№ 2-4723
2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2010р. Ленінський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді: Принцевської Н.М.
при секретарі: Чубарець Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу. В обґрунтування позову зазначила, що 11.07.1987року вона з відповідачем зареєстрували шлюб, про що відділом РАГСу Бердянського виконкому Запорізьської області зроблено актовий запис №663. Від шлюбу мають двох дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Шлюбні відносини припинили з середини 2007року. Протягом спільного життя між ними виникали сварки, суперечки, вони втратили почуття любові один до одного. У зв”язку з вказаними подіями відповідач почав мешкати з іншої жінкою. Вважає примирення сім»ї неможливе. Просила шлюб між нею та відповідачем розірвати.
Позивачка у судове засідання не з»явилась, надала до суду заяву з проханням справу слухатии у її відсутність, згідно наданої заяви позовні вимоги та іх обгрунтування підтримала у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з»явився, причина неявки суду невідома, про час та дату слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки, а також телефонограмма. Зі згоди позивачки, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України .
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що шлюб сторін розпався, збереження сім'ї неможливе, сторони не проживають спільно, збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін.
Відповідно до ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється унаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 СК України. На підставі ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат, суд враховує ступінь вини кожного з подружжя в розпаді сім'ї, їх майновий стан, і тому вважає за необхідне покласти витрати по розірванню шлюбу на відповідача ОСОБА_2, звільнивши від сплати ОСОБА_1, також суд враховує бажання позивачки залишити їй прізвище після розірвання шлюбу- Лещенко.
На підставі ст.ст.104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-225 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу-задовольнити.
Шлюб ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 11.07.1987року відділом РАГСу Бердянського виконкому Запорізьської області, актовий запис №663– розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу залишити позивачки- прізвище «Лещенко».
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито -17 гривень в прибуток держави, звільнивши від сплати ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Ленінський районний суд м.Донецька шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення, апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СУДДЯ: