Справа № 2-а-331/10 р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Демченко В.С. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання перерахувати та виплатити пенсію по інвалідності і додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, з моменту її призначення
в с т а н о в и л а:
позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання неправомірною відмови та зобов’язання відповідача перерахувати та виплатити йому пенсію по інвалідності і додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, з 01.10.2003 року по 31.07.2007 року відповідно до ст.ст. 50, ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Згідно доданих до позовної заяви документів, позивач визнаний інвалідом третьої групи захворювання, яке пов’язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 25.09.2003 року. З цього ж часу він отримує пенсію по інвалідності.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підставі для поновлення строку.
Як вбачається з матеріалів справи, про порушення своїх прав позивач дізнався у вересні 2003 року, при виплаті йому пенсії по інвалідності в розмірі, що не відповідав встановленому ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Із заявою про поновлення пропущеного строку позивач не звертався.
Відповідно до ч. 5 ст. 107 КАС України про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.
Враховуючи те, що адміністративний позов, поданий ОСОБА_1 після закінчення строків, встановлених законом, його слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 5 ч.2, 99, 100 КАС України, суд –
у х в а л и л а:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання неправомірною відмови та зобов’язання відповідача перерахувати та виплатити йому пенсію по інвалідності і додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, з 01.10.2003 року по 31.07.2007 року відповідно до ст.ст. 50, ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залишити без розгляду.
Копію ухвали негайно направити позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Роз’яснити позивачу, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, він має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду через Звенигородський районний суд. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя