Судове рішення #12176411

                        Справа 2-2803/10

У Х В А Л  А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

17 вересня 2010 року

                                  Сихівський районний суд  м. Львова

в складі: головуючого  Тімченко О.В.

при  секретарі   Макойді Р.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до УПФ України у Франківському районі м.Львова про стягнення недоплаченої щомісячної надбавки до пенсії «дітям війни», -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду в порядку цивільного судочинства із позовом, в якому просить стягнути з відповідача недоплачені за 2007-2009 р.р. суми щомісячної соціальної допомоги в розмірі 3753,30 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі, виходячи з наступного.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 р. внесено зміни до ст.15 ЦПК України та ст.18 КАС України. Згідно вказаних змін спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них розглядаються в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства.

Проте, Рішенням Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року №19-рп/2010 визнано неконституційними положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», а відтак дана категорія справ підлягає розгляду в порядку  адміністративного судочинства.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші праві акти або їх положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, тобто в даному випадку з 9 вересня 2010 р.

Відтак, станом на день розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 про стягнення недоплаченої щомісячної надбавки до пенсії «дітям війни» підстав для розгляду такої в порядку цивільного судочинства немає.

Згідно п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.  Крім того, у відповідності ч.2 ст.206 ЦПК України суд повідомляє заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.  

Враховуючи вищенаведене, провадження у даній справі слід закрити, оскільки така не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, роз'яснивши заявнику право звернення до суду з аналогічними вимогами в порядку адміністративного судочинства до місцевого загального суду як адміністративного.

    Керуючись ст.ст.205 ч.1 п.1, 206, 208, 210 ЦПК України та Рішенням Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року №19-рп/2010, с у д , -

у  х  в  а  л  и  в :

   

Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до УПФ України у Франківському районі м.Львова про стягнення недоплаченої щомісячної надбавки до пенсії «дітям війни» – з а к р и т и.

Роз’яснити ОСОБА_1 право на звернення  до суду із аналогічними вимогами  в порядку адміністративного судочинства до місцевого загального суду як адміністративного.

  Ухвала може  бути оскаржене протягом п’яти днів з дня отримання її копії до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції.

Головуючий

Оригінал. Виготовлено в єдиному екземплярі.

  • Номер: 6/552/157/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2803/10
  • Суд: Київський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Тімченко Олена Валеріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.03.2017
  • Дата етапу: 13.04.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація