Судове рішення #12218438

Справа № 2-1186/10р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

22 березня 2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого – судді Мельник І.О.

при секретарі – Пархоменко М.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування документів з незаконного володіння,-

ВСТАНОВИВ:

29.10.2009р. ОСОБА_1 звернулась до суду з позов до Черкаської міської ради, про визначення права власності в порядку спадкування, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_3. Померла заповіту не залишила. Спадкоємців першої, другої, третьої, четвертої, п»ятої черг немає. Вона є єдиним спадкоємцем. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді Ѕ частини житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд по АДРЕСА_1. Земельну ділянку, що розташована на території Черкаської міської ради, площею 601,8 кв.м., передано для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. При  зверненні до Першої Черкаської державної нотаріальної контори, вона не змогла оформити  право приватної власності на земельну ділянку, оскільки відсутній державний акт на право приватної власності на землю. Позивачка вважала, що померла загубила державний акт та за життя не виготовила дублікат, тому змушена була звертатися до суду з даним позовом.

 В ході розгляду справи, при залученні третьої особи ОСОБА_2, з»ясувалось, що оригінал державного акту на земельну ділянку знаходиться у нього. За таких обставин, позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про  витребування оригіналу державного акта на право приватної власності на землю, змінивши повністю  свої позовні вимоги. Зазначивши, що при оформленні спадщини на Ѕ будинку по АДРЕСА_1, ОСОБА_1 звернулась до співвласника другої половини будинку з проханням про надання оригіналу державного акта на земельну ділянку для оформлення спадщини. Відповідач відмовився надати акт. Наявність оригіналу державного акту на земельну ділянку міняє спосіб оформлення права спадщини на Ѕ земельну ділянки. Померла ОСОБА_3 була власником державного акту. Оскільки вона не залишила заповіту і немає інших документів, які б свідчили про те, що державний акт (оригінал) переданий ОСОБА_2 в одноособове користування вважає, що державний акт на земельну ділянку, після смерті власника повинен бути успадкований спадкоємцем. Відмова відповідача у передачі їй державного акту порушує право власності ОСОБА_1 За таких обставин вона змушена звертатися до суду з даним позовом. Просить суд витребувати у відповідача ОСОБА_2 оригінаол державного акту на право приватної власності на землю серія ЧР 24-1-1962 № 1973 для оформлення права власності на Ѕ земельної ділянки, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Суду пояснив, що відмова відповідача створює перешкоди  ОСОБА_1 здійснювати права користування та розпорядження своєю земельною ділянкою.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала. Просила суд Зобов’язати  ОСОБА_2 надати в тимчасове користування для оформлення спадщини 1/2 земельної ділянки державний акт на право приватної власності на землю № 1973, оскільки в добровільному порядку відповідач відмовляється на дати в судове засідання оригінал державного акту, а також стягнути з відповідача несені нею судові витрати.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлений належним чином. Про причини неявки в судове засідання не повідомив. За згодою представника позивача, позивача, судом ухвалюється рішення при заочному розгляді справи, що відповідає ст.ст. 224-226 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає , що позов підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_3. Померла заповіту не залишила. Спадкоємців першої, другої, третьої, четвертої, п»ятої черг немає. Вона є єдиним спадкоємцем. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді Ѕ частини житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд по АДРЕСА_1. Земельну ділянку, що розташована на території Черкаської міської ради, площею 601,8 кв.м., передано для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Оформити право власності на земельну ділянку, перешкоджає відсутність оригіналу державного акту на земельну ділянку, який знаходиться у відповідача. Даний факт підтвердив сам відповідач  ОСОБА_2, який був допитаний в судовому засіданні в якості третьої особи. Померла ОСОБА_3 була власником державного акту. Померла не залишила заповіту, документи, які б свідчили про те, що державний акт (оригінал) переданий ОСОБА_2 в одноособове користування відсутні. Таким чином, відмова відповідача у передачі державного акту на земельну ділянку є безпідставною.

Відповідно до ст.387 ЦК України, власник, має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Згідно зі ст. 391 ЦК України власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

За таких обставин суд вважає, що вимоги позивача знаходяться в межах правового поля, є обгрунтованими та підлягають до задоволення.

Також, підлягають до стягнення з ОСОБА_2 на користь позивача сплачені ним судові витрати в сумі 171 грн., що підтверджуються наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями.

Керуючись ст.ст. 386,387,391 ЦК України, ст.ст. 5,10,11,60, 88, 209, 212-215,224-226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування документів з незаконного володіння.

Зобов’язати  ОСОБА_2 надати в тимчасове користування для оформлення спадщини 1/2 земельної ділянки державний акт на право приватної власності на землю № 1973.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 171,0 грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до  Апеляційного  суду  Черкаської  області  через   суд першої інстанції шляхом подачі  в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви  про апеляційне  оскарження і поданням  після цього протягом  20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4ст.295 ЦПК України.

            Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація