Судове рішення #12186378

Справа № 2-9661/10

         

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м  У к р а ї н и

02  вересня  2010р.              Краснолуцький міський суд Луганської області

у складі: головуючого – судді БОЙКО С.Л.

                            при секретарі ВОЛКОВІЙ С.О.

               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красний Луч справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом та зняття з реєстраційного обліку,

в с т а н о в и в :

    Позивач звернулася до суду з дійсним позовом і в його обґрунтуванні пояснила, що 10.06.2006р. її донька ОСОБА_3 уклала шлюб з ОСОБА_2 Після укладення шлюбу відповідач був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, але фактично за даною адресою не проживав. 05.06.2009р. донька позивача ОСОБА_3 розлучилась з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла. Відповідач не мешкає за адресою: АДРЕСА_1 понад три роки, не сплачує комунальні послуги. Позивач вимушена звернутися до суду з дійсним позовом і просить визнати відповідача втратившим право на користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 та зобов’язати ВГІРФО зняти його з реєстраційного обліку за даною адресою.

        У судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі, надала аналогічні позову пояснення.

    Відповідач у судове засідання не з'явився по невідомої суду причині, про час та місце слухання справи сповіщений належним чином. Причину своєї не явки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

    Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно  статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції  про захист прав і основних свобод людини “Кожна людина має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права”.

Згідно ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться у судовому порядку.

Як встановлено у судовому засіданні, 10.06.2006р. у відділі РАЦС Краснолуцького МУЮ був зареєстрований шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2. Після реєстрації шлюбу присвоєне прізвище дружині – ОСОБА_2.

У відповідності до договору дарування від 08.10.2008р., посвідченого приватним нотаріусом Краснолуцького нотаріального округу 08.10.2008р. за реєстром № 4220, ОСОБА_4 належить на праві приватної власності 51/100 частина житлового АДРЕСА_1.

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1, виданого 05.06.2009р. відділом РАЦС Краснолуцького МУЮ, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 розірвано, про що  в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 139 від 05.06.2009р.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії 1-ЕД № 242968, виданим 11.02.2010р. відділом РАЦС Краснолуцького МУЮ, про що  в Книзі реєстрації смертей 11.02.2010р. зроблено відповідний актовий запис за № 177.

Як вбачається із домової книги для прописки громадян, проживаючих у АДРЕСА_1, ОСОБА_2 зареєстрований  за адресою: АДРЕСА_1 з 09.12.2008р.  

Згідно довідки від 02.07.2010р., виданої квартальним комітетом № 81, ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, але не проживає з 09.12.2008р. по дійсний час .

      Відповідач добровільно не знявся з реєстраційного обліку за вищевказаною адресою.

    Згідно ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача чи членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.

У силу ст.72 ЖК України особа визнається втратившою право користування житловим приміщенням у наслідок відсутності цієї особи понад установлені терміни.

Згідно ст.64 ЖК України наймач та члени його сім’ї зобов’язані приймати участь у витратах по утриманню квартири і по комунальним послугам.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985р. зі змінами “Про деякі питання, що виникли у практиці застосування судами Житлового кодексу України”, відповідно до ст.107 ЖК України наймач або член його сім’ї, який вибув на інше постійне місце проживання, втрачає право користування жилим приміщенням з дня вибуття, не залежно від пред’явлення позову про це. На ствердження вибуття, суд може брати до уваги будь-які фактичні дані, які свідчать про обрання стороною іншого постійного місця проживання.

Із письмових пояснень свідка ОСОБА_5 вбачається, що він добре знає сім’ю ОСОБА_1 і підтверджує, що ОСОБА_2 у АДРЕСА_1 не проживає і ні коли не проживав.

Згідно письмових пояснень свідка ОСОБА_6 вбачається, що вона є сусідкою ОСОБА_1 і проживає у АДРЕСА_1. Вона підтверджує, що дійсно ОСОБА_2 у квартирі № 2 даного будинку ні коли не проживав.

У судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що відповідач не користується жилим приміщенням понад шість місяців без поважних причин, оскільки тривалий час не проживає у вищевказаній квартирі, як видно із матеріалів справи, відповідач втратив інтерес до даної квартири.

На виконання Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” був затверджений наказом по МВС України № 96 від 03.02.2006р.

Примірний регламент з оформлення документів та контролю з питань реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні.

Відповідно до даного регламенту місцем проживання фізичної особи є місце, де вона постійно або переважно проживає, як власник житлового приміщення, за договором його найму, піднайму, оренди або на інших підставах, передбачених законодавством України.

Оскільки суд прийшов до висновку про втрату відповідачем права на  користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1, то у відповідності до діючого законодавства відповідач повинний бути знятий з реєстраційного обліку за вищевказаною адресою.

 

    Керуючись ст.ст.3, 10 ЦПК Україна, ст.ст.64, 71, 72 ЖК України, Законом України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, Протоколом № 1 до Конвенції  про захист прав і основних свобод людини, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985р. зі змінами “Про деякі питання, що виникли у практиці застосування судами Житлового кодексу України”, Постановою КМУ № 35 від 16.01.2003р. “Про затвердження тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб по місцеві проживання”, с у д

В  И  Р  І  Ш  И  В  :

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом та зняття з реєстраційного обліку задовольнити.

    Визнати ОСОБА_2 втратившим права користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.

    Зобов'язати СГІРФО Краснолуцького МВ УМВС зняти з реєстрації ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.

Копію заочного рішення надіслати ОСОБА_2 не пізніше п'яти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області  через Краснолуцький суд шляхом подачи в десяти денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

   

Головуючий:    

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація