Справа № 2-а-29
2007р
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2007р Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області в складі:
головуючого- судді Дігтярь Н.В. при секретарі- Рижковій В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Верхньодніпровськ адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції, Державної податкової адміністрації України на відмову проставити в паспорт відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, звільнення від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обовязкових платежів, знищення облікової картки,
ВСТАНОВИВ: До суду звернувся ОСОБА_1. з позовом до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції та Державної податкової адміністрації України на відмову проставити в паспорті відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, звільнення від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обовязкових платежів, знищити облікову картку, посилаючись на те, що відповідачами було відмовлено в задоволенні його заяви проставити податковою інспекцією в паспорт відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, звільнити від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обовязкових платежів, знищити облікову картку на його імя, а запропоновано відмовитися від ідентифікаційного номеру згідно Порядку внесення відміток в паспорти осіб, які відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, затвердженого наказом ДПА України та МВС України, що протирічить Закону України « Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків і інших обов'язкових платежів», яким передбачено порядок відмови від номеру та внесення відмітки до паспорту про право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру. Даним Наказом ідентифікаційні номери замінюються на інші номери, цифрове позначення яких береться з паспорта.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача- Верхньодніпровської ОДПІ в судовому засіданні позовні вимоги позивача визнав в частині вимог виключення інформації про позивача з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, знищення облікової картки та не визнав в частині зобовязання відповідача проставити відмітку до паспорту позивача про право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру, посилаючись на встановлений спільним наказом ДПА України та МВС України порядок внесення відміток в паспорти осіб, які відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, згідно якого відмітки про вказане право в паспорті громадянина здійснюються відділами органів внутрішніх справ.
Державна податкова адміністрація України в судове засідання свого представника не направила, про час слухання справи повідомлена у встановленому порядку.
Суд, вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши докази по справі, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню за
2
слідуючими підставами:
Матеріалами справи встановлено, що позивачу був присвоєний ідентифікаційний номер та він занесений до Державного реєстру фізичниїх осіб - платників податку 15.01.1999р. Він являється прихожином Свято-Успенського храму Української Православної церкви М.Верхньодніпровськ.
Позивач, як особа, що відмовляється від ідентифікаційного номеру за своїм віросповіданням, звернувся до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції та Державної податкової адміністрації України з заявами про проставлення в його паспорті відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, звільнення від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обовязкових платежів, знищення його облікової картки.
Звернення позивача було залишено без задоволення з посиланням на те, що розроблено Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обовязкових платежів, згідно якого фізична особа з довідкою, виданою органом державної податкової служби, звертається до органу внутрішніх справ за своїм місцем реєстрації, який здійснює внесення відмітки до паспорта фізичної особи.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб -платників податків та інших обовязкових платежів» - для осіб, які за своїми релігійними або іншими переконаннями відмовляються від прийняття ідентифікаційного номеру та офіційно повідомили про це відповідні державні органи, зберігаються встановлені форми обліку платників податків та інших обовязкових платежів. В паспорті вказаних осіб здійснюється відмітка про наявність у них права здійснювати любі платежі без ідентифікаційного номера.
Згідно з ч.2 ст.5 Закону, в Держреєстр не заноситься інформація про осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття ідентифікаційного номеру та повідомили про це відповідні органи.
Спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2004р № 602/1226 затверджено «Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи -платника податків та інших обовязкових платежів», згідно ст.ст.4, 5 якого- фізична особа, яка відмовляється від ідентифікаційного номера, подає до органу внутрішніх справ за своїм місцем реєстрації довідку за формою №ВЗ та паспорт громадянина України. Посадова особа органу внутрішніх справ при зверненні громадянина за місцем його реєстрації щодо внесення відмітки до його паспорту розглядає довідку за ф.№.ВЗ щодо повноти і правильності її заповнення та відповідності предявленому паспорту. У разі відсутності невідповідностей посадова особа вносить на 7-9 сторінку паспорта відмітку, зміст та форму якої наведено в цьому Порядку.
Таким чином, позовні вимоги позивача в частині зобовязання Державної податкової адміністрації України виключити особисту інформацію з Державного реєстру фізичних осіб-платників податку, та в частині зобовязання Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції знищити облікову картку ф.№1ДР підлягають задоволенню, а в частині зобовязанні Верхньодніпровської ОДПІ проставити відмітку в паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера- задоволенню не підлягають, оскільки вищевказаним Порядком передбачено процедуру внесення такої відмітки до паспорту, яку позивач виконувати відмовляється.
Керуючись ст.ст.11, 71, 86, 94, 159,161, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ: Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити частково. Зобовязати Державну податкову адміністрацію України виключити індивідуальний
3
ідентифікаційний номер та всю інформацію про ОСОБА_1з Державного реєстру фізичних осіб- платників податків та інших обовязкових платежів без примінення індивідуального ідентифікаційного номеру та зберегти за ним раніше встановлену форму обліку платника податку та інших обовязкових платежів без використання індивідуального ідентифікаційного номеру.
Зобовязати Верхньодніпровську обєднану державну податкову інспекцію знищити облікову картку ф.№1ДР, на підставі якої були внесені відомості про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номеру та загальні відомості про ОСОБА_1до інформаційного фонду Державного реєстру ОДШ Верхньодніпровського району та Державної податкової адміністрації України.
Зобовязати ОСОБА_1звернутись до Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції та органів Міністрества внутрушні справ України для проставлення відмітки в паспорті у встановленому порядку.
В задоволенні позовних вимог в частині зобовязання Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції та Державної податкової адміністрації України проставити в паспорті відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера ОСОБА_1- відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Головуючий-
- Номер: 6-а/718/111/18
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-29/2007
- Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Дігтярь Н.В.
- Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.11.2018
- Дата етапу: 13.11.2018