача Київською міською радою не приймалось. Позивач у своєму позові, а суд у рішенні посилаються на рішення Київської міської ради № 272/933 від 15.03.2007 р. Проте пунктом 1 цього рішення Київська міська рада вирішила продовжити терміни дії договорів оренди згідно з додатками і у тексті рішення відсутні будь-які посилання на припинення чи відмову у продовжені договорів оренди.

Неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи та недоведеність обставин, які місцевий  суд визнав встановленими, пов'язані з порушеннями процесу доказування. Це означає, що рішення першої інстанції є необґрунтованим, оскільки відповідно до п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 29 грудня 1976 р. № 11 “Про судове рішення” обґрунтованим визнається рішення, в якому повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

У рішенні місцевий суд робить висновок про те, що відповідач не визнає позовні вимоги лише на підставі ч. 1 ст. 777 ЦК України. Даний висновок суду не відповідає обставинам справи, оскільки відповідач неодноразово, посилався на такі  вимоги законодавчих і підзаконних нормативно-правових актів:

Згідно п. 5.1. Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, затв. Рішенням Київської міської ради від 28.09.2006 р. № 34/91, заяви на продовження строку дії договору оренди подаються на ім'я начальника Головного управління комунальної власності м. Києва. Відповідач 28.12.2006 р. звернувся із письмовою заявою про продовження дії договору оренди і відповідним пакетом документів до начальника Головного управління комунальної власності м. Києва.

Пунктом 3 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” встановлено, що орган уповноважений управляти державним майном, розглядає подані йому матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після їх надходження надсилає орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди. У разі наявності пропозиції місцевої державної адміністрації, відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення бюджетних установ і організацій органи, уповноважені управляти майном, що перебуває у комунальній власності, можуть у цей же термін запропонувати підприємству, заснованому на майні, що перебуває у комунальній власності, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією. Відповідно до абз. 4 п. 3 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” якщо орендодавець не одержав у встановлений термін (15 днів) висновків органу, уповноваженого управляти державним майном, дозволу, відмови чи пропозицій від органу, уповноваженого управляти відповідним майном, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, висновків органу Антимонопольного комітету України, укладення договору оренди вважається з цими органами погодженим.

Відповідач не одержав у встановлений термін будь-яких висновків органу, уповноваженого управляти комунальним майном, дозволу, відмови або пропозицій укласти договір оренди з бюджетною установою. Тому, з 27 січня 2007року договір оренди на спірне приміщення є погодженим з органами, уповноваженими управляти комунальним майном.

Згідно зі ст. ст. 1, 2 Указу Президента № 779/2005 від 12.05.2005 р. “Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва” постановлено КМУ, Раді міністрів АРК, обласним та міським державним адміністраціям вживати в межах своєї компетенції заходів, спрямованих на підтримку підприємництва, зокрема з 2005 р. вжити заходів щодо запровадження мінімального терміну дії договорів оренди державного майна не менше трьох років, за умови, якщо орендар не запропонує інший термін.

Отже, продовження терміну дії договору оренди на три роки є таким, що відповідає Указу Президента, не суперечить законодавству та узгоджене з Київською міською радою.


Нежиле приміщення знаходиться на стадії його передприватизаційної підготовки, про що свідчать заява Відповідача від 14.03.2007 р. та листування про витребування власником необхідних документів щодо приватизації об'єкта відповідачем.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” у разі якщо об'єкт оренди знаходиться на стадії приватизації або перєдприватизаційної підготовки, в передачі такого об'єкта в оренду іншим заявникам відмовляється.

Положення ч. 1 ст. 181 ГК України встановлює два різновиди господарських договорів: повна письмова форма (під нею розуміється єдиний документ або комплект документів, що об'єднуються одним змістом договору) та спрощена письмова форма (договір укладається шляхом обміну листами, факсами, телеграмами, телефонограмами тощо).

З урахуванням вищевикладеного та керуючись положенням ч. 2 ст. 638 ЦК України (договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною) Відповідачем 10.05.2007 р. направлено позивачу лист № 1181/9-1 з пропозицією укласти договір оренди нежилого приміщення на новий термін. В своєму листі (оферті) відповідач зазначив термін дії договору, загальну площу об'єкта оренди та його адресу, а також висловив пропозицію надати повний текст проекту Договору оренди для його підписання, оскільки власником розроблено типовий договір оренди.

Положення ст. 181 ГК України встановлює 20-денний термін, протягом якого Позивач мав би акцептувати надану оферту (ч. 3 ст. 181 ГК України) або надіслати протокол розбіжностей разом з підписаним договором (ч. 4 ст. 181 ГК України). З дня отримання позивачем пропозиції по укладенню договору оренди минуло більше 20 днів, жодної відповіді (акцепту чи протоколу розбіжностей) відповідачем не отримано.

Таким чином, колегія суддів вважає, що у зв'язку з тим, що позивач протягом встановленого строку не відповів на пропозицію відповідача щодо продовження терміну дії договору оренди, відповідно до законодавства,  то даний договір є продовженим на той самий термін.

А тому, позовні вимоги за первісним позовом не підлягають задоволенню.

2.          По зустрічному позову.

Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України була подана зустрічна позовна заява до Комунального підприємства “Київжитлоекспулатація” про укладення договору оренди нерухомого майна, в якій він просив вважати укладеним договір про передачу майна комунальної власності та наводить текст договору.

Місцевим судом винесено рішення про припинення провадження за зустрічним позовом на підставі п. 1 ст. 80 ГПК України, оскільки такий спосіб захисту порушеного права як вважати договір укладеним, чинним законодавством не передбачений.

П.1ст. 80 ГПК України встановлює, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

          Дане твердження спростовується тим, що предметом зустрічного позову є спонукання укласти договір, а згідно ст. 84 ГПК України, у спорі про спонукання укласти договір в резолютивній частині рішення викладаються умови, на яких сторони зобов’язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Відповідно до ст. 12 ГПК України Господарським судам підвідомчі спори, що виникають при укладанні, зміні, розірвані та виконанні господарських договорів.

Господарським процесуальним кодексом України такий спосіб захисту порушеного права, як спонукання укласти договір передбачено, а тому рішення місцевого суду не відповідає вимогам чинного законодавства.

Отже, на думку колегії суддів, позовні вимоги по зустрічному позову Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України до Комунального підприємства “Київжитлоекспулатація” про укладення договору оренди нерухомого майна підлягають задоволенню.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України підлягає задоволенню, отже рішення суду першої інстанції повинно бути скасовано.

Керуючись ст. 101- 105  ГПК України, колегія, -


ПОСТАНОВИВ:

 Апеляційну скаргу Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України  задовольнити.

Рішення Господарського суду м. Києва у справі  № 16/223 від 10.07.2007р. скасувати.

Прийняти нове рішення.

У позові Комунального підприємства “Київжитлоспецексплуатація” до Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України про виселення та повернення нежилого приміщення відмовити.

Зустрічний позов Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України  до Комунального підприємства “Київжитлоспецексплуатація” про укладення договору оренди нерухомого майна задовольнити.

Зобов’язати Комунальне підприємство “Київжитлоспецексплуатація” укласти з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України договір оренди нерухомого майна, яке розміщено за адресою: вул. Шота Руставелі, 38 літера “В” у наступній редакції:

                                                                                

ПОГОДЖЕНО:

Заступник начальника Головного управління комунальної власності м. Києва – начальник управління використання нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Києва

                                                                      _____________________О.Копил

                              


                                        ДОГВІР_______

про передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду



м. Київ                                                                                          “_____”________2007р.


                 Комунальне підприємство “Київжитлоексплуатація”_______ ______         ,

                                                    (повне найменування орендодавця)


надалі – ОРЕНДОДАВЕЦЬ, в особі заступника начальника Місуєнко Віри Василівни,

                                                                      (посада, прізвище, ім’я по батькові)

яка діє на підставі _________________Статуту______________         з однієї сторони, та

                                           (назва документу, що визначає статус)

Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України, надалі – ОРЕНДАР, в                                                                            

                                    (повне найменування орендаря)

особі      її призидента Костюченка Леоніда Михайловича__________________________

                                          (посада, приз віще, ім’я по батькові)         


який діє на підставі  _________________Статуту_____________________з другої сторони

                                       (назва документу, що визначає статус)

що іменується разом – Сторони, уклали цей договір про нижченадевене:


1.          ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ


1.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ на підставі рішення Київради від “15” березня 2007 року № 272/933 додаток 1 пункт 26 передає, а ОРЕНДАР приймає в оренду нежиле приміщення, далі – об’єкт оренди, за адресою: вулиця Шота Руставелі, буд. 38, літ. “В”____________

для                                                розміщення офісу__________________________________

(цільове призначення, у випадку надання об’єкта оренди з різним цільовим призначенням вказується площа по кожному виду цільового призначення окремо)

1.2. Цей Договір визначає взаємовідносини Сторін щодо строкового, платного користування ОРЕНДАРЕМ об’єктом оренди.


2.          ОБ”ЄКТ ОРЕНДИ


2.1. Об’єктом оренди є:

- нежиле приміщення, загальною площею 351,70 (триста п’ятдесят одна ціла сім десятих) кв. м. в т.ч. на 1 поверсі 94,40 (дев”яносто чотири цілих чотири десятих) кв. м, на 2 поверсі 106,10 (сто шість цілих одна десята) кв.м, мансарда – 102,50 (сто дві цілих п’ять десятих) кв.м., підвал 48,70 (сорок вісім цілих сім десятих) кв.м., напівпідвалі __-кв.м., на горищі  __-__ кв.м., згідно з викопіюванням з поповерхового плану, що складає невід’ємну частину цього Договору.

2.2. Вартість об’єкта оренди згідно із затвердженим звітом про експертну (незалежну) оцінку станом на “31” березня 2004 року становить 2 386 560 (два мільйони триста вісімдесят шість тисяч п’ятсот) грн. 00 коп.

2.3.Опис технічного стану об’єкта оренди на дату його ОРЕНДАРЕВІ, його склад зазначаються в акті приймання-передачі об’єкта оренди, що є невід’ємною частиною цього Договору.

2.4. Об’єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і знаходиться на балансі КП “Київжитлоспецексплуатація”, який є ОРЕНДОДАВЦЕМ.


3. ОРЕНДНА ПЛАТА


3.1 За користування об'єктом оренди ОРЕНДАР сплачує ОРЕНДОДАВЦЮ орендну плату, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку орендної плати за користуван ня майном територіальної громади м. Києва, затвердженої рішенням Київради від “28” вересня 2006 року № 34/91, та на дату підписання Договору становить для 2-го поверху - 78,54 грн., 1-го поверху - 78,54 грн., мансарди - 78,54 грн., підвального приміщення - 62,83 грн. за 1 кв. м  орендованої площі, місячний розмір якої згідно з розрахунком орендної плати, що є невід’ємною частиною цього Договору на дату підписання Договору, становить: 26 855 (двадцять шість тисяч вісімсот п'ятдесят п'ять) грн. 88 коп.

3.2. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається з урахуванням індексу ін фляції за поточний місяць.

3.3. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики розрахунку та порядку використання орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, відповідних цін і тарифів та в інших випадках, передбачених законодавством України.

3.4.  Додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість у розмірах та по рядку, визначених законодавством України, який сплачується ОРЕНДАРЕМ разом з орендною платою.

3.5. Орендна плата сплачується ОРЕНДАРЕМ, починаючи з дати підписання акта приймання-передачі. Останнім днем сплати орендної плати є дата підписання Сторонами акта приймання-передачі при поверненні об'єкта оренди ОРЕНДОДАВЦЕВІ.

3.6. Орендна плата сплачується ОРЕНДАРЕМ незалежно від наслідків господарської діяльнос ті ОРЕНДАРЯ щомісячно не пізніше 10 числа поточного місяця на рахунок ОРЕНДОДАВЦЯ.

3.7. За клопотання ОРЕНДАРЯ відповідним рішенням Київради на період виконання капітального ремонту чи переобладнання об’єкта оренди ОРЕНДАРЮ може бути надана пільгова орендна плата, яка не повинна бути менше витрат ОРЕНДОДАВЦЯ на утримання об’єму оренди.

3.8. Вартість комунальних послуг, витрат на утримання прибудинкової території, вартість послуг по ремонту і технічному обслуговуванню інженерного обладнання та     внутрішньобудинкових мереж, ремонту будівлі, у т. ч.: покрівлі, фасаду, вивіз сміття тощо, не входить до складу орендної плати та сплачується ОРЕНДАРЕМ окремо на підставі договорів, укладених ОРЕН ДАРЕМ з організаціями, що надають такі послуги.

3.9. Зобов'язання ОРЕНДАРЯ по сплаті орендної плати забезпечуються у вигляді авансової орендної плати в розмірі не менше, ніж орендна плата за два місяці. ОРЕНДАР сплачує аван совий платіж протягом 10 календарних днів з дати підписання Договору. ОРЕНДОДАВЕЦЬ зараховує авансовий платіж як орендну плату за два місяці. Індексація орендної плати в цьому випадку проводиться відповідно до Методики розрахунку орендної плати.

3.10.  ОРЕНДАР має право сплачувати орендну плату авансом за будь-який період в межах строку дії Договору. Індексація орендної плати в цьому випадку проводиться у відповідності до Методики розрахунку пропорції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем (балан-соутримувачем) та порядку використання орендної плати і порядку використання орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва.

3.11.  ОРЕНДАР має право звернутися до Київради з клопотанням щодо відповідного змен шення орендної плати, якщо з незалежних від нього обставин змінилися умови, передбачені цим Договором, або істотно погіршився стан об'єкта оренди не з вини ОРЕНДАРЯ.


4. ОБОВ”ЯЗКИ СТОРІН



4.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту підписання цьо го Договору з додатками передати, а ОРЕНДАР прийняти по акту приймання-передачі об'єкт оренди.

У разі непідписання акта приймання-передачі в силу вступає рішення Київради.

4.2. ОРЕНДАР зобов'язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі.

4.3. ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний у непереданих в оренду приміщеннях забезпечувати до держання вимог Закону України “Про пожежну безпеку”.

ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечити належне збереження, експлуатацію і санітарне утримання об'єкта оренди, його обладнання, інвентарю та запобігати його пошкодженню і псуванню.

4.4. ОРЕНДАР зобов'язаний при оренді підвальних приміщень дотримуватись правил експлуа тації та ремонту інженерних комунікацій та вимог БНІП-11-104-76 по зберіганню та складуван ню матеріальних цінностей у підвальних приміщеннях, а також забезпечити їх захист від аварій інженерних комунікацій.

ОРЕНДАР повинен забезпечити підготовку об'єкта оренди до експлуатації в осінньо-зимовий період: провести утеплення вікон, дверей, ремонт покрівлі.

4.5.  ОРЕНДАР зобов'язаний відповідно до вимог Закону України “Про пожежну безпеку” роз робляти комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта оренди. Забезпечува ти додержання протипожежних вимог стандартів, норм, правил, а також виконання вимог при писів і постанов органів державного пожежного нагляду. Утримувати у справному стані засоби протипожежного захисту і зв'язку, пожежну техніку, обладнання та інвентар, не допускати їх використання не за призначенням. Проводити службове розслідування випадків пожеж, доку менти розслідування подавати ОРЕНДОДАВЦЮ.

4.6. ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечувати безперешкодний доступ до об'єкта оренди предста вників ОРЕНДОДАВЦЯ та структурного підрозділу виконавчого органу Київради, що здійснює управління майном, та надавати за першою вимогою всю необхідну інформацію щодо об’єкта оренди для перевірки дотримання ОРЕНДАРЕМ умов цього Договору.

4.7 ОРЕНДАР зобов'язаний на вимогу ОРЕНДОДАВЦЯ проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звірки, щорічно брати участь в інвента ризації розрахунків за станом на 1 січня.

4.8. При припиненні використання об'єкта оренди ОРЕНДАР за 2 місяці письмово повідомляє ОРЕНДОДАВЦЯ.

4.9. ОРЕНДАР зобов'язаний самостійно сплачувати вартість фактично спожитих комунальних послуг постачальникам таких послуг, які надаються за окремими договорами, укладеними ОРЕНДАРЕМ з цими організаціями (водопостачання, каналізація, газ, електрична та теплова енергія, вивіз сміття і т. п.) за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшко довують повну вартість їх надання, та пропорційну орендованій площі частку витрат на утри мання прибудинкової території, на ремонт покрівлі, фасаду, вивіз сміття тощо та послуг по тех нічному обслуговуванню інженерного обладнання внутрішньобудинкових мереж.

У місячний термін після укладання цього Договору ОРЕНДАР повинен надати ОРЕНДОДА ВЦЮ копії договорів, передбачених цим підпунктом.

4.10. ОРЕНДАР зобов'язаний протягом місяця, починаючи з дати укладання Договору, застра хувати об'єкт оренди на користь ОРЕНДОДАВЦЯ на весь строк дії Договору оренди від вог невих ризиків, ризиків стихійних явищ та інших майнових ризиків на суму не менше, ніж екс пертна вартість об'єкта оренди. У договорі страхування (страховому полісі) ОРЕНДОДАВЕЦЬ повинен бути вказаний як вигодонабувач страхового відшкодування. ОРЕНДАР зобов'язаний надати ОРЕНДОДАВЦЮ копію договору страхування (страхового полісу) та копії платіжних доручень про сплату страхових платежів. Обсяги страхових платежів та терміни їх сплати ви значаються договором страхування об'єкта оренди.

4.11.  ОРЕНДАР зобов'язаний в разі реорганізації, приватизації чи його (ОРЕНДАРЯ) ліквіда ції або порушенні справи про банкрутство в господарському суді письмово повідомити про це ОРЕНДОДАВЦЯ в 10-денний термін з моменту виникнення перелічених фактів та надати но таріально посвідчені копії установчих документів, які враховують реорганізаційні процеси, а також інформацію про правонаступництво.

ОРЕНДАР зобов'язаний в разі приватизації об'єкта оренди в 10-денний термін надати ОРЕН ДОДАВЦЮ копію нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу об'єкта оренди та акта приймання-передачі.

4.12.  Про зміну поштових, розрахунково-платіжних та інших реквізитів ОРЕНДАР письмово повідомляє ОРЕНДОДАВЦЯ в 10-денний термін.

4.13.  ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечити належне утримання інженерних комунікацій (водо проводу, каналізації, електричних та опалювальних мереж), переданих в оренду разом з об'єк том оренди. У випадку аварій та проведення планових ремонтних робіт повідомляти про це ОРЕНДОДАВЦЯ.

4.14. ОРЕНДАР після припинення дії договору оренди та у разі відмови у продовженні догово ру оренди зобов'язаний протягом ЗО календарних днів передати майно по акту приймання-передачі ОРЕНДАРЮ. У разі невиконання пункту 4.14 в силу вступає рішення Київради.


5. ПРАВА СТОРІН


5.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ має право проводити необхідний огляд та перевірку дотримання ОРЕ НДАРЕМ умов договору.

5.2.  При несплаті ОРЕНДАРЕМ орендної плати протягом 3 місяців з дня закінчення строку платежу ОРЕНДОДАВЕЦЬ порушує справу в господарському суді про дострокове розірвання договору та примусове виселення ОРЕНДАРЯ.

