Судове рішення #1218221
Справа № 2-803/2007

Справа № 2-803/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

26 квітня 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: го­ловуючої - судді Лузан Л.В., при секретарі - Сиверин Л.А., розглянувши у відкритому судо­вому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1­ни до Воронівської сільської ради Вознесенського району, приватного сільськогосподар­ського підприємства " Воронівка" (далі - ПСП " Воронівка") про визнання права на майно­вий пай в порядку спадкування, -

 ВСТАНОВИВ:

22.03.2007 року позивачка ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до відповіда­чів - Воронівської сільської ради Вознесенського району, ПСП "Воронівка" про визнання права власності на майновий пай в порядку спадкування.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер її бать­ко ОСОБА_2., після смерті якого відкрилась спадщина, у вигляді майнового паю вартістю 2 220 грн. у пайовому фонді КСП "Воронівка" (на сьогодні ПСП "Воронівка"). Але, оформитися у спадкових правах позивачка ОСОБА_1позбавлена можливості, оскільки правовстанов-люючий документ - свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільсько­господарського підприємства спадкодавець - її батько за своє життя не отримав, що стало підста­вою для звернення позивачки з даним позовом до суду.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1позовні вимоги уточнила, проси­ла визнати за нею в порядку спадкування право на майновий пай у пайовому фонді КСП "Воронівка".

Представник відповідача: Воронівської сільської ради Вознесенського району, у заяві на ім'я суду позовні вимоги позивачки ОСОБА_1визнала, не заперечувала проти визнання за останньою права на майновий пай після смерті її батька - ОСОБА_2.

Представник відповідача: ПСП "Воронівка", в особі його ліквідатора ОСОБА_3., у письмових поясненнях до суду, зазначаючи, що, згідно рішення загальних зборів від 18.10.2001 року, майно КСП "Воронівка" було виділено в натурі групі осіб у кількості 28 осіб, у томі числі і ОСОБА_2. - батьку позивачки, не заперечував проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Дослідивши матеріали справи, у межах заявлених позовних вимог та на підставі нада­них сторонами доказів, відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд прийшов до наступного.

Відповідно до постанови KM України від 28.02.2001 року за № 177 "Про врегулювання пи­тань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного секто­ру економіки" , а саме п.4 Порядку визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільсь­когосподарських підприємств та їх документального посвідчення, до списку осіб, які мають право на майновий пай, включаються всі члени підприємства, а також особи, за якими відповідно до за­конодавства зберігається право на майновий пай, зокрема спадкоємці осіб, які мали право на майновий пай.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2. за життя був включений до списку осіб, що мають право на майновий пай у пайовому фонді КСП «Воронівка» (раніше - радгосп «Воро­нівка») та на підставі рішення загальних зборів пайовиків від 18.04.2001 року майно даного під­приємства було виділено в натурі групі осіб, в тому числі ОСОБА_2. Вказане визнане відпо­відачами, отже, відповідно до ст. 61 ЦПК України, приймається судом, як обставина, що не під­лягає доказуванню.

Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спад­щини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), а ст. 1218 ЦК України зазначає, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Таким чином, встановлене є підставою вважати, що право на майновий пай (саме право, оскільки правовстановлюючий документ на право власності на нього ОСОБА_2.

 

2

не отримав) у пайовому фонді КСП «Воронівка» (на даний час ПСП "Воронівка"), відповід­но до положень ст. 1218-1219 ЦК України є об'єктом спадщини та зазначене право пере­йшло до ОСОБА_1 на підставі норм ст. ст. 1268-1269 ЦК України, оскільки вона є спадкоємицею першої черги та були виконані умови, передбачені цими нормами для при­йняття спадщини.

Ст. 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за за­хистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а тому, враховую­чи неможливість оформлення позивачки у спадкових правах у передбаченому законом по­рядку, що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні, обраний ОСОБА_1спосіб захисту цивільного права шляхом визнання за нею в порядку спадкування за зако­ном права на майновий пай у пайовому фонді КСП «Воронівка» є вірним і може бути за­стосований судом.

У відповідності до ст. 88 ЦПК України судовий збір сплачено позивачкою при подачі позову до суду.

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1ни - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1в порядку спадкування право на майно­вий пай в пайовому фонді колективного сільськогосподарського підприємства " Воронівка" вар­тістю 2 220 гривень після ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року в с. Воро­нівка Вознесенського району Миколаївської області.

Зобов'язати Воронівську сільську раду Вознесенського району Миколаївської області вида­ти ОСОБА_1свідоцтво про право власності на майновий пай в пайовому фонді колективного сільськогосподарського підприємства" Воронівка" вартістю 2 220 грн.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесен-ський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація