Справа № 2-1681/2010р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 листопада 2010 року Галицький районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді - Ванівського О.М.
при секретарі – Яриш О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ЗАТ «Страхова компанія «Ренесанс»» про стягнення страхового відшкодування
в с т а н о в и в:
Позивач – ОСОБА_1 звернувся з позовом до ЗАТ «Страхова компанія «Ренесанс»» про стягнення страхового відшкодування та судових витрат по справі.
В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що 07.11.2008 року, між ОСОБА_1 було укладено договір страхування №03333.30-01.00 із ЗАТ СК «РЕНЕСАНС». За договором було застраховано його автомобіль марки Renault Scenic державний номерний знак НОМЕР_2. Страхова сума за Договором становила 86000 грн. Відповідно до п. 9 «Виплата страхового відшкодування проводиться після встановлення факту страхового випадку, підтвердження цього факту компетентними органами і визначення розмірів збитків, підтверджених відповідними документами, але в будь-якому випадку не пізніше строків, передбачених цим Договором.» 14 травня 2009 року він на своєму транспортному засобі потрапив у ДТП, внаслідок якої було пошкоджено: крило переднє праве, крило переднє ліве, фара передня ліва, фара передня права, бампер передній, монограма, підкладка під номер, радіатор кондиціонера, радіатор охолодження, панель кузова. В силу положень розділу 8 Договору Страховик розглядає питання про можливість виплати страхового відшкодування після отримання наступних документів: 1.Довідка з ДАІ або уповноваженого органу іноземної держави про ДТП з в казанням учасників , обставин ДТП та отриманих транспортним засобом пошкоджень (при ДТП); 2.Оригінали деталізованих рахунків спеціалізованих авторемонтних організацій або деталізований акт виконаних робіт; 3.Документи, що підтверджують суму витрат, які відповідно до цього Договору можуть бути їй включені Страховиком у суму страхового відшкодування; 4. У випадку самостійної оплати відновлювального ремонту - оригінали платіжних документів; 5. Довідка з органів МВС та/або копія постанови про порушення кримінальної справи; 6. Висновок експерта про розмір збитку, якщо експертиза проводиться на замовлення Страхувальника. Відповідно до п.9.Договору «Виплата страхового відшкодування проводиться після встановлення факту страхового випадку, підтвердженням цього факту компетентними органами і визначення розміру збитків, підтверджених відповідними документами, але в будь-якому випадку не пізніше строків передбачених цим Договором». Відповідно до умов п.13.2. Договору Страховик зобов'язаний сплатити Страхувальнику неустойку (пеню) в розмірі 0,01% від суми, що підлягає оплаті за кожен день прострочення. Оскільки виплата страховиком не була сплачена повністю, були порушені умови договору та Закону України «Про страхування» і ЦК України, а тому просить позов задоволити.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав та дав пояснення аналогічні до викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, без поважних причин, хоча належним чином про час та місце слухання справи судом був повідомлений, про причини неявки суд не повідомив. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, з’ясувавши дійсні обставини справи, права та обов’язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення з наступних підстав.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 ЦК України.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
В судовому засіданні встановлено, що 07.11.2008 року, між ОСОБА_1 було укладено договір страхування №03333.30-01.00 із ЗАТ СК «РЕНЕСАНС». За договором було застраховано його автомобіль НОМЕР_1. Страхова сума за Договором становила 86000 грн.(а.с.6-7) Позивач свої зобов'язання за вище згаданим Кредитним договором виконав, сплативши страховий платіж в сумі 4300 грн. В порушення умов Договору, ЗАТ СК «Ренесанс» свої зобов'язання належним чином не виконала, в результаті чого в неї виникла заборгованість по виплаті страхового відшкодування.
Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до п.9 вище згаданого Договору страхування №03333.30-01.00 від 07.11.2008р. «Виплата страхового відшкодування проводиться після встановлення факту страхового випадку, підтвердження цього факту компетентними органами і визначення розмірів збитків, підтверджених відповідними документами, але в будь-якому випадку не пізніше строків, передбачених цим Договором.»
Згідно розділу 8 Договору страхування №03333.30-01.00 від 07.11.2008р., Страховик розглядає питання про можливість виплати страхового відшкодування після отримання наступних документів:
1.Довідка з ДАІ або уповноваженого органу іноземної держави про ДТП з в казанням учасників , обставин ДТП та отриманих транспортним засобом пошкоджень (при ДТП);
2.Оригінали деталізованих рахунків спеціалізованих авторемонтних організацій або деталізований акт виконаних робіт;
3.Документи, що підтверджують суму витрат, які відповідно до цього Договору можуть бути їй включені Страховиком у суму страхового відшкодування;
4. У випадку самостійної оплати відновлювального ремонту - оригінали платіжних документів;
5. Довідка з органів МВС та/або копія постанови про порушення кримінальної справи;
6. Висновок експерта про розмір збитку, якщо експертиза проводиться на замовлення Страхувальника. Відповідно до п.9. Договору «Виплата страхового відшкодування проводиться після встановлення факту страхового випадку, підтвердженням цього факту компетентними органами і визначення розміру збитків, підтверджених відповідними документами, але в будь-якому випадку не пізніше строків передбачених цим Договором».
Вище вказаний пакет документів був переданий відповідачу 15.05.2009р.
Як вбачається із страхового акту сума страхового відшкодування становить 15147 грн.(а.с.8)
Судом встановлено, що після підписання страхового акту страховик сплатив частину суми, що підтвердив в судовому засіданні сам позивач. Однак, станом на момент пред’явлення позову за відповідачем рахується заборгованість в сумі 7147,57 грн.
Згідно п.9.4. Договору страхування №03333.30-01.00 від 07.11.2008р., в якому визначено, що страховик зобов’язаний здійснити виплату протягом 10 робочих днів з дня підписання Страхувальником страхового акту.
Відповідно до умов п.13.2. Договору «При порушення термінів здійснення страхової виплати Страховик зобов'язаний сплатити Страхувальнику неустойку (пеню) в розмірі 0,01% від суми, що підлягає оплаті за кожен день прострочення.
Згідно ст.20 Закону України «Про страхування» при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату страхового відшкодування у передбачений договором строк. Страховик несе майнову відповідальність за несвоєчасне здійснення страхової виплати (страхового відшкодування) шляхом сплати страхувальнику неустойки (штрафу, пені), розмір якої
визначається умовами договору страхування або законом .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 110, 118, 209, 212, 214-215,218 ЦПК України, ст.20 Закону України «Про страхування» від 07.03.1996р., суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ЗАТ «Страхова компанія «Ренесанс»» про стягнення страхового відшкодування - задоволити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства Страхова компанія «Ренесанс» на користь ОСОБА_1 7197,60 грн.(сім тисяч сто дев’яносто сім гривень 60 коп.).
Стягнути з Закритого акціонерного товариства Страхова компанія «Ренесанс» на користь ОСОБА_1 120 гривень витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 71,97 грн. судового збору в користь держави.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги або в порядку ч.1 ст.294 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте Галицьким районним судом м.Львова за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя О.М.Ванівський
- Номер: 6/334/242/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1681/10
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Ванівський Олег Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.11.2020
- Дата етапу: 24.11.2020
- Номер: 6/334/76/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1681/10
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Ванівський Олег Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2021
- Дата етапу: 04.02.2021
- Номер: 6/263/251/2021
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1681/10
- Суд: Жовтневий районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Ванівський Олег Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.11.2021
- Дата етапу: 29.11.2021