Судове рішення #1218834
Справа 2-146/2007 p

Справа 2-146/2007 p. РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 квітня 2007 року                                                                                    с.м.т. Краснопілля

Краснопільський районний суд Сумської області у складі:

Головуючого-судді                                        Янголь Є.В.

при секретарі                               Авраменко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Краснопільської селищної ради, третя особа: Краснопільська районна державна нотаріальна контора про визначення часток в спільній сумісній власності та визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т АН О В И В:

Позивач ОСОБА_1 просить суд постановити рішення, яким визначити його частку та частки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в спільній сумісній власності в квартирі АДРЕСА_1 в розмірі 1/3 кожного. Також позивач просить визнати право власності за ним на 2/3 частки квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування, яка складається з 1/3 частини цієї квартири після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 21.04.2006 року та 1/3 частини квартири за вище вказаною адресою після смерті батька ОСОБА_3 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2року, спадщину після смерті якого прийняла ОСОБА_2, належних їм як частка в спільній сумісній власності.

Позивач свої вимоги мотивує тим, що йому, його матері ОСОБА_2 та батьку ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер батько позивача ОСОБА_3 на його частку в квартирі відкрилася спадщина, яку прийняла фактичним проживанням мати позивача ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті в спадщину фактичним розпорядженням спадковим майном вступив позивач, він є єдиним спадкоємцем за законом першої черги. Тому просить суд визнати право власності на частки померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_2 за ним.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю та просив їх задовольнити.

Третя особа по справі з позовом погодилася (а.с.21).

Представник відповідача, Краснопільської селищної ради, в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Згідно поданої заяви, з позовом погодився і просив суд слухати справу у їх відсутність (а.с.22).

Дослідивши зібрані по справі докази, та заслухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню із наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що на праві спільної сумісної власності позивачу ОСОБА_1, його батьку ОСОБА_3 та матері ОСОБА_2 належить АДРЕСА_1, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно КП "Сумське міське бюро технічної інвентаризації-" від 22.03.2007 року та свідоцтвом про право власності на житло видане Міжгосподарським відділом капітального будівництва Краснопільської райдержадміністрації 29.07.1993 року (а.с.9-10). Батько позивача - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.5). На день смерті він мешкав з дружиною та матір"ю позивача ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою Краснопільської селищної ради (а.с.12). Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на його частку у спільній сумісній власності, яку прийняла фактичним проживанням мати позивача ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 померла (а.с.6). Після її смерті в спадщину фактичним розпорядженням спадковим майном вступив позивач, він є єдиним спадкоємцем за законом першої черги (а.с.9).

За життя спадкодавців ОСОБА_3 та ОСОБА_2 частки в нерухомому спільному майні -квартирі не були виділені, тому отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 позивач не має можливості, тому виникла необхідність у зверненні до суду.

Відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Згідно ст.1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи, а згідно ст.1261 ч.І ЦК України ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги за законом.

 

2

Керуючись ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України, ст.ст. 370, 1220, 1261,1268 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Визначити частку у спільній сумісній власності в квартирі АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 року в розмірі 1/3 частини квартири.

Визначити частку у спільній сумісній власності в квартирі АДРЕСА_1 за ОСОБА_2, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 року в розмірі 1/3 частини квартири.

Визначити частку у спільній сумісній власності в квартирі АДРЕСА_1 за ОСОБА_1 в розмірі 1/3 частини квартири.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 на 2/3 частки квартири АДРЕСА_1

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя           підпис       Янголь Є.В.

Копія, з оригіналом згідно:          

Суддя             Янголь Є.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація