Справа №2-678
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 рік смт Нова Ушиця
Новоушицький районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Стефанишина С.Л.
при секретарі – Фурман Г.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Нова Ушиця цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Струзької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до територіальної громади в особі Струзької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини посилаючись на те, що являючись спадкоємцем за заповітом не взмозі прийняти спадщину яка відкрилась після смерті батька ОСОБА_3 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 через пропуск шестимісячного строку звернення з заявою до нотаріальної контори.
Зазначає, що з поважних причин пропустив строк звернення з заявою до нотаріальної контори для прийняття спадщини через те, що знаходився на стаціонарному лікуванні.
Позивач у судове засідання не з’явився проте направив до суду телеграму від 19.11.2010 у якій просить справу розглядати без його участі.
Відповідач у судове засідання представника не направив, проте направив до суду заяву у якій визнає позовні вимоги та просить справу розглядати без участі представника.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав. Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно даних заповіту посвідченого секретарем виконавчого комітету Струзької сільської ради 15.06.2004 року актовий запис №78 є спадкоємцем за заповітом, що має право на прийняття спадщини яка відкрилась після смерті батька ОСОБА_3 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданого Струзькою сільською радою 13 березня 2006 року.
Постановою нотаріуса Новоушицької державної нотаріальної контори ОСОБА_4 від 30.09.2010 року відмовлено позивачу у прийнятті заяви на відкриття спадщини за заповітом після смерті спадкодавця у зв’язку з пропуском шестимісячного строку звернення з заявою для прийняття спадщини.
З довідки цієї ж нотаріальної контори суд вбачає, що спадкова справа після смерті заповідача даною нотаріальною конторою не заводилася.
Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини згідно вимог ч.1 ст.1270 ЦК України.
Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Відповідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З даних довідки Бориспільської центральної районної лікарні Київської області суд вбачає, що позивач з 26 серпня по 12 вересня 2006 року знаходився на стаціонарному лікувані через хворобу.
Суд вважає, що в передбачений ст.1272 ЦК України шестимісячний строк подання заяви про прийняття спадщини позивач не подала з поважної причини так, як через хворобу не мав змоги звернутись з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 16, 1270 – 1272 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкоємцю за заповітом додатковий строк в 2 (два) місяці для подання заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Перебіг строку подання заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини рахувати з дня набрання чинності рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С. Стефанишин