Судове рішення #12178599

                                                        Справа 1-265/2010

В И Р О К

Ім’ям  України

          12 листопада 2010 року                                Бершадський районний суд

                                                                                  Вінницької області                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                 в складі головуючого                            Жаруна А.П.

                 при секретарі                                          Янчуку О.В.

                 з участю прокурора                               Шеремети Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь кримінальну справу по обвинуваченню  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 Бершадського району Вінницької області, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, приватного підприємця, раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ст. 176 ч.1 КК України, суд –

встановив:

          8.06.2010 року під час перевірки законності діяльності комп’ютерного клубу розташованого по АДРЕСА_1 Бершадського району, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, було встановлено, що він в комп’ютерному клубі надавав ігрові послуги на 6 персональних комп’ютерах на яких протягом жовтня – листопада 2009 року ним було встановлено неліцензійне програмне забезпечення «Microsoft Windows XP Professional RU» та «Microsoft Office Профессиональный 2007», авторські права на які належать Корпорації «Microsoft». Згідно заяви ТОВ «Юридична фірма «Лексфор» м. Київ, яке є офіційним представником Корпорації «Microsoft» (США) на території України, роздрібна ціна 1 примірника програмного забезпечення «Microsoft Windows XP Pro RU» складає 1565 грн., а одного примірника програмного забезпечення «Microsoft Office 2007 Pro RU» складає 2352 грн. 24 коп.

          В результаті незаконного використання програмного забезпечення, які ОСОБА_2 отримав шляхом закачування з комп’ютерної мережі «Internet», яке згідно ч.4 ст. 433 ЦК України та ст. 18 ЗУ «Про авторське право і суміжні права» охороняється як літературний твір, ОСОБА_1 порушив авторські та суміжні права Корпорації «Microsoft», якими на території України володіє ТОВ «Юридична фірма «Лексфор» м. Київ, якій дані права передані згідно довіреності від 28.03.2008 року, та яка уповноважена захищати авторські права на програмні продукти Майкрософт. Незаконними діями ОСОБА_1 від використання 6 неліцензійних примірників програмного забезпечення «Microsoft Windows XP Professional RU» та 3 неліцензійних примірників програмного забезпечення «Microsoft Office Профессиональный 2007» ТОВ «Юридична фірма «Лексфор» було завдано матеріальну шкоду на загальну суму 16446 грн. 72 коп.

          В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою у вчиненому визнав повністю і пояснив, що являючись приватним підприємцем, в червні 2009 року в с. Бирлівка відкрив власний комп’ютерний клуб, придбавши у попереднього власника клубу чотири системних блоки з моніторами. Оскільки дані комп’ютери були застарілі, ще один комп’ютер склав власноруч та один був власний. Для того, щоб на всі комп’ютери встановити ліцензійне програмне забезпечення фірми «Майкрософт», необхідно було б витратити близько 6 тис. грн. Оскільки на той час вище зазначеної суми грошей не було, вирішив використовувати на перший час неліцензійні програми, які отримав шляхом закачування з комп’ютерної мережі «Internet», а в майбутньому при отриманні прибутку мав намір встановити всі ліцензійні програми. Весною 2010 року на двох комп’ютерах переставив системну програму «Windows», окрім неї на трьох комп’ютерах встановив програму фірми «Майкрософт» «Офіс 2007», яку теж отримав шляхом закачування з комп’ютерної мережі «Internet». Жодного разу будь-кому комп’ютерні програми не переписував, а використовував їх лише особисто на комп’ютерах в належному йому клубі.

          Винність ОСОБА_2 у вчиненні злочину, крім визнання ним своєї вини, повністю доведена зібраними по справі доказами, які в порядку ст. 299 КПК України,  в судовому засіданні не досліджувались.

          Оцінивши зібрані по справі докази їх в сукупності суд вважає, що вчинене підсудним ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ст. 176 ч.1 КК України, як незаконне відтворення комп’ютерних програм і баз даних, що завдало матеріальну шкоду у значному розмірі.

          При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину та особу підсудного, що він повністю визнав свою вину і щиро розкаявся в скоєному, в порядку ст. 66 КК України, суд враховує як обставини, які пом’якшують покарання, що вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується по місцю проживання. Обставин, які обтяжують покарання судом не встановлено.

         Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд –

ЗАСУДИВ:

            ОСОБА_1  визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 176 ч.1 КК України і призначити йому покарання у виді 3500 (три тисячі п’ятсот) гривень штрафу в дохід держави з конфіскацією неліцензійного програмного забезпечення «Microsoft Windows XP Professional RU» та «Microsoft Office Профессиональный 2007».

            Стягнути з ОСОБА_1   на користь НДЕКЦ при ГУМВС України у Вінницькій області 5160 гривень судових витрат за проведення дослідження та компютерно-технічної експертизи.

         Речові докази: 6 системних блоків комп’ютерів та 68 компакт-дисків, які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів Бершадського РВ УМВС – повернути ОСОБА_1

         Запобіжний захід обраний відносно ОСОБА_1   до вступу вироку в законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.

         Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.

СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація