Справа №2-351-2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" березня 2007 року Селидівський міський суд Донецької області в складі: головуючого судді Хейло Я.В., при секретарі Конотопчик О.Г., за участю представника позивача Приходько С.В., відповідача ОСОБА_1., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовною заявою
ЗАТ "Український Мобільний Зв'язок" до ОСОБА_1про стягнення суми боргу та штрафу за послуги мобільного зв'язку, -
ВСТАНОВИВ:
ЗАТ "Український Мобільний Зв'язок" звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1. про стягнення суми боргу і штрафу за послуги мобільного зв'язку та у судовому засіданні представник позивача підтримавши свої позовні вимоги в повному обсязі пояснив, що відповідач на підставі укладених договорів і додаткових угод до них користувався послугами мобільного зв,язку, термін дій яких складає 730 календарних днів. Оплату за надані послуги відповідач не робив, у зв'язку з чим виник борг у сумі 444,40 гривень. Крім того, згідно додаткових умов на відповідача покладається обов'язок сплатити штраф у розмірі 1,92 гривень за кожний день, що залишився до закінчення терміну дії основних договорів, оскільки договір був розірваний з ініціативи позивача, у зв'язку з несплатою відповідачем основного боргу за послуги мобільного зв'язку, просив суд стягнути з відповідача заборгованість за послуги мобільного зв'язку в сумі 444,40 гривень і штраф у сумі 3755,52 гривень.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що дійсно між ним та позивачем було укладено угоду на користування послугами мобільного зв,язку, але зазначені угоди були укладені без його волі в інтересах третіх осіб, із застосуванням до нього примусу з боку інших осіб, у зв'язку з чим він позовні вимоги не визнає в повному обсязі.
Зібраними в справі доказами судом встановлено, що відповідач згідно договорів № 2350656/1.11242248 від 22.07.2005 року, №2350663/1.11242248 від 22.07.2005 року, №2350672/1.11242248 від 22.07.2005 року та додаткових угод до договорів відповідачу надавалися послуги мобільного зв'язку Терміном на 730 календарних днів, п. 3.3 основного договору вказується, що абонентська плата за надані послуги й авансові платежі вносяться до 15 числа наступного місяця після повного розрахункового періоду. Відповідно до п. 2.1.2.1 даного договору позивач вправі розірвати договір, у випадку несплати боргу в термін установлений договором.
Крім того, п. 1.2 додаткових умов до договорів передбачає, що у випадку дострокового розірвання основного договору з ініціативи абонента до закінчення передбаченого основним договором терміну, абонент сплачує
2
штраф у розмірі 1,92 гривень за кожний день, що залишився до закінчення терміну дії основного договору, починаючи з дня його припинення. З наявного в справі звіту про баланс особового рахунка вбачається, що сума боргу і штрафу станом на 05.09.2006 року складає 4199,92 гривень.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчив матеріали справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню виходячи з наступного.
Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
У відповідності зі ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору. Тому вимоги позивача про стягнення боргу у сумі 444,40 гривень обгрунтовані і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Суд знаходить неспроможними доводи відповідача, про те що він уклав угоди з позивачем про користування послугами мобільного зв,язку під примусом інших осіб, оскільки відповідно до вимог ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідачем у судове засідання не надано доказів того, що зазначені угоди між ним на позивачем були укладені під впливом примусу з боку інших осіб, те що він звертався до органів внутрішніх справ по даному факту та належним чином повідомив позивача про бажання розірвати укладені без його волі угоди про користування послугами мобільного зв'язку. Крім того, відповідач не заперечував, що між ним та позивачем були укладені угоди на користування послугами мобільного зв'язку, де він особисто підписав зазначені угоди та не скористався своїм правом усунути наслідки передбачені умовами договору, п. 2.3.4 зазначеного договору передбачає, можливість відмовитися від послуг та припинити дію цього Договору шляхом його розірвання після повного використання первинного авансу, внесеного абонентом згідно п. 1.3 зазначеного договору, письмово попередивши про це позивача за сім календарних днів до припинення користування послугами, що не було зроблено відповідачем.
Вирішуючи позовні вимоги позивача про стягнення штрафу у розмірі З 755,52 грн., суд виходить з того, що дійсно відповідно до ст. 546 ЦК України можливо забезпечення виконання зобов'язань неустойкою, порукою, гарантією.
Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Стаття 551 ЦК України передбачає, що розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків та за наявністю інших обставин, які мають істотне значення.
З огляду на те що сума штрафу значно перевищує розмір заподіяного збитку, суд з урахуванням зазначених обставин, вважає за можливе зменшити розмір штрафу до 2000 гривень.
Керуючись ст.ст. 525,526,546,551,623 ГК України, ст.ст. 88, 213-214 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ЗАТ «Український мобільний зв'язок» задовольнити
3
частково.
Стягнути з ОСОБА_1на користь ЗАТ "Український Мобільний Зв'язок" на п/рахунок №26008526 в АППБ "Аваль" м. Київ, МФО 300335, ЗКПО 14333937 заборгованість за послуги мобільного зв'язку в сумі 444(чотириста сорок чотири) гривні 40 коп., штраф у сумі 2000 (дві тисячі) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1на користь ЗАТ «Український мобільний зв'язок» судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 (тридцять) гривень та судовий збір у сумі 51 (п'ятдесят одну) грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.