РІШЕННЯ Справа № 2-838/2007р.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2007 року Карлівський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Миронець О.К. при секретарі - Гайдар Т.В. з участю позивачки - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Карлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на її користь, на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку від дня пред`явлення позову до суду до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка в заяві посилається на те, що 18.09.1994 року між нею та відповідачем ОСОБА_2 був укладений шлюб. У шлюбі народився син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сторони спільно проживали з відповідачем до травня 2004 року, але їх сімейне життя не склалося по причині різноти характерів.12.05.2004 року шлюб між сторонами розірвано, зараз кожен має окремі сім`ї та проживає у різних населених пунктах. До розлучення відповідач надавав майнову допомогу на утримання сина, але після розлучення його матеріальна допомога на утримання сина невелика. ОСОБА_2 не бере участі у вихованні дитини, не спілкується із сином. Із об`єктивних обставин позивачка не має можливості самостійно вільно та належно забезпечувати матеріально сина - ОСОБА_3.
В судовому засіданні позивачка підтримує свої позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача аліменти у розмірі ? частки його щомісячного заробітку (доходу).
В судовому засіданні відповідач позов визнав та згоден сплачувати аліменти.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, оскільки відповідач добровільно не надає позивачці матеріальної допомоги, а у відповідності із ст. 180 СК України таку допомогу він зобов'язаний надавати.
Таким чином, визнання відповідачем пред*явленого позову не суперечить закону, не порушує права , свободи чи інтереси інших осіб.
Суд, у відповідності із ст. 183 СК України, вважає можливим стягувати з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частки від його заробітку (доходу) щомісяця на користь позивачки на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення ним повноліття.
Керуючись ст.ст. 180, 181 , 184 СК України, ст.ст. 10, 18, 26, 57,130,174, 208, 214-215, 223 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину - задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця с. Білухівка Карлівського району Полтавської області аліменти в розмірі 1/4 частки від його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним повноліття, починаючи з 31.10.2007 р.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 70 грн. витрат на правову допомогу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить - 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 07 грн. 50 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню, але не більше як за 1 місяць. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення . Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя