Копія:Справа № 2-285/07р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши в судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Радивонівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно довідки, виданої виконкомом Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області від 25.04.2007 року за № 163, домоволодіння по АДРЕСА_1 станом на 01.07.1990 року відносилось до категорії „Колгоспний двір”. Членами даного колгоспного двору значаться: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4та ОСОБА_1.
Згідно ч.2 ст.123 чинного на той час Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року), розмір частки члена колгоспного двору встановлювався виходячи з рівності часток усіх членів двору, включаючи неповнолітніх і непрацездатних.
Отже, власниками вищевказаного домоволодіння в рівних частинах були: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4та ОСОБА_1, тобто кожний з них мав право на ј частину в майні даного двору.
Після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_4, які померли відповідно 19.01.2001 року та ІНФОРМАЦІЯ_3, залишилося спадкове майно, яке складається з 2/4 частин вищевказаного жилого будинку з господарським спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 Після їх смерті спадщину прийняла ОСОБА_3, оскільки на момент смерті кожного з них проживала разом з ними, але спадщину на своє ім»я юридично не оформляла.
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з ѕ частин житлового будинку.
Єдиною спадкоємицею за законом на вказане спадкове майно, являється позивачка ОСОБА_1, яка й претендує на нього. Інші спадкоємці відсутні.
Посилаючись на те, що після смерті матері вона прийняла спадщину шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, але із-за відсутності правовстановлюючих документів на будинок вона не може оформити на своє ім»я спадщину, позивачка ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду і просила постановити рішення, яким визнати, що її померлій матері ОСОБА_3на день смерті належало на праві власності ѕ частини житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 Визнати за нею, ОСОБА_1, право власності в цілому на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований вАДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свій позов підтримала і суду показала, що вона разом з батьком, матір»ю та братом проживала в селі Радивонівка Великобагачанського району в колгоспному дворі. Після смерті батька та брата спадщину прийняла її мати шляхом вступу в управління та володіння майном. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3 Вона являється єдиною спадкоємицею, але не має можливості оформити на себе спадщину, так як на жилий будинок відсутні правовстановлюючі документи.
Просила визнати, що померлій матері ОСОБА_3 на день її смерті належало на праві власності ѕ частини житлового будинку з господарськими спорудами, та визнати за нею право власності в цілому на житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1
Представник відповідача, Радивонівської сільської ради, в судове засідання не з”явився, про день і час розгляду справи йому належним чином повідомлено, до суду направив заяву про те, що не заперечує проти задоволення позову ОСОБА_1, просить справу розглянути в їх відсутність.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що в колгоспному дворі проживало четверо осіб - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 (а.с.9).
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 (а.с.5).
ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_4(а.с.7).
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 (а.с.8).
Після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_4 спадщину прийняла ОСОБА_3, оскільки на момент смерті кожного з них проживала разом з ними, але спадщину на своє їм»я юридично не оформляла (а.с.11).
Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з ѕ частин житлового будинку з господарськими будівлями, розташованих за адресою:АДРЕСА_1
Після смерті ОСОБА_3 спадщину, яка складається з ѕ частин житлового будинку, прийняла позивачка (її дочка) ОСОБА_1 шляхом подачі до Великобагачанської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачка має право на визнання за нею права власності в цілому на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 оскільки їй належить ј частина згаданого будинку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.534, 549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 1235, 1236, 1269 1270 ЦК України (в редакції 2003 року), ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Визнати, що ОСОБА_3на день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 належало на праві власності ѕ частини житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності в цілому на житловий будинок літ. А-1 з господарськими спорудами: сарай - літ. Б, сарай - літ. В, погріб вхідний - літ. Г, розташований за адресою: АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -