Справа №2-802/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2007 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі головуючої судді Бердан Н.В.
секретаря Слободян Т.Я.
з участю позивачів ОСОБА_1., ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1та ОСОБА_2до ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1. та ОСОБА_2. звернулися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла їх дочка ОСОБА_3. За життя їй належали грошові вклади в Калуському відділенні Ощадного банку. У встановлений законом строк позивачі не звернулися в нотаріальну контору із заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину в зв'язку з незнанням закону та невірною поінформованістю, тому вимушені звернутися для вирішення даного спору до суду. Відповідач-чоловік померлої ОСОБА_3. не претендує на вказане майно.
Позивачі в судовому засіданні позов підтримали, просять його задовольнити.
Відповідач позов визнав, просить справу слухати у його відсутності, про що подав відповідну телеграму.
Суд, в межах заявлених вимог позивачів, дослідивши надані сторонами докази та заслухавши позивачів, вважає, що позовні вимоги позивачки є обгрунтованими та підлягають до задоволення виходячи з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла ОСОБА_3. /а.с.5/, яка була дочкою позивачів та жінкою відповідача, про що свідчать свідоцтво про народження та свідоцтво про укладення шлюбу /а.с.4/.
Нотаріальна контора відмовили позивачам у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом в зв'язку з пропущеним строком для прийняття спадщини /а.с.6/.
Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкодавця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачі ствердили, що при зверненні до Ощадбанку щодо переоформлення грошових вкладів їх було невірно поінформовано про строк здійснення таких дій, а смерть дочки негативно вплинула на їх фізичний та духовний стан.
Тому суд приходить до висновку, що ОСОБА_1. та ОСОБА_2. пропустили строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому їм слід визначити даний строк до трьох місяців.
Керуючись ст. 1268, 1269, 1272 ЦК України, ст.ст. 209,212-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 та ОСОБА_2
додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1року після смерті ОСОБА_3терміном на 3 /три/ місяці.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
- Номер: 2-зз/583/6/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-802/2007
- Суд: Охтирський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Бердан Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.04.2016
- Дата етапу: 26.04.2016