№2-7740/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.11.2010 року Ленінський районний суд міста Вінниці
в складі : головуючого судді Борисюк І.Е.
при секретарі Макаренко С.П.
розглянувши в судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
В Ленінський районний суд м. Вінниці звернулася ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В позові ОСОБА_1 зазначила про те, що шлюб з відповідачем зареєструвала 12.05.1995 р. Вінницьким міським відділом РАГС. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Сімейне життя не склалось, оскільки вони мають різні погляди на життя,відповідач надмірно вживає алкогольні напої, не бажає працювати. На ґрунті неприязних взаємостосунків між ними постійно виникають сварки, що негативно впливає на нормальний розвиток дитини, тому тривалий час вони проживають окремо. Спільне господарство не ведеться, подальше спільне проживання, збереження та примирення шлюбу неможливе.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, аргументуючи його мотивами викладеними в позовній заяві, також просила суд змінити прізвище з ОСОБА_1 на дошлюбне прізвище ОСОБА_1.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав, вказав, що збереження сім’ї неможливе.
При розгляді справи судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва НОМЕР_1, виданого 12.05.1995 р., шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1 ) ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 12.05.1995 р. Вінницьким міським відділом РАГС, актовий запис №931. Прізвище подружжя після реєстрації шлюбу – ОСОБА_2.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно ч. 1 ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, оскільки, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 112, 113 СК України, ст.ст. 10, 60, ч. 1 ст. 88, 212-215 ЦПК України, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1 ) ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 12.05.1995 р. Вінницьким міським відділом РАГС, актовий запис №931.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді судового збору в сумі 8,5 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн..
Прізвище ОСОБА_1 після розірвання шлюбу поновити на дошлюбне прізвище – ОСОБА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ: