Справа № 1-254/10
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
1 вересня 2010 року
Сихівський районний суд м.Львова
в складі: головуючого Лєсного С.Є.
при секретарі Макар Ю.М.
з участю прокурора Добровольського П.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець АДРЕСА_1, українець, громадянин України, з середньою освітою, невійськовозобов’язаний (загальне захворювання), одружений, на утриманні двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, не працює, судимості немає, -
по ст.309 ч.1 КК України, -
в с т а н о в и в:
Підсудний ОСОБА_2 5 липня 2010 року біля 14.00 год. поблизу ТЦ «Арсен», що по пр.Червоної Калини, 60 в м.Львові, незаконно придбав, знайшовши в траві, поліетиленовий пакет з наркотичним засобом – трамадолом загальною масою 2,25 г - для власного вживання без мети збуту та незаконно зберігав при собі. Того ж дня о 14.30 год. на вул.Хуторівка, 4б в м.Львові підсудний був затриманий працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього з лівої руки вказаний наркотичний засіб.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 винним себе у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту визнав повністю та дав суду пояснення аналогічні фабулі обвинувачення. Ствердив, що того дня, проходячи по тротуарній доріжці біля ТЦ «Арсен», в траві підібрав поліетиленовий пакет з таблетками червоно-білого кольору – трамадолом для власного вживання. Достовірно знав, що знайдене є наркотичним засобом, оскільки такий неодноразово вживав. Однак боявся бути затриманим та постійно оглядався, а тому привернув до себе увагу працівників міліції, які його і затримали. У вчиненому щиро розкаюється, запевняє, що подібне більше не повториться, просить врахувати активне сприяння розкриттю злочину та суворо не карати.
Крім повного визнання своєї вини підсудним, винуватість його у вчиненні інкримінованого злочину повністю та об’єктивно стверджується зібраними в ході судового слідства доказами:
даними рапорту та протоколу вилучення від 05.07.10., з якого вбачається, що у підсудного з лівої руки вилучено наркотичний засіб – 30 таблеток трамадолу
а.с.5,6
з висновку фізико-хімічної експертизи №3/824 від 27.07.10. вбачається, що вилучене у підсудного є трамадолом, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, та загальною масою 2,25 грам
а.с.60-61
проголошеними та перевіреними в судовому засіданні показаннями свідків: ОСОБА_5 ОСОБА_6. /працівників міліції/, та ОСОБА_7, ОСОБА_8 /понятих/, - про обставини затримання підсудного та вилучення у нього, як ствердив сам підсудний, трамадолу, який придбав з метою особистого вживання.
а.с.30-31,32-33,34-35,36-37
речовими доказами по справі
а.с.27,28
Дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.309 КК України, так як він незаконно придбав та зберігав наркотичні засоби без мети збуту.
Вирішуючи клопотання підсудного щодо закриття кримінальної справи у зв’язку із звільненням його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.309 КК України, суд приходить до переконання про необхідність відмовити в його задоволенні з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.309 КК України особа, яка звернула до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч.1 даної статті. Згідно роз’яснень п.23 постанови Пленуму ВС України „По судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів” від 26.04.02. №4 слід встановити, що дійсно особа страждала наркоманію і потребувала лікування від неї, чи дійсно вона звернулася вона до лікувального закладу і розпочала лікування добровільно, а не вимушено і чи дійсно ставить за мету вилікуватися від наркоманії, а не ухилитись у такий спосіб від кримінальної відповідальності за вчинений злочин.
Підсудним у підтвердження заявленого клопотання надано суду довідка районної лікарні м.Белз Сколівського району Львівської області від 06.08.2010 р. №170, де зазначено, що він з 29.07.10. по 05.08.10. знаходився на обстеженні в Угнівському наркологічному відділенні, діагноз – епізодичне вживання опіоїдів без вираженої патологічної залежності.
Відтак, перебування підсудного на обстеженні в наркологічному відділенні протягом семи днів не є підставою для застосування ч.4 ст.309 КК України та, з врахуванням вимог вищезазначеної постанови, розцінюється к спроба ухилення від кримінальної відповідальності.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, вчинення підсудним злочину середньої тяжкості, особу підсудного, який судимості немає, позитивно характеризується, щиро розкаюється у вчиненому, та суд вважає необхідним призначити йому покарання у виді позбавлення волі.
Враховуючи особу підсудного, який вперше притягається до кримінальної відповідальності, його молодий вік та стан здоров*я, перебування на утриманні двох малолітніх дітей, тяжкість вчиненого злочину та активне сприяння його розкриттю, кількість вилученого наркотичного засобу, щире каяття, суд приходить до висновку про можливість звільнення його від відбування покарання з випробуванням, так як його виправлення можливе без ізоляції від суспільства, та покладенням на нього наступних обов’язків: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання; періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
З підсудного в користь НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області підлягають стягненню судові витрати за проведення експертизи /а.с.59/ в сумі 412,80 грн.
Речові докази /а.с.28/, які зберігаються в камері схову ВРЗ НДЕКЦ у Львівській області, - підлягають знищенню.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, с у д , -
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним по ст.309 ч.1 КК України та призначити йому покарання один рік позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробовуванням, встановивши іспитовий строк один рік.
Згідно ст.76 КК України покласти на ОСОБА_2 наступні обов’язки:
1. 1. не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
2. 2. повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання;
3. 3. періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області 412 грн. 80 коп.
Речові докази з н и щ и т и.
Запобіжний захід ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб.
Головуючий
Оригінал. Виготовлено в одному екземплярі.