Справа № 2-712/2010 р.
УХВАЛА
24 листопада 2010 року м. Носівка
Суддя Носівського районного суду Чернігівської області Дикий В.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та Бобровицького районного суду Чернігівської області про захист прав споживачів та відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали позов про захист прав споживачів та стягнення з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та Бобровицького районного суду Чернігівської області матеріальної та моральної шкоди.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі, виходжу з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Вивчивши позовну заяву, приходжу до висновку, що вона не відповідає вимогам ч. 2 ст. 119 ЦПК України, оскільки вона:
1) не містить ціни позову щодо вимог майнового характеру (вимог про стягнення матеріальної та моральної шкоди),
2) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування (позивачі на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві, не подали жодного доказу).
Відповідно до пункту 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 12 квітня 1996 року «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів», заява про захист прав споживача має містити відомості: про те, яке право споживача порушено; коли і в чому це виявилося; про способи захисту, які належить вжити суду; про розмір сум, щодо яких заявлено вимоги, з відповідними розрахунками і обґрунтуванням; про докази, що підтверджують позов. До заяви повинні бути додані необхідні документи – залежно від заявлених вимог (наприклад, договір, квитанція-замовлення, квитанція-зобов'язання, транспортна чи інша накладна, чек, касовий ордер).
Із вказаних вимог позовна заява містить лише розмір сум, які позивачі просять стягнути з відповідачів.
Відповідно до пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується.
З зазначених вимог позовна заява містить лише відомості про те, в чому полягає моральна шкода.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
У поданому позові відсутні документи про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до Розмірів витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1258 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2009 р. № 825), розмір витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов'язаного з розглядом спору майнового характеру, становить 120 гривень.
Оскільки ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали позовну заяву без додержання вимог, встановлених ст. 119 ЦПК України, то, відповідно до ст. 121 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та Бобровицького районного суду Чернігівської області про захист прав споживачів та відшкодування матеріальної та моральної шкоди залишити без руху.
Надати позивачам строк тривалістю п’ять днів після отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Дикий