5.3.  ОРЕНДАР має право виступати замовником на виготовлення проектно-кошторисної доку ментації та проведення необхідного ремонту за письмовим дозволом ОРЕНДОДАВЦЯ.

ОРЕНДАР на час проведення ремонту може отримати за рішенням Київради пільгову орендну ставку для часткової компенсації своїх витрат на ремонт з урахуванням вимог п. 3.7 цього До говору.

5.4. ОРЕНДАР після закінчення строку дії цього Договору має переважне право, за інших рівних умов, на продовження дії Договору за умови належного виконання своїх обов'язків за цим Договором. Дозвіл на продовження строку оренди надає Київська міська рада.



6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН


6.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ не несе відповідальності за збитки, нанесені ОРЕНДАРЮ внаслідок аварії інженерних комунікацій, які знаходяться на об'єкті оренди або за його межами, якщо вину ОРЕНДОДАВЦЯ не встановлено.

6.2. За несвоєчасну сплату орендних платежів ОРЕНДАР сплачує на користь ОРЕНДОДАВ ЦЯ пеню в розмірі 0,5 % від розміру несплачених орендних платежів за кожний день простро чення, але не більше розміру, встановленого законодавством України.

У випадку примусового стягнення несвоєчасно сплаченої орендної плати, у порядку, встанов леному законодавством України, з ОРЕНДАРЯ також стягуються у повному обсязі втрати, пов'язані з таким стягненням.

6.3. ОРЕНДАР відшкодовує ОРЕНДОДАВЦЮ збитки, спричинені неналежним ремонтом або експлуатацією об'єкта оренди.

При погіршенні стану або знищенні об'єкта оренди з вини ОРЕНДАРЯ він відшкодовує ОРЕ НДОДАВЦЮ збитки в розмірі вартості ремонту або відновлення майна.

Відшкодування збитків, передбачених цим пунктом Договору, здійснюється лише за умови, якщо вищезазначені ризики не застраховано або розмір страхового відшкодування менше роз міру завданих збитків.

6.4. Ризик випадкової загибелі об'єкта оренди несе ОРЕНДОДАВЕЦЬ.

6.5. У разі звільнення ОРЕНДАРЕМ об'єкта оренди без письмового попередження, а також без складання акта про передачу об'єкта оренди в належному стані ОРЕНДАР несе повну матеріа льну відповідальність за нанесені у зв'язку з цим збитки в повному їх розмірі та сплачує ОРЕ НДОДАВЦЮ орендну плату за весь період користування.

6.6.  За майно, залишене ОРЕНДАРЕМ у орендованому приміщенні без нагляду та охорони, ОРЕНДОДАВЕЦЬ відповідальності не несе.

6.7. При невиконанні або порушенні однією із Сторін умов цього договору та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України, Договір може бути розірваний достроково на вимогу однієї із Сторін за рішенням суду.

6.8. Спірні питання по цьому Договору розглядаються у встановленому законодавством Украї ни порядку.

6.9. В разі наявності у будівлі або споруди декількох ОРЕНДАРІВ, ОРЕНДАР несе солідарну відповідальність за належний технічний стан цієї будівлі або споруди, їх фасаду, інженерних комунікацій, санітарне утримання об'єкта оренди та прибудинкової території.

6.10. ОРЕНДОДАВЕЦЬ має право стягнути збитки з ОРЕНДАРЯ, заподіяні ним невиконан ням своїх зобов'язань за цим Договором, шляхом звернення на його кошти та майно в порядку, визначеному законодавством України.



7. ВІДНОВЛЕННЯ ОБ”ЄКТА ОРЕНДИ ТА УМОВИ ЙОГО ПОВЕРНЕННЯ


7.1. Амортизаційні нарахування на об'єкт оренди нараховує та залишає у своєму розпорядженні ОРЕНДОДАВЕЦЬ.  Амортизаційні нарахування використовуються на відновлення об'єкта оренди. Право власності на майно, придбане за рахунок амортизаційних відрахувань, належить територіальній громаді міста Києва.

7.2. ОРЕНДАР зобов'язаний протягом дії Договору до передачі об'єкта оренди ОРЕНДОДАВ ЦЮ по акту за свій рахунок проводити необхідний поточний ремонт об'єкта оренди (фасаду будинку, покрівлі, орендованих приміщень, місць спільного користування, системи опалення, водопостачання та водовідведення).

7.3. ОРЕНДАР не має права без письмової згоди ОРЕНДОДАВЦЯ проводити переобладнан ня, перепланування, ремонт об'єкта оренди, вести будівельні роботи на прибудинковій терито рії. Дозвіл на виконання таких робіт оформляють листом ОРЕНДОДАВЦЯ, в якому зазначається про надання дозволу, погодження проекту (якщо його наявність передбачена законодав ством України), кошторису витрат та термін на виконання робіт.

7.4 Будівельні роботи на об'єкті оренди виконуються тільки на підставі проектно-кошторисної документації, розробленої та затвердженої в установленому чинними нормативними актами порядку, та при наявності дозволу на ведення будівельних робіт, отриманого в установленому порядку.

7.5. У разі закінчення строку дії Договору або при його розірванні ОРЕНДАР зобов'язаний за актом приймання-передачі повернути об'єкт оренди ОРЕНДОДАВЦЮ у стані, в якому пере бував об'єкт оренди на момент передачі його в оренду, з урахуванням всіх здійснених ОРЕН ДАРЕМ поліпшень, які неможливо відокремити від об'єкта оренди без заподіяння йому шкоди, з урахуванням зносу за період строку дії договору оренди.

В акті приймання-передачі зазначається технічний стан об'єкта оренди на дату повернення.

7.6.  Вартість поліпшень об'єкта оренди, проведених ОРЕНДАРЕМ без згоди ОРЕНДОДАВ ЦЯ, які не можна відокремити без шкоди для об'єкта оренди, компенсації не підлягає. ОРЕНДАР вправі залишити за собою проведені ним поліпшення об'єкта оренди, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від об'єкта оренди без заподіян ня йому шкоди.

Поліпшення об’єкта оренди, виконані ОРЕНДАРЕМ за власні кошти згідно з вимогами п. 7.3 і 7.4 цього Договору які неможливо відокремити від об'єкта оренди без заподіяння йому шкоди, залишаються у комунальній власності територіальної громади міста Києва за винятком приватизації, продажу або іншого відчуження об'єкта оренди ОРЕНДАРЮ.



8. ОСОБЛИВІ УМОВИ


8.1. ОРЕНДАР не має права передавати свої зобов'язання за Договором та передавати об'єкт оренди повністю або частково в користування іншій особі без письмової згоди ОРЕНДОДАВЦЯ.

ОРЕНДАР не має права укладати договори (контракти, угоди), у тому числі про спільну діяль ність, пов'язані з будь-яким використанням об'єкта оренди іншою юридичною чи фізичною особою, а у разі необхідності укладання таких договорів здійснювати тільки з дозволу ОРЕН ДОДАВЦЯ.

У разі порушення цієї умови Договору ОРЕНДОДАВЕЦЬ має право ініціювати дострокове розірвання цього Договору в установленому порядку.

8.2. Дозвіл про передачу об'єкта оренди (його частини) в суборенду надається Київрадою.

8.3. Об'єкт оренди повинен використовуватися ОРЕНДАРЕМ тільки за цільовим призначенням, обумовленим п. 1.1 цього Договору.

8.4. Порядок участі ОРЕНДАРЯ в утриманні, ремонті і технічному обслуговуванні будівлі, у т. ч.: ремонті покрівлі, фасаду будинку, інженерного обладнання внутрішньобудинкових систем і зовнішніх інженерних мереж; вивіз сміття; благоустрої та санітарному утриманні прибудинкової території визначається окремим договором, який укладається з експлуатуючою організаці єю.


9. СТРОКИ ДІЇ ДОГОВОРУ


9.1. Цей Договір укладено на 364 (триста шістдесят чотири) дні і вступає в силу з моменту підписання його Сторонами.

9.2. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформляються в письмовій формі і вступають в силу з моменту підписання їх Сторонами.

9.3.  Після закінчення строку дії цього Договору його дія може бути продовжена на підставі рі шення Київради.

9.4. Одностороння відмова від Договору не допускається.

9.5. Договір припиняється в разі:

- невиконання істотних умов договору або порушення його;

- закінчення строку, на який його було укладено;

- приватизації об’єкта оренди ОРЕНДАРЕМ (за участю ОРЕНДАРЯ);

- банкрутства ОРЕНДАРЯ;

- загибелі об’єкта оренди.

9.6. Договір може бути розірвано за погодженням Сторін.

9.7. На вимогу однієї із Сторін Договір може бути достроково розірвано за рішенням суду, гос подарського суду у разі невиконання Сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передба чених законодавчими актами України.

9.8. ОРЕНДАР є платником податку на прибуток на загальних підставах. ОРЕНДОДАВЕЦЬ є платником податку на прибуток на загальних підставах.

9.9. Цей Договір складений в трьох примірниках: по одному примірнику для ОРЕНДОДАВЦЯ, ОРЕНДАРЯ та для Головного управління комунальної власності міста Києва. Кожний з примі рників має однакову юридичну силу.


ДОДАТКИ:

1.   Викопіювання з по поверхового плану

2.   Акт приймання-передачі приміщення

3.   Розрахунок орендної плати


10. ЮРИДМЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН


ОРЕНДОДАВЕЦЬ                                                                   ОРЕНДАР

КП “Київжилоспецексплуатація”                                        Асоціація Міжнародних

                                                                                     автомобільних перевізників України

01034, м. Київ, вул. Володимирська,51а                  02099, м. Київ, вул. Зрошувальна,7


(повна назва і його юридична адреса)                       (повна назва і його юридична адреса)                       


Поточний рахунок № 2600800990704                       Поточний рахунок № 26006000046101

у КБ “Хрещатик” МФО 300670                                 у АКБ “Київ” МФО 322498


код ЄДРПОУ 03366500                                              Код ЄДРПОУ    16307261


тел. 235-62-61, факс 234-89-45                                  тел. 201-54-01 факс 2010203


Заступник начальника КП “”КЖСЕ                         Президент Ас мап України

      (посада керівника)                                                  (посада керівника)


________________________________                         ___________________________


________________________________                         ____________________________

(підпис керівника, дата) (П.І.Б. керівника)          (підпис керівника, дата) (П.І.Б. керівника)

 

          М.П.                                                                              М.П.

Зобов'язати Комунальне підприємство “Київжитлоспецексплуатація” (ЄДРПОУ 03366500) підписати з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (ЄДРПОУ 16307261) протягом 10 днів після набрання чинності рішення суду у справі договір про передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва в оренду для розміщення офісу за адресою: м. Київ, вул. Шота Руставелі, б. 38, літ. “В” за гальною площею 351,7 кв. м. терміном на 364 дні.          

Стягнути з Комунального підприємства “Київжитлоспецексплуатація” на Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України 85 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу за розгляд справи судом першої інстанції  та 42,50 грн. витрат по сплаті державного мита за перегляд рішення в апеляційному порядку.

Доручити господарському суду м. Києва видати наказ.

Матеріали справи № 16/223 повернути до Господарського суду м. Києва.

 Головуючий суддя                                                                      


 Судді                                                                                          



  


  • Номер:
  • Опис: стягнення боргу
  • Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 16/223
  • Суд: Господарський суд Луганської області
  • Суддя: Шипко В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.01.2017
  • Дата етапу: 23.01.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація