Справа № 2-803/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої - судді Лузан Л.В., при секретарі - Сиверин Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1ни до Воронівської сільської ради Вознесенського району, приватного сільськогосподарського підприємства " Воронівка" (далі - ПСП " Воронівка") про визнання права на майновий пай в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
22.03.2007 року позивачка ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до відповідачів - Воронівської сільської ради Вознесенського району, ПСП "Воронівка" про визнання права власності на майновий пай в порядку спадкування.
В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер її батько ОСОБА_2., після смерті якого відкрилась спадщина, у вигляді майнового паю вартістю 2 220 грн. у пайовому фонді КСП "Воронівка" (на сьогодні ПСП "Воронівка"). Але, оформитися у спадкових правах позивачка ОСОБА_1позбавлена можливості, оскільки правовстанов-люючий документ - свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства спадкодавець - її батько за своє життя не отримав, що стало підставою для звернення позивачки з даним позовом до суду.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1позовні вимоги уточнила, просила визнати за нею в порядку спадкування право на майновий пай у пайовому фонді КСП "Воронівка".
Представник відповідача: Воронівської сільської ради Вознесенського району, у заяві на ім'я суду позовні вимоги позивачки ОСОБА_1визнала, не заперечувала проти визнання за останньою права на майновий пай після смерті її батька - ОСОБА_2.
Представник відповідача: ПСП "Воронівка", в особі його ліквідатора ОСОБА_3., у письмових поясненнях до суду, зазначаючи, що, згідно рішення загальних зборів від 18.10.2001 року, майно КСП "Воронівка" було виділено в натурі групі осіб у кількості 28 осіб, у томі числі і ОСОБА_2. - батьку позивачки, не заперечував проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Дослідивши матеріали справи, у межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд прийшов до наступного.
Відповідно до постанови KM України від 28.02.2001 року за № 177 "Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки" , а саме п.4 Порядку визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального посвідчення, до списку осіб, які мають право на майновий пай, включаються всі члени підприємства, а також особи, за якими відповідно до законодавства зберігається право на майновий пай, зокрема спадкоємці осіб, які мали право на майновий пай.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2. за життя був включений до списку осіб, що мають право на майновий пай у пайовому фонді КСП «Воронівка» (раніше - радгосп «Воронівка») та на підставі рішення загальних зборів пайовиків від 18.04.2001 року майно даного підприємства було виділено в натурі групі осіб, в тому числі ОСОБА_2. Вказане визнане відповідачами, отже, відповідно до ст. 61 ЦПК України, приймається судом, як обставина, що не підлягає доказуванню.
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), а ст. 1218 ЦК України зазначає, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином, встановлене є підставою вважати, що право на майновий пай (саме право, оскільки правовстановлюючий документ на право власності на нього ОСОБА_2.
2
не отримав) у пайовому фонді КСП «Воронівка» (на даний час ПСП "Воронівка"), відповідно до положень ст. 1218-1219 ЦК України є об'єктом спадщини та зазначене право перейшло до ОСОБА_1 на підставі норм ст. ст. 1268-1269 ЦК України, оскільки вона є спадкоємицею першої черги та були виконані умови, передбачені цими нормами для прийняття спадщини.
Ст. 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а тому, враховуючи неможливість оформлення позивачки у спадкових правах у передбаченому законом порядку, що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні, обраний ОСОБА_1спосіб захисту цивільного права шляхом визнання за нею в порядку спадкування за законом права на майновий пай у пайовому фонді КСП «Воронівка» є вірним і може бути застосований судом.
У відповідності до ст. 88 ЦПК України судовий збір сплачено позивачкою при подачі позову до суду.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1ни - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1в порядку спадкування право на майновий пай в пайовому фонді колективного сільськогосподарського підприємства " Воронівка" вартістю 2 220 гривень після ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року в с. Воронівка Вознесенського району Миколаївської області.
Зобов'язати Воронівську сільську раду Вознесенського району Миколаївської області видати ОСОБА_1свідоцтво про право власності на майновий пай в пайовому фонді колективного сільськогосподарського підприємства" Воронівка" вартістю 2 220 грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесен-ський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/683/30/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-803/2007
- Суд: Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Лузан Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.07.2017
- Дата етапу: 02.08.2017