Судове рішення #12126303

Справа № 22-ц-1875/2010 р.         Головуючий у 1-й інстанції – Терещенко О.І.

Суддя-доповідач – Кононенко О.Ю.

У Х В А Л А

09 червня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого   –   Кононенко О.Ю.

суддів         –   Шевченка В.А., Білецького О.М.,

з участю секретаря судового засідання – Кияненко Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду заяву управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області про поновлення строку на апеляційне оскарження

          постанови Білопільського районного суду Сумської області від 03 лютого 2010 року

у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області

про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, -

в с т а н о в и л а:

Постановою Білопільського районного суду Сумської області від 03 лютого 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області щодо ненарахування та невиплати щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни – ОСОБА_2.

Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно, а також з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року включно, виходячи з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати недоплачених сум з урахуванням виплачених сум.

В іншій частині позову відмовлено.

19 лютого 2010 року управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі подало на зазначену постанову апеляційну скаргу, а 12 травня 2010 року заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.

В обґрунтування поважності причин пропуску строку, управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі посилається на те, що копія постанови суду ним була отримана 09 лютого 2010 року.

Вислухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали цивільної справи, колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч.1 ст.294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до ч.3 ст.222 ЦПК України особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії судового рішення надсилаються протягом п’яти днів з дня проголошення рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

З матеріалів справи вбачається, що копія постанови суду була фактично направлена відповідачу 05 лютого, а отримана управлінням - 09 лютого 2010 року про що свідчить штамп вхідної кореспонденції (а.с.27).

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі направило до суду кур’єрською поштою 19.02.2010 року (а.с.19,28), тобто у десятиденний термін з дня отримання постанови.

Оскільки посилання управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі на те, що апеляційна скарга була направлена до суду у десятиденний термін з дня отримання копії постанови не спростовано, заява про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

Задовольнити заяву управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області та поновити йому строк на апеляційне оскарження постанови Білопільського районного суду Сумської області від 03 лютого 2010 року.

Справу залишити в Апеляційному суді Сумської області для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

 Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий

Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація