Судове рішення #12143466

Справа № 2-3479/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

ЗАОЧНЕ

03 листопада 2010 року                                                                                        м. Сімферополь

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки  Крим у складі:

головуючого судді Хмарук Н.С.,

             при секретарі   Рак-Вєйсовій Т.В.    

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третьої особи відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим, про  визнання  особи  такою, що втратила  право  користування  житловим будинком,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання  особи  такою, що втратила  право  користування  житловим будинком. Вимоги мотивовані тим, що позивач є власником домоволодіння АДРЕСА_1 Відповідачка зареєстрована у даному будинку, проте не проживає в ньому без поважних причин понад 3 років.  Реєстрація відповідача по вищевказаній адресі перешкоджає позивачу вільно реалізувати своє право власності на вказане домоволодіння.

           У судове засідання позивач та його представник не з’явилися, представник позивача звернувся до суду із заявою  про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити, не заперечував проти винесення заочного рішення.

 Відповідачка у судове засідання не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, клопотань або заяв про відкладення судового засідання чи про розгляд справи у її відсутності до суду не надходило.

Представник третьої особи у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

           Суд, дослідивши письмові докази, перевіривши матеріали справи, вважає, що вимоги позивача засновані на законі та підлягають задоволенню.

           Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом та свідоцтва про право на спадщину за заповітом належить домоволодіння АДРЕСА_1  (а.с.7.8).  

           У спірному будинку також зареєстрована невістка власника - ОСОБА_2.

            Відповідачка понад 3 років без поважних причин не проживає у спірному будинку, що крім пояснень позивача також підтверджується поясненнями свідків (а.с. 12-15).

  Відповідно до ч.2 ст. 405 Цивільного кодексу України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

            Оскільки відповідачка не проживає у АДРЕСА_1 понад 1 рік без поважних причин, вона на підставі ст. 405 Житлового Кодексу України повинна бути визнана такою, що втратила право користування даним житловим приміщенням.

           За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача засновані на законі та підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного,  керуючись  ст. 405 Цивільного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 174, 212, 214-215, 224-226   Цивільного процесуального кодексу України, суд

                           

В и р і ш и в:

Позов  задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 такою, що втратила право користування житловим будинком розташованим за адресою: АДРЕСА_1  

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяті днів після проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня  отримання його копії.

Суддя                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація