Справа №2-733/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2007 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі головуючої судді Бердан Н.В.
секретаря Слободян Т.Я.
з участю представника позивачки ОСОБА_3
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, -
ВСТАНОВИВ:
Що позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що 02.06.1999 року уклала шлюб з відповідачем. Реєструючи шлюб сторони були взаємно обізнані про стан здоров'я один одного. В 2002 році відповідач працевлаштувався в м.Москві, а після 2004 року взаємовідносини між сторонами погіршилися. Відповідач почав рідше приїжджати, перестав надавати будь-яку матеріальну допомогу. Позивачка ж під час перебування в шлюбі повністю втратила працездатність, стала інвалідом 1 групи по зору. Вона не може пересуватись без сторонньої допомоги, працювати. Пенсії позивачці не вистачає для належного проживання, тому вона змушена звернутися з позовом до суду про стягнення аліментів на своє утримання в сумі 500 грн.
В судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримала, просить їх задовольнити.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить оголошення в газеті „Галичина". Причину неявки відповідач не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, в межах заявлених вимог позивачки, дослідивши надані докази та заслухавши представника позивачки, вважає, що позовні вимоги позивачки є обгрунтованими та підлягають до задоволення виходячи з наступних підстав.
Згідно ст.75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Із свідоцтва про шлюб вбачається, що сторони одружилися 02.06.1999 року /а.с.4/. ОСОБА_1. є інвалідом 1 групи по зору загального захворювання, що стверджується довідкою МСЕК та копією посвідчення інваліда /а.с.2-3/ і у відповідності до ч.3 ст.75 СК України є непрацездатною.
Згідно ч.4 ст.75 СК України один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом. Довідка управління ПФУ в м.Калуші свідчить, що пенсія по інвалідності ОСОБА_1. станом на січень 2007р. становить 428,31 грн. /а.с.7/.
Відповідно до ст.80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у
частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій
сумі.
Суд вважає, що вищенаведене дає підстави вважати, що позивачка має право
на утримання аліментів, а відповідач спроможний надавати таке утримання для
дружини.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в користь позивачки з відповідача слід стягнути аліменти на її утримання в сумі 500 грн. щомісячно до поновлення працездатності або закінчення строку інвалідності.
На підставі викладеного, ст.ст.75,77,79-80 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 209,212,214-215,224-226,367 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити й стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця та жителя м.АДРЕСА_1на користь ОСОБА_1аліменти на її утримання в розмірі 500 грн. щомісячно.
Стягнути з ОСОБА_2. в дохід держави 51 грн. держмита та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнення аліментів розпочати з 19.03.2007року і проводити до поновлення працездатності або закінчення строку інвалідності.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом десяти днів з дня отримання його копії.