Судове рішення #12099572

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

   

22 листопада 2010  року        селище Верховина    справа  № 2 –413

          Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі :

головуючого – судді Токарука В.І.

з участю секретаря судового засідання Пікули М.Й.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

особи, яка надає правову допомогу ОСОБА_3

розглянувши у  судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В  С Т А Н О В И В :

позивачка звернулася до суд у із позовними вимогами про визначення додаткового строку для прийняття спадщини до відповідачів.

Позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама, ОСОБА_7. Згідно заповіту, посвідченого 23 лютого 2001 року в Ільцівській сільській раді, вона є спадкоємцем всього належного їй майна, яке складається із земельної ділянки та житлового будинку із господарськими будівлями.  

Зазначає, що нею із поважних причин, оскільки часто хворіла, що привело до інвалідності, пропущено строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Зазначає також, що крім неї, спадкоємцями після смерті матері є брат ОСОБА_5 та ОСОБА_6, інваліди 2 групи дитинства, які фактично прийняли спадщину, оскільки прописані і проживають в цьому домогосподарстві, Вона також користується садибою та земельною ділянкою і доглядає за братом і сестрою, які не можуть повністю себе доглянути.

Просить визначити їй додатковий строк тривалістю два місяці для подання в нотаріальну контору заяви прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_7 на підставі ст. 1272 ЦК України, 2003 року.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача заявлені позовні вимоги не визнала, суду пояснила, що позивачка ОСОБА_4 з 1983 року проживає у власному будинку, спадщину згідно закону не прийняла, її прийняли інваліди з дитинства ОСОБА_5 та ОСОБА_6, інтереси яких вона представляє, а тому просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши надані докази суд приходить до переконання про відмову у задоволенні позовних вимог із наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 23 лютого 2001 року ОСОБА_7 вчинила заповіт, посвідчений посадовою особою Ільцівської сільської ради, згідно якого все своє майно вона заповіла позивачці по справі – ОСОБА_4.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1. Після смерті ОСОБА_7 Спадщину прийняли відповідачі по справі, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, оскільки вони проживали разом із покійною, були прописані в цьому господарстві і вели з нею спільне господарство та були її рідними дітьми.  Цих обставин позивачка не заперечує, про що зазначає і в своїй позовній заяві.

В судовому засіданні також встановлено, що позивачка на момент відкриття спадщини проживала у власному будинку і не вступила у фактичне управління або володіння спадковим майном, не подала заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

  Відповідно до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України 2003 року правила шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом і оскільки судом встановлено, що до набрання чинності цим Кодексом спадщину прийняли відповідачі по справі, то підстав застосування ст. 1272 ЦК України в частині визначення додаткового строку для прийняття спадщини немає. Дана обставина відображена також в ухвалі  колегії суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано франківської області від 25 лютого 2010 року у справі № 22 – ц- 393.

З врахуванням наведеного у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України та на підставі ст. 1272 Цивільного кодексу України,  п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України 2003 р., суд, -                                                                          

                                                        В И Р І Ш И В:

В позові ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відмовити.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Івано-Франківської області через Верховинський районний суд.

Головуючий                                          В.І.Токарук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація