2-8064/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" листопада 2010 року Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Галущенко Ю.А.,
при секретарі Данковській С.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2010 р. ОСОБА_1 звернулася з позовом, в якому зазначено, що вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем, від яких мають неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5.
Неповнолітні діти постійно проживають з позивачем, відповідач матеріальну допомогу на утримання дітей не здійснює в добровільному порядку. Посилаючись на те, що позивач потребує матеріальної допомоги відповідача, а відповідач в добровільному прядку допомоги не надає, хоча має таку можливість, просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини від всіх видів доходу щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, зазначених в позові.
Відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Вивчивши усі надані письмові докази у сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.
Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст.181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Вивчивши усі надані докази у сукупності, беручи до уваги матеріальне положення позивача, відповідача, той факт, що позивач потребує матеріальної допомоги відповідача, відповідач працює, отримує постійний дохід, а тому має можливість надавати матеріальну допомогу позивачці, суд вважає за доцільне стягувати з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини від всіх видів доходу щомісячно до досягнення нею повноліття.
На підставі ч. 3 ст. 88 ЦПК видатки у вигляді судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом, суд вважає за доцільне стягнути з відповідача в дохід держави, оскільки дитина проживає з позивачем.
Керуючись ст. ст. 3, 10, 11, 57, 60, 88, 208-209, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродж. м. Запоріжжя, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/3 частини від всіх видів доходу щомісячно до повноліття дітей, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 7.10.2010 р.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. 00 коп.
Рішення в частині аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Ю.А.Галущенко