Справа № 2 –1268 2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2010 року м. Свердловськ
Свердловській міський суд Луганської області у складі:
одноособово судді Александриної І.О.,
при секретарі с/з Радченко Л.О.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Свердловського міського суду Луганської області в місті Свердловську Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначає, що з відповідачем по справі вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з 06 вересня 2003 року відділом РАГС м. Свердловська Луганської області, актовий запис № 386.
Від цього шлюбу у них є донька – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та знаходиться на її утриманні.
Позивачка вказує, що вона була вимушена звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу. Відповідно до чинного законодавства відповідач зобов’язаний матеріально утримувати свою неповнолітню дочку до її повноліття.
Така матеріальна допомога з боку відповідача повинна бути систематичною (за законом – щомісячно). Позивачка стверджує, що на даний час донька фактично знаходиться на її утриманні, оскільки відповідач достатньої матеріальної допомоги не надає, навіть у тому мінімальному розмірі, що вимагає чинне законодавство.
У зв’язку з чим позивачка просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини – доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини всіх його доходів щомісячно з дня подачі позову до досягнення дитиною повноліття.
У попередньому судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі, підтвердила обставини, викладені у позовній заяві, наполягала на їх задоволенні. Додатково пояснивши, що у теперішній час неповнолітня дочка проживає разом з нею і перебуває на її утриманні, з чоловіком вони разом не проживають та сімейні стосунки не підтримують, він добровільно матеріальної допомоги на утримання доньки не надає. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини: доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду й до повноліття дитини.
Відповідач у попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі і пояснив, що згоден платити аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно до її повноліття. Також він пояснив, що на даний час отримує доходи від підприємницької діяльності як приватний підприємець. На користь інших осіб аліменти не сплачує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст.130 ЦПК України при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Судом встановлено, що позивачка – ОСОБА_2 перебуває з відповідачем ОСОБА_5 у зареєстрованому шлюбі, який було зареєстровано у відділі РАЦС Свердловського міського управління юстиції Луганської області 06.09.2006 року, актовий запис № 386 (а.с.4). Від даного шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: доньку – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4), яка проживає з позивачкою та перебуває на її утриманні, що підтверджується довідкою депутата Свердловської міської ради Луганської області Рибальченко М.О. (а.с.5).
Згідно ст.ст. 180-181 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
При визначенні розміру аліментів відповідно до ст. 182 СК України суд враховує стан здоров'я і матеріальне положення дитини, яка проживає з позивачкою. Стан здоров'я і матеріальне положення відповідача, той факт, що він є працездатним, отримує дохід від підприємницької діяльності, розмір його доходів достатній для надання матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини та він повинен це робити відповідно до закону; те, що він на користь третіх осіб аліменти не сплачує, приймає за увагу також, що розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
На вимогу ст. 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд вважає за необхідним допустити негайне виконання рішення суду про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Положенням п. 4 ч. 3 ст. 81 ЦПК України передбачено, що не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів.
Відповідно до п. 2, 3 ст. 88 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли та якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за можливе стягнути з відповідача – ОСОБА_3 на користь позивачки – ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту подачі позову до суду, тобто з 01 березня 2010 року та до повноліття дитини, а також вважає за необхідне стягнути з відповідача судові витрати в дохід держави, а саме: судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн.
На підставі ст.ст. 84, 180-182, 191 Сімейного Кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 81, 88, 130, 174, 209, 212, 214-215, 218, 367 ч. 1 п. 1 Цивільного процесуального Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Свердловська Луганської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, з послідуючою індексацією відповідно до закону, так як мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 01 березня 2010 року й до повноліття дитини.
Допустити негайне виконання судового рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Свердловська Луганської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Свердловська Луганської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. на р/р 31212259700072, банк: УДК в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, одержувач: УДК у м. Свердловську Луганської області призначення платежу „інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у Свердловському міському суді Луганської області”.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд Луганської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя :