справа № 2-461/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2007 року м.Донецьк
Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді Агєєва О.В.
при секретарі Матроскіній Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 "Про розірвання шлюбу",
встановив:
15.02.2007 року позивач звернувся до Пролетарського райсуду м.Донецька з позовом "Про розірвання шлюбу" до відповідачки при цьому вказавши, що 06.09.1986 року він уклав шлюб з відповідачкою, що був зареєстрований у Палаці урочистих подій м.Донецьк.
ІНФОРМАЦІЯ_1 від зазначеного шлюбу народилася дитина - ОСОБА_3.
Вказаний шлюб виявився невдалим. На ґрунті відсутності взаємопорозуміння у родині, у липні 2004 року, фактичні шлюбні відносини з відповідачкою були припинені. На теперішній час він мешкає окремо від відповідачки, сумісного господарства та кошторису з нею не веде. Втратив до неї почуття любові.
Вважає, що шлюбні відносини з відповідачкою відновити не можливо, а тому, вказаний шлюб необхідно розірвати.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1. позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, при цьому давши пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Відповідачка у судове засідання не з'явилася, про час та місце судового засідання повідомлялася належним чином. Про причину неявки не повідомила. Суд, на підставі ст.224 п.1 ЦПК України, враховуючи згоду позивача і наявність достатніх даних для вирішення спору, вважає можливим постановити рішення при заочному розгляді справи.
Суд, заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються Сімейним Кодексом України.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1, виданого Палацом урочистих подій м.Донецька, актовий запис №1281 (а.с.11), позивач уклав шлюб з відповідачкою 06.09.1986 року.
У судовому засіданні також встановлено, що під час шлюбу, між сторонами виникли неприємні стосунки на ґрунті відсутності взаємопорозуміння в родині. З липня 2004 року сторони мешкають окремо, сумісного господарства і кошторису не ведуть. Позивач втратив почуття любові до відповідачки і відтворити його не можливо. За наведених обставин, суд дійшов висновку, що при взаємовідносинах, які виникли між сторонами, збереження шлюбу протирічить інтересам останніх, а тому він підлягає розірванню.
Витрати пов'язані зі сплатою державного мита, при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, суд вважає за необхідне стягнути з позивача, оскільки на утриманні відповідачки знаходиться неповнолітня дитина.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 "Про розірвання шлюбу" -задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем м.Донецька та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженкою м.Макіївка Донецької області, що зареєстрований 06.09.1986 року у Палаці урочистих подій м.Донецька, актовий запис №1281-розірвати.
Стягнути з ОСОБА_1 держмито на користь держави в сумі 17 гривень 00 копійок за видачу свідоцтва про розірвання шлюбу.
ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.
Це заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька. Заяву про оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подання заяви про оскарження.