Судове рішення #12132598

Справа № 2-а-1520/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

17 листопада 2010 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Махлай Л.Д. розглянувши  адміністративну справу за позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва, управління по нарахуванню та виплаті пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві  про перерахунок пенсії,

в с т а н о в и в :

у листопаді 2010 року позивач звернувся до суду з даним позовом.

Свої вимоги мотивує тим, що  являється інвалідом другої групи та учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію.

Ст.ст. 50, 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що мінімальний розмір пенсії інвалідам 2 групи не може бути меншим 8 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсії виплачується у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. Відповідно до рішення Апеляційного суду відповідача зобов`язано провести перерахунок пенсії з 22.05.2008 року по 01.04.2009 року.

Посилаючись на зазначене просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати у повному обсязі державної та додаткової пенсій починаючи з 01.04.2009 року. Зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії, а співвідповідача провести її виплату відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та проводити таке нарахування постійно.

Відповідач подав заперечення, у яких просить у позові відмовити з тих підстав, що мінімальний розмір пенсії, визначений ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» не може застосовуватися до пенсій, призначених по іншим законам. Крім того, п. 28 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» було внесено зміни до Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, відповідно до яких розмір пенсії по 2-й групі інвалідності не може бути нижчим 200 % прожиткового мінімуму, а розмір додаткової пенсії – 20 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року визначено мінімальний розмір пенсії по 2 групі інвалідності з 01.07.2008 року у розмірі 1090 грн., а додаткової – 96 грн. 40 коп.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва, являється інвалідом 2 групи внаслідок захворювання, пов`язаного з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та відноситься до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії.

Постановою Київського адміністративного суду м. Києва від 13.05.2010 року змінено постанову Оболонського районного суду м. Києва від 17.08.3009 року та зобов`язано управління Пенсійного фонду Оболонського району м. Києва провести перерахунок пенсії позивачу з 22.05.2008 року по 01.04.2009 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 54  Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів 2 групи, щодо яких установлено зв`язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими восьми мінімальних пенсій за віком.

Згідно зі ст. 50 зазначеного Закону особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, зокрема інвалідам 2 групи – у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.

Вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсії є мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно зі ст. 28 Закону від 09.07.2003 року «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Позивачу призначена пенсія у меншому розмірі ніж це передбачено вищевказаними нормами Закону, а саме в розмірі, визначеному Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік …» та  постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530  «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Управління пенсійного фонду України є органом, який визначає розмір пенсії видаючи відповідне розпорядження. Співвідповідач проводить виплату пенсії лише після отримання такого розпорядження. Оскільки таке розпорядження на час розгляду даного спору не видане вимоги до співвідповідача є передчасними і задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»,  Законами України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року, Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, ст. ст. ст.  183-2, 256  КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

               Позов задовольнити частково.

   Визнати бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва щодо не приведення розміру пенсії ОСОБА_1  до розмірів, визначених ст. ст. 50, 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” неправомірною.

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва перерахувати державну пенсію ОСОБА_1  з 05.05.2010 року відповідно до вимог ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та додаткову пенсію відповідно до вимог ст. 50 цього Закону, виходячи з мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

В решті позову відмовити.

  Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Суддя: підпис

Постанова не набрала законної сили.  

Копія вірно  

 Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація