Судове рішення #12136088

Копія

Справа № 2-2428-2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2010 року                 Уманський міськрайонний суд Черкаської області, в складі:

головуючого – судді      Коваля А.Б.

при секретарі                  Безвенюк Н.В.

розглянувши  у  відкритому судовому  засіданні  в  залі  суду  в м. Умані  цивільну  справу  за позовом ОСОБА_1 до Уманської міської ради Черкаської області, третя особа Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Черкаській області, –

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про те, що на умовах договору оренди від 02 лютого 2010 року укладеного між ним та Уманською міською радою строком на 3 роки, йому надана земельна ділянка, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 24 кв.м. для обслуговування гаражу за рахунок земель Уманської міської ради. Площа земельної ділянки погоджена з усіма службами та міською радою у висновках по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди.

В 2010 році він прийняв рішення, на вказаній земельній ділянці здійснити будівництво гаражу. В зв’язку із різким подорожчанням будівельних матеріалів та проведення будівельних робіт він вимушений був негайно розпочати будівельні роботи без отримання всіх встановлених дозволів. Це було викликано не його не бажанням отримати дозволи, а негайною потребою проводити будівельні роботи. Ним було здійснено самочинне будівництво: гараж „А”, розміром 6.63 х 4.6; підвал під частиною будівлі „під А”, оглядову гаражну яму „А-під”.

На цей час вищезазначені самочинно побудовані споруди придатні до експлуатації, відповідають санітарним нормам та протипожежним вимогам, архітектурний вигляд, технічний стан вказаної споруди є добрим та відповідає державним будівельним нормам. Будівництвом не порушені будь-які права інших осіб. Земельні спори із суміжниками землекористування відсутні.

Питання, щодо оформлення правовстановлюючих документів на цю споруду можливе лише шляхом визнання права власності на самочинне будівництво.

Просить визнати за ним, ОСОБА_1, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно: гараж „А”, розміром 6.63 х 4.6; підвал під частиною будівлі „А під”; оглядову гаражну яму „А-під”, розташовані за адресою АДРЕСА_1.

Представник позивача ОСОБА_3 в судовому засіданні в повному об’ємі підтримала вимоги позовної заяви, пояснила, що на умовах договору оренди, укладеного між позивачем та відповідачем, позивачу була надана земельна ділянка загальною площею 24 м2 для обладнання гаража. Позивач, в зв’язку з тим, що стався різкий скачок цін на будівельні матеріали, був вимушений в найкоротший термін зайнятись будівництвом, не встигши своєчасно отримати дозвіл Уманської міської ради на це будівництво. Оскільки будівництво гаражу закінчено, а отримати право власності на нього можливо лише в судовому порядку, він був вимушений звернутись до суду з цим позовом. Вважає, що до справи додано достатньо доказів, щодо проведення аналізу відповідності встановленим нормам для будівництва, наявні висновки всіх необхідних служб, тому просить позов задоволити.

Представник відповідача Уманської міської ради Гришак А.М. в судовому засіданні покладається на думку суду, але зазначив, що жодних спорів із суміжними землекористувачами немає.

Представник третьої особи Інспекції ДАБК у Черкаській області в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки суду не повідомили, про розгляд справи повідомлені своєчасно.

Згідно рішення Уманської міської ради від 15 грудня 2009 року за № 3.17-54/5 міська рада вирішила надати в оренду земельну ділянку, яка використовується для розміщення та обслуговування гаражу ОСОБА_1, площею 24 м2 за адресою АДРЕСА_1 за рахунок земель Уманської міської ради.

Згідно договору оренди земельної ділянки укладеного 02 лютого 2010 року Уманська міська рада в особі секретаря міської ради Кирилюк Л.М. надала, а орендар ОСОБА_1, прийняв в строкове платне користування земельну ділянку для розміщення та обслуговування гаража площею 24 м2 по АДРЕСА_1 за рахунок земель Уманської міської ради.

Згідно технічного паспорту на гараж № 1 розташований по АДРЕСА_1 збудовано самовільно: гараж „А”, розміром 6,63 х 4,6; підвал „Апід”; оглядова яма „А-під”.

Згідно висновку Уманської санітарно-епідеміологічної станції від 24 вересня 2010 року на підставі заяви ОСОБА_1 проведено обстеження домоволодіння по АДРЕСА_1 та встановлено, що самочинно проведено збільшення площі гаража до 30,5 м2 відповідно до вимог дозволу Уманської міської ради від 22 вересня 2008 року № 125/02-2р, яким передбачалось 24 м2. Цегляний гараж з оглядовою ямою і підвалом розміщений на прибудинковій території на відстані біля 12 м від житлового багатоквартирного будинку, що не суперечить вимогам ДСанПіН № 173 від 1996 року „Планування та забудова населених пунктів”, згідно яких не менше 10 м, розширення авто гаража не впливає на інсоляцію житлового будинку.

Згідно акту Уманського районного управління ГУ МНС України в Черкаській області від 22 вересня 2010 року проведена робота по аналізу пожежної небезпеки гаража по АДРЕСА_1 в м. Умані Черкаської області та встановлено, що самовільно побудований гараж з підвалом та оглядовою ямою відповідає вимогам ДБН В.1.1-7-2002 та ДБН В.2.2-15-2005. Ввід електромережі виконаний відповідно ПУЕ та ДНАОП 0.00-1.32-01. Електропроводка прокладена відповідно ПУЕ сховано під шаром штукатурки та в трубах. Вентиляція припливно-витяжна з природним спонуканням. Гараж розташований в радіусі 3 км обслуговування СДПЧ-8 м. Умань. Протипожежні відстані відповідають вимогам додатку 3.1 табл. 1 ДБН 360-92**.

Згідно технічного висновку ПП „Центр ОЗР” на момент обстеження встановлено: несучі конструкції обстежуваних частин будівлі знаходяться в доброму стані. Фундаменти знаходяться в доброму стані. Оздоблення в доброму стані. Дефектів, пошкоджень та недоліків окремих конструкцій та елементів будівлі, які б суттєво впливали на довговічність, несучу здатність та нормальну експлуатацію будівлі в цілому не виявлено. Конструкція гаражу по АДРЕСА_1 в м. Умані Черкаської області відповідає ДБН В.2-15-2005 р. І придатна для експлуатації за призначенням.

Суд, вислухавши представника позивача, представника відповідача та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом достовірно встановлено, що позивач побудував гараж на земельній ділянці, виділеній йому рішенням Уманської міської ради саме для цієї мети. Між позивачем та відповідачем було укладено договір оренди, згідно цього договору земельна ділянка передається позивачу в оренду для розміщення та обслуговування гаража. Але позивач, на вказаній земельній ділянці, розпочав будівництво гаража, не отримавши всіх відповідних дозволів. При проведенні обстеження самочинно збудованого гаражу, підвалу та оглядової ями, спеціалістами відповідних служб не було виявлено ніяких порушень встановлених норм та правил, тому суд вважає, що є всі підстави для визнання за ОСОБА_1 права власності на самочинно збудовані споруди за адресою АДРЕСА_1 в м. Умані Черкаської області.  

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. 376 ЦК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Визнати право власності за ОСОБА_1 на самочинно збудоване нерухоме майно: гараж „А”, розміром 6.63 х 4.6; підвал під частиною будівлі „Апід”; оглядову гаражну яму „А-під”, розташовані за адресою АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя – підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Уманського

міськрайонного суду                                                                               А.Б.Коваль

Рішення виготовлене головуючим власноручно

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація