Судове рішення #1223117
Справа №2-1787/2007 року

Справа №2-1787/2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2005 року                                                                        м.Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд в складі: головуючого-судді Антоняка Т.М., з участю секретаря Бабій О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську заяву ОСОБА_1 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини .

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1. звернулась в суд з заявою про визнання додаткового строку на прийняття спадщини.

Заявниця просить визначити додатковий строк на прийняття спадщини, посилаючись на те, що строк пропущений з поважних причин, оскільки на її утриманні є донька ОСОБА_2, яка часто хворіє і потребує догляду, крім того протягом цього часу вона доглядала за хворим батьком.

Статтею 1270 ЦК України встановлено шестимісячний з часу відкриття спадщини строк для її прийняття. Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку встановленого ст. 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Але ця ж стаття Кодексу (п. 3) передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначній йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд вважас необхідним заяву задоволити. визначивши додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки, строк на подачу заяви у нотконтору був пропущений по вказаній вище причині, котру слід визнати поважною.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 213-215 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

 

Позов задоволити. Встановити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви у нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1. - два місяці з дня вступу даного рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду через міський суд на протязі місяця з наступного дня після проголошення його судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація