Справа № 4-1764/2010 рік
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 23 листопада 2010 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Каліновська В.С.
за участю секретаря Лунь О.В.
представника прокуратури Кузьміча Р.В.
скаржника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за скаргою гр. ОСОБА_2 на постанову слідчого СВ Луцького РВ УМВС України у Волинськійобласті ОСОБА_3 про порушення кримінальної справи,-
в с т а н о в и л а :
Гр. ОСОБА_2звернувся в суд із скаргою про скасування постанови слідчого СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 від 13 листопада 2010 року про порушення кримінальної справи відносно нього за фактом дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце на автодорозі Устилуг-Луцьк- Рівне 27 травня 2009 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, посилаючись на те, що зазначена постанова є незаконною, справа порушена без достатніх приводів та підстав, а крім того, по даному факту його вже було притягнуто до адміністративної відповідальності Локачинським районним судом.
В судовому засіданні скаржник ОСОБА_2 підтримав скаргу з підстав, зазначених в ній.
Потерпіла ОСОБА_4 в судове засідання не зявилась, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.
Представник прокуратури скаргу не визнав, вважає, що кримінальна справа порушена вірно, у відповідності з нормами діючого кримінального – процесуального законодавства.
Заслухавши пояснення скаржника, який просив задовольнити скаргу; представника прокуратури, який просив відмовити в задоволенні скарги; пояснення слідчого, вивчивши матеріали, які стали підставою для порушення кримінальної справи за № 20-102-09, суд приходить до висновку, що скарга безпідставна і до задоволення не підлягає.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 постановою від 13 листопада 2010 року порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_2 по факту скоєння ДТП, за ознаками злочину, передбаченого ст. 286 ч.1 КК України.
Згідно ст. 98 КПК України при наявності приводів і підстав, зазначених у статті 97 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави порушення справи, статтю кримінального закону, за якою порушується справа, а також дальше її спрямування.
Згідно ст. 94 КПК України приводами до порушення кримінальної справи є: заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян; безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину. Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані , які вказують на наявність злочину.
З матеріалів справи вбачається, що приводом для порушення кримінальної справи відповідно до п.5 ч.1 ст. 94 КПК України стало безпосереднє виявлення слідчим в діях ОСОБА_2 ознак злочину, передбаченого ст. 286 ч.1 КК України.
Підставами стали, фактичні данні про встановлення факту ДТП, яка мала місце 27 травня 2009 року в 19 год. на автодорозі сполученням « Устилуг-Луцьк-Рівне» на 75 км 800 м Луцького району, в результаті якої відбувся наїзд автомобілем «Фольксваген Т-4» д.н. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_5 на пішохода ОСОБА_4 згідно протоколу огляду місця події від 27 травня 2010 року, внаслідок чого остання отримала середньої тяжкості тілесні ушкодження у відповідності з актом судового – медичного обстеження за № 1105. При цьому згідно висновку додаткової судової автотехнічної експертизи № 0811 від 27.10.2010 р. ДТП виникла внаслідок порушення водієм автомобіля « ВАЗ 2101» р.н. НОМЕР_2 ОСОБА_2 п.п. 2.3, 10.1,14.2,14.3 Правил дорожнього руху, внаслідок чого водій ОСОБА_5 був змушений з метою уникнення зіткнення з автомобілем під керуванням ОСОБА_2 виїхати на зустрічне узбіччя,де і був здійснений наїзд на пішохода; пояснення потерпілої і свідків, які підтримали дану обставину.
Отже, на думку суду, були приводи та підстави для порушення даної кримінальної справи.
Кримінальна справа порушена компетентною особою та у встановленому ст. 98 КПК України порядку.
Крім того, досудове слідство по справі на даний час закінчене, залишилось виконати вимоги ст. 218 КПК України і скласти обвинувальний висновок, що випливає з матеріалів кримінальної справи та пояснень слідчого Філонюка І.В., в провадженні якого перебуває дана справа, проти чого ОСОБА_2 не заперечував в судовому засіданні, а також прокурором Луцького району внесений протест апеляційному суду Волинської області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за скоєння ДТП.
З огляду на зазначене, кримінальна справа порушена постановою слідчого СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 від 13 листопада 2010 року на законних підставах і тому до скасування не підлягає.
Керуючись ст. ст. 236-7, 236-8 КПК України,-
п о с т а н о в и л а :
Скаргу ОСОБА_2 про скасування постанови слідчого СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 від 13 листопада 2010 року про порушення кримінальної справи відносно нього за фактом дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце на автодорозі Устилуг-Луцьк- Рівне 27 травня 2009 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України,- залишити без задоволення.
Копію постанови скерувати прокурору Луцького району Лопосі В.В., слідчому СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3, гр. ОСОБА_2 та потерпілій гр.ОСОБА_4
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом семи діб з дня її винесення.
Г О Л О В У Ю Ч А :