Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1216846812

Справа № 274/6751/24 Провадження № 1-в/0274/982/24



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


22.08.2024         м. Бердичів


Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі:

головуючий - суддя ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора  - ОСОБА_3 ,

представника адміністрації виправної колонії - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні провадження за поданням Державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73)" про переведення до приміщення камерного типу засудженого

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який до засудження проживав за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, -

в с т а н о в и в :

22.08.2024 на розгляд до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області надійшло вказане подання начальника виправної колонії, який клопоче про застосування до засудженого ОСОБА_5 заходу стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу строком на 3 три місяці у зв`язку з тим, що засуджений допустив чергове порушення режиму тримання, а саме: 15.08.2024 року о 10:30 під час поміщення в дисциплінарний ізолятор засуджений повів себе нетактовно, виражався брутальною лайкою до представників адміністрації та проявляв своє невдоволення існуючим режимом, чим порушив п. 3 розділу II, додатку 3 Правил внутрішнього розпорядку установи виконання покарань затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 2823/5 від 28.08.2018 та статтю 9 КВК України.

В судовому засіданні представник адміністрації виправної колонії подання підтримав, просив застосувати до засудженого стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу. Зазначив, що інші заходи, які були застосовані до засудженого, не дали ніякого результату.

Прокурор підтримав подання установи, вважав його обґрунтованим.

Засуджений в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через адміністрацію виправної колонії подав заяву про проведення розгляду подання у його відсутність.

Суд не визнає явку засудженого в судове засідання обов`язковою та вважає за можливе розглянути подання без його участі.

Заслухавши представника адміністрації, думку прокурора, ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 131-1 КВК України, дисциплінарним проступком особи, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, є протиправне, винне діяння (дія або бездіяльність), що посягає на встановлений порядок у сфері виконання покарань, вчинене цією особою.

Частиною 1 статті 132 КВК України передбачені стягнення, які накладаються на засуджених, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі. За невиконання покладених обов`язків та порушення встановлених заборон до осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі, зокрема, може бути застосоване переведення засуджених, які тримаються у виправних колоніях, крім засуджених, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, до приміщення камерного типу (одиночної камери) на строк до трьох місяців.

Згідно з ч. 1 ст. 134 КВК України при призначенні заходів стягнення враховуються причини, обставини і мотиви вчинення порушення, поведінка засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, а також пояснення засудженого по суті проступку. Стягнення, що накладаються, мають відповідати тяжкості і характеру проступку засудженого.

У відповідності до вимог ч. 9 ст. 134 КВК України, стягнення у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) накладається в разі безуспішного застосування інших заходів впливу.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 засуджений 21.01.2020 Малинським районним судом Житомирської області за ч. 2 ст. 289 КК України до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Вироком Фастівського міськрайонного суду Київської області від 21.06.2023 засуджений за ст.ст. 185 ч. 3, 70 ч. 1, ч. 4 КК України до 6 років позбавлення волі. Ухвалою Київського апеляційного суду від 12.10.2023 вирок від 21.06.2023 змінено в частині призначеного покарання, ОСОБА_5 засуджено за ст.ст. 185 ч. 3, 70 ч. 4 до 6 років позбавлення волі. Зараховано у строк відбування покарання період фактично відбутої частини покарання з 21.01.2020 по 12.10.2023.

В Державній установі "Райківська виправна колонія (№ 73)" засуджений відбуває покарання з 15.12.2023.

Відповідно до рапортів та актів відповідальних працівників колонії від 15.08.2024, рапорту начальника оперативного відділу та начальника відділення соціально-психологічної служби колонії від 20.08.2024, засуджений ОСОБА_5 15.08.2024 о 10:30 допустив злісне порушення встановленого порядку відбування покарання, а саме: під час поміщення в дисциплінарний ізолятор засуджений повів себе нетактовно, виражався брутальною лайкою до представників адміністрації та проявляв своє невдоволення існуючим режимом.

Дана обставина також підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 16.08.2024, де він визнає, що повів себе нетактовно, виражався лайкою до адміністрації, оскільки незадоволений існуючим режимом утримання.

Рішенням дисциплінарної комісії Державної установи «Райківська виправна колонія (№ 73)» від 21.08.2024 вирішено направити до суду матеріали про переведення засудженого ОСОБА_5 до приміщення камерного типу на три місяці.

Відповідно до п. 3 розділу II Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.08.2018 № 2823/5, (далі – ПВР) засуджені зобов`язані, зокрема :

виконувати встановлені законодавством обов`язки громадян України, неухильно додержуватися правил поведінки, які передбачені для засуджених;

дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня установи виконання покарань, правомірні взаємовідносини з іншими засудженими, персоналом установи виконання покарань та іншими особами;

ввічливо ставитися до адміністрації та персоналу, інших осіб, які відвідують установи виконання покарань, а також до інших засуджених.

З подання встановлено, що за весь час відбування покарання ОСОБА_5 характеризується негативно, допустив 39 порушень встановленого порядку відбування покарання, за що 38 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, в тому числі п`ять разів поміщувався до дисциплінарного ізолятора в 2024 році. 25 стягнень не знято та непогашено у встановленому законом порядку. Заохочень не має. Свідомо не виконує законні вимоги представників адміністрації, демонструє зневажливе ставлення до законних вимог представників адміністрації. Уникає робіт із самообслуговування, не бачить необхідності в їх виконанні. Безвідповідально відноситься до робіт по благоустрою установи виконання покарань.

Оскільки засуджений   ОСОБА_5 за час відбування покарання зарекомендував себе як особа, що не виконує покладені обов`язки та порушує заборони, своєю поведінкою негативно впливає на інших засуджених установи, систематично скоює чисельні порушення встановленого порядку відбування покарання, у тому числі передбачені ст. 133 КВК України, а застосування інших заходів не дають позитивних результатів, тому за вищевказаних обставин суд вважає, що засудженого  ОСОБА_5 слід помістити до приміщення камерного типу.      

Разом з тим, враховуючи, що дисциплінарні стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу до засудженого раніше не застосовувалися, даний вид стягнення є найсуворішим, а строк у три місяці є максимальним, суд вважає, що засудженого  ОСОБА_5 слід перевести до приміщення камерного типу на строк 2 місяці.

На підставі викладеного та керуючись статтями 102, 132, 135 КВК України, статтями 537, 539 КПК України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Подання Державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73) - задовольнити частково.

Застосувати до засудженого  ОСОБА_5 захід стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу на строк 2 (два) місяці.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом 7 днів з дня її оголошення, а засудженим в той же строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                     ОСОБА_1



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація