Судове рішення #12147252

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    2010 року листопада місяця „15” дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:


Головуючого, судді: Горбань В.В.

            Суддів: Курської А.Г.

Макарчук Л.В.

                      При  секретарі: Галіч Ю.Є.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про   стягнення аліментів, за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Первомайського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 серпня 2010 року,

ВСТАНОВИЛА:

    05 серпня 2010 року ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_6 про   стягнення аліментів. Вимоги мотивовані тим, що 28.10.2000 року між нею і відповідачем було зареєстровано шлюб. Від шлюбу мають дочку ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1. 29.01.2008 року шлюб було розірвано. Посилається на те, що починаючи з 2008 року відповідач вихованням дочки не займається, матеріально не допомагає. Просить стягнути з ОСОБА_6 аліменти на її користь на утримання дочки ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 760 грн. щомісяця

Рішенням Первомайського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 серпня 2010 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Крестянівка Первомайського району АР Крим, на користь ОСОБА_5 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 760 грн. щомісяця, починаючи з 05.08.2010 року і до повноліття дитини.

В апеляційній скарзі ОСОБА_6 ставить питання про скасування рішення суду в частині визначення розміру аліментів на утримання неповнолітнього дочки і просить ухвалити в цій частині нове рішення про стягнення з нього аліментів на утримання дочки у твердій грошовій сумі у розмірі 460 грн., посилаючись на те, що рішення незаконне і необґрунтоване, постановлено з порушенням норм матеріального права. Вважає, що при визначенні розміру аліментів на утримання неповнолітньої дочки судом не враховано, що  на батьків покладається рівний обов’язок по утриманню дитини, а Законом України “Про Державний бюджет України на 2010 рік» прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років складає 921 грн., тому із урахуванням його майнового становища він має можливість виплачувати аліменти на дитину в розмірі 460 грн., що буде складати Ѕ частину прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, вислухавши пояснення відповідача та його представника, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає  частковому задоволенню з наступних підстав.

Ухвалюючи рішення в частині стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, суд першої інстанції виходив із того, що відповідач має нерегулярний і непостійний заробіток, і дійшов висновку, що аліменти на утримання дитини слід стягнути з ОСОБА_6 у твердій грошовій сумі в розмірі 750 грн.

Проте з такими висновками суду першої інстанції в повному обсязі  погодитися не можна.

Статтею 180 Сімейного кодексу України встановлено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

При апеляційному перегляді справи встановлено, що сторони у справі ОСОБА_5 і ОСОБА_6 з 8 грудня 2001 року по 29.01.2008 року перебували в зареєстрованому шлюбі, від якого мають дочку ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.4). Дитина проживає разом з матір’ю.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що кошти на утримання дитини (аліменти) правильно присуджені з відповідача на користь позивачки.

Відповідно до статті 182 Сімейного кодексу України при визначення розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно частини 1 статті 184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

У зв’язку з тим, що відсутні дані про отримання відповідачем регулярного, постійного, незмінного доходу, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції про необхідність визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.

Визначивши розмір аліментів у сумі 750 грн. щомісячно, суд першої інстанції виходив із розміру, який був зазначений позивачкою.

Колегія суддів  не погоджується з зазначеною сумою стягнення.

Відповідно до статті 62 Закону України «Про Державний бюджет на 2010 рік»  установлений прожитковий мінімум на одну особу, а саме дитину віком від 6 до 18 років з 1 січня -901 гривні, з 1 квітня – 917 гривень, з 1 липня – 921 гривні, з 1 жовтня – 941 гривні, з 1 грудня – 957 гривень.

 Як убачається з матеріалів справи, відповідач є людиною працездатного віку, не має інвалідності або інших перешкод, але проживає в сільській місцевості де не має постійної роботи.

Приймаючи до уваги, що на батьків покладається рівний обов’язок по утриманню дитини і те, що прожитковий мінімум на дитину віком від 6 до 18 років на час розгляду справи встановлений у розмірі сумі 941 грн., а також матеріальне  становище платника аліментів – відповідача, який в добровільному порядку надає матеріальну допомогу позивачці в розмірі 500 грн., колегія суддів вважає за можливе зменшити розмір аліментів з  750 грн. до 500 грн.

            Виходячи з наведеного та керуючись статтями 303, 307, 309, 314, 316 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,

В И Р І Ш И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_6 задовольнити.

            Рішення Первомайського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 серпня 2010 року змінити, зменшивши суму стягнення аліментів з ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с. Крестянівка Первомайського району АР Крим, на користь ОСОБА_5 на утримання неповнолітньої дочки – ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4, з 750 грн. до 500 грн. щомісячно, починаючи з 05.08.2010 року  і до досягнення дитиною повноліття.

            В решті це ж рішення без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення.

Рішення може бути оскаржено в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Судді:          

   

   

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація