Справа № 2 -1948/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2010 року Сихівський районний суд м. Львова в складі:
головуючої - судді Чорної С.З.
при секретарі Назарко О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівські автобусні заводи" про стягнення заборгованості по зарплаті, -
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить стягнути з ТзОВ "Львівські автобусні заводи" на його користь заборговану зарплату за період з жовтня по грудень 2008р. у сумі 2 101,67 грн. В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що працював у відповідача на посаді інженера - механіка. Звільнений з роботи 13.04.2010р. за угодою сторін. За період з жовтня по грудень 2008р. відповідач заборгував йому заробітну плату у розмірі 2 101,67 грн. На неодноразові звернення з проханням виплатити заборгованість, відповідач не реагує.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, дав пояснення аналогічні змісту позовної заяви, просить позов задоволити.
Представник відповідача у судове засідання не з”явилась, причин неявки суду не повідомила.
Під час розгляду справи у судових засіданнях позовні вимоги визнала частково, а саме на суму 734,28грн., згідно довідки про нарахування та виплату заробітної плати. Ствердила, що відповідач отримував кошти по платіжних відомостях, а відтак заборгованість підприємства є значно меншую ніж та, яку вказує позивач.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов*язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, встановлені законодавством.
Відповідно до ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред”явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебував з відповідачем у трудових відносинах, займав посаду інженера-механіка. 13.04.2010р. звільнений з роботи за угодою сторін. Вказане стверджується представленою суду копією трудової книжки. Згідно представленого позивачем судового наказу Сихівського районного суду м.Львова від 03.07.2009р. з ТзОВ „Львівські автобусні заводи ” стягнуто на користь позивача 2 101,67грн. заборгованості по виплаті заробітної плати за період жовтень-грудень 2008р. Ухвалою Сихівського районного суду м.Львова від 15.03.2010р. скасований вищезазначений судовий наказ. Крім того, згідно звіту про виплату заробітної плати за 4 квартал 2008р. по фірмі ТОВ „Львівські автобусні заводи” ОСОБА_1 належить до виплати за жовтень-грудень 2008р. – 2101,67грн.
У відповідності до ст.10 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона покликається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків передбачених цим Кодексом.
Оскільки, на вимогу суду, представником відповідача не надано платіжні відомості, які б підтвердили отримання позивачем коштів, тим самим не спростована сума заборгованості у розмірі 2101,67грн., а тому суд при вирішенні спору приймає до уваги наявні в матеріалах справи докази, згідно яких заборгованість по заробітній платі перед позивачем становить 2 101,67 грн., яка і підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі ст.79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, належать, зокрема, витрати на інформаційно-технічне забезпечення.
Згідно п.4 ст.81 ЦПК України не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах, зокрема, про стягнення заробітної плати, компенсацій працівникам, вихідної допомоги, відшкодування за затримку їх виплати.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору (ст.4 п.1 Декрету КМ України «Про державне мито»), він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
З відповідача підлягає стягненню судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 120 грн. на користь держави.
На підставі ст.ст. 47,116 КЗпП України та керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 81, 169, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
позов задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Львівські автобусні заводи” на користь ОСОБА_1 2 101(дві тисячі сто одну) грн. 67 коп. заборгованості по зарплаті.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Львівські автобусні заводи” на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, а особою, у відсутності якої таке було постановлено, - протягом того ж строку з дня отримання його копії.
Головуюча: