Копія: Справа № 2-488/2007р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2007 року Великобагачанський районний суд Полтавської області
в складі головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Устивицької сільської ради про визнання права власності на спадщину,
В С Т А Н О В И В:
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивачки ОСОБА_2, останнім місцем проживання якої було с. Устивиця Великобагачанського району Полтавської області.
Після її смерті залишилося спадкове майно, що складається з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А, з господарськими будівлями, позначеними: літня кухня - літ. Б, тамбур -літ. б, сарай - літ. В, гараж - літ. Г, сарай - літ. Д, колодязь - літ. д, розташованого поАДРЕСА_1
Власницею вказаного будинку з господарськими будівлями і спорудами була ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу № НМ-0102 від 04.08.2000 року, оформленому Українською Універсальною біржею.
Після смерті ОСОБА_2 єдиними спадкоємцями є донька померлої та мати позивачки ОСОБА_3, та сама позивачкаОСОБА_1
Донька померлої ОСОБА_3 спадщину не прийняла і на неї не претендує.
Спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла позивачкаОСОБА_1, так як на час відкриття спадщини постійно проживала разом з нею.
Посилаючись на те, що вона не може оформити право власності на вищевказаний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, оскільки договір купівлі-продажу № НМ-0102 від 04.08.2000 року, оформлений Українською універсальною біржею, на підставі якого ОСОБА_2 купила будинок, не відповідає вимогам чинного законодавства, в зв'язку з чим державний нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину, позивачка по справіОСОБА_1 звернулася з позовом до суду і просила ухвалити рішення, яким визнати, що померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2на день її смерті належав на праві власності на підставі договору купівлі-продажу № НМ-0102 від 04.08.2000 року житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований по АДРЕСА_1та визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її баби ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала і просила ухвалити рішення, яким визнати, що померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2на день її смерті належав на праві власності житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований по АДРЕСА_1та визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її баби ОСОБА_2, та позначене в характеристиці будинку: житловий будинок - літ. А, літня кухня - літ. Б, тамбур -літ. б, сарай - літ. В, гараж - літ. Г, сарай - літ. Д, колодязь - літ. д, розташоване поАДРЕСА_1
Представник відповідача - Устивицької сільської ради в судове засідання не з»явився, просили справу розглянути без них, не заперечують проти задоволення позовуОСОБА_1
Суд, заслухавши пояснення позивачки, третьої особи, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що будинок, який розташований по АДРЕСА_1 належить на підставі договору купівлі-продажу № НМ-0102 від 04.08.2000 року, затвердженого Українською універсальною біржею, ОСОБА_2(а.с.8).
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с.6), яка на день її смерті постійно проживала разом з онукою ОСОБА_1однією сім»єю за адресою: АДРЕСА_1
Згідно заповіту від 09.03.2004 року ОСОБА_2 заповіла житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1на ім»я її онукиОСОБА_1 (а.с.7).
Згідно ст. 1268 ЦПК України - спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.
Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняла ОСОБА_1, так як на час відкриття спадщини проживала разом з нею.
За повідомленням державного нотаріуса заяв про прийняття, відмову від спадщини не надходило. Свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 не видавалося.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України “ у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову.”
При таких обставинах справи, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення позову.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1235,1236, 1268 ч.3 ЦК України, ст. 12, 13 Закону України „Про власність”, ст.ст. 10,11,60,130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Визнати, що померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2на день її смерті належав на праві власності житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, розташований по АДРЕСА_1, який вона придбала згідно договору купівлі-продажу № НМ-0102 від 04.08.2000 року.
Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті її баби ОСОБА_2 та складається в цілому з житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літерою А, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, тамбур - літ. б, сарай - літ. В, гараж - літ. Г, сарай - літ. Д, колодязь - літ. л, що розташований по АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -