Судове рішення #12177352

Справа № 4с-37\10

У Х В А Л А

29 листопада 2010 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі :

головуючого – судді             Якухно О.М.

з секретарем                         Турбал В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за скаргою управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі на дії головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС головного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2, -

ВСТАНОВИВ:

Скаржник просить скасувати постанову головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень ОСОБА_2 про відкриття виконавчого провадження по виконавчому листу № 2-4142/10 від 19.10.10 мотивуючи тим, що 25.10.10 державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження по вказаному листу, виданому 19.10.10 Овруцьким районним судом, і надано строк для добровільного виконання протягом 7 днів, а отримана була після закінчення вказаного строку. Крім того, державному виконавцю подано 3.11.10 клопотання про відкладення даної постанови.

Скаржник та державний виконавець в судове засідання не з’явилися, будучи повідомленими про час і місце розгляду справи.

Суд. перевіривши в судовому засіданні матеріали справи, дійшов висновку, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Рішенням Овруцького районного суду від 5.10.10 по справі № 2-4142/10 з управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі на користь ОСОБА_1 було стягнуто підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, (ч.2 ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”) за період з 1 серпня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 30 червня 2010 року в сумі 38084 грн. 34 коп. та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, (ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”) за період з 1 січня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 30 червня 2010 року в сумі 3228 грн. 27 коп. та судові витрати в сумі 120 грн.. Рішення набрало законної сили 18.10.10.

Виконавчий лист видано 19.10.10 і постановою державного виконавця від 25.10.10 відкрито виконавче провадження і надано боржнику строк для добровільного виконання протягом 7 днів.

Відповідно до ст.14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.

Процедура виконання судового рішення в примусовому порядку визначена Законом України «Про виконавче провадження» (далі – Закон).

Відповідно до ст.24 Закону державний виконавець зобов’язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред’явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред’явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення — п’ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов’язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Виконавче провадження відкрито державним виконавцем на підставі виданого судом виконавчого листа, який відповідає вимогам Закону, і строк для добровільного виконання надано в межах строку визначеного Законом, а тому дії державного виконавця по відкриттю виконавчого провадження і винесена ним постанова є законними, а вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Скаржником не надано суду доказів про дату отримання вказаної постанови, однак враховуючи викладені в скарзі обставини про те, що 3.11.10 подано клопотання про «відкладення» даної постанови, то остання отримана своєчасно, тобто до закінчення наданого терміну для добровільного виконання.

Крім того, суд враховує і вимоги ст.30 Закону, яка передбачає, що державний виконавець, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитися, чи отримана боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження і чи здійснені ним дії, спрямовані на добровільне виконання рішення у встановлений постановою строк відповідно до статті 24 цього Закону.

У разі, якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником несвоєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій у порядку, встановленому статтею 32 цього Закону, та поновлює боржнику строк для добровільного виконання рішення.

Скаржник подав відповідну заяву про відкладення провадження виконавчих дій .

З приводу розгляду державним виконавцем зазначеного клопотання дії останнього не оскаржуються.

Від сплати судового збору скаржник звільнений на підставі п.30 ст.4 Декрету КМ України «Про державне мито».

Керуючись ст.ст.386, 387 ЦПК України, суд –

УХВАЛИВ:

В задоволенні скарги на дії головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС головного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 по відкриттю виконавчого провадження у справі № 2-4142/10 відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 5 днів з дня її проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги  ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